Jump to content


PDA phone ~ 550Ε


Dem

Recommended Posts

Κατα αρχην με το θεμα ειμαι πολυ ασχετος....αλλα παρα πολυ...

αρχιζω...

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=78619&page=3

εδω μιλουσατε για αυτο ??? ---> http://www.eager.gr/product.php?productid=2727 (δεν ειμαι σιγουρος)

αυτο το HTC HD2 T8585 δεν ειναι εμφανως καλυτερο απο το i phone, δεν εχει και καλυτερη καμερα?

τις σελιδες τις αλλαζει οπως το iphone? το ζοομ το ιδιο με τα 2 δαχτυλα?

το ξερω οτι εγινε προσφατα θεμα...αλλα δεν καταλαβα τι λεγατε :rofl:

μπορει να μου εξηγησει κανεις με πολυ απλα λογια τα υπερ και κατα αυτων των 2 συσκευων

ή και αλλων αν ειναι μεχρι 550Ε περιπου....

θελω ιντερνετ/ pdf reader / και TXT να διαβαζει/ αν γινεται και doc

η συσκευη.

Edit: [ame=http://www.youtube.com/watch?v=HmrXrQUZgwE]YouTube - HTC HD2 vs Iphone 3Gs Comparison[/ame]

μετα απο αυτο γιατι να παρει κανεις iphone?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Λοιπον ας τα παρουμε ενα ενα.

Το κινητο που λες ειναι αυτο που σχολιαστηκε στο thread που λες και εσυ παραπανω.

Αν διαβασες ολο το thread θα πειρες μια γευση απο τα + και - και των δυο συσκευων και θα ειδες οτι υπαρχουν καθαρα 2 στρατοπεδα, οι "Iphonακιδες" και οι "HDακιδες":jester:

Ο ενας θα σου λεει παρε αυτο ο αλλος θα σου λεει παρε το αλλο.Για μενα πηγαινε και δες τα και τα δυο σε καποιο μαγαζι και δουλεψε τα και βαση αυτου κανε την επιλογη σου.

Τωρα σε αυτα που ρωτας.

1)Εγω πιστευω οτι η ποιοτητας της καμερας ειναι καλητερη στο HTC (και σε βιντεο και σε φωτο).Συν οτι το HTC εχει και Flash αν σε ενδιαφερει...

2)Ζοομ και με τα δυο δαχτυλα εχουν και τα δυο (multitouch) απλα το htc σε πολλες εφαρμογες εχει και το pinch to zoom.

3)Στο θεμα Internet ο συνδιασμος Opera 10 + HD2 + fullscreen ειναι πραγματικα αλλη φαση.:magic:

4)τωρα σε θεμα doc,pdf,txt κτλ πιστευω και στα δυο το ιδιο πραγμα ειναι σε θεμα προβολης.Σε θεμα αποστολης των αρχειων προς το κινητο....:wall: μαλλον παει πολυ προς υπερ του HTC.Συν οτι για να δεις doc στο iphone πρεπει να αγορασεις και το καταλληλο προγραμμα απο το itunes.(δεν θυμαμαι αν πρεπει να γινει το ιδιο και στα pdf:...:)

Εγω θα το ξαναπω...πηγαινε μια βολτα δες τα αι τα δυο και παρε αυτο που θα σε βολεψει και θα σου αρεσει εσενα περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

...εχω αρχισει να μπαινω στο νοημα...

ενα βασικο που ειδα...ειναι οτι το HD2 εχει windows... που δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο αυτο..

θα κολλανε κι ολας?

θελω να πω το iphone ειναι δοκιμασμενο χρονια τωρα...το αλλο ειναι ok?

το ΗD2 εχει καλυτερη οθονη ok..

δεν με ενδιαφερει ποιο τραβαει καλυτερες φωτογραφιες

αλλα σε ποια φαινονται καλυτερα οι φωτο στην οθονη της καθε συσκευης

δλδ μπορει το ενα να ειναι 5 το αλλο 3 αλλα σε ποιο φαινονται πιο καθαρα οι φωτογραφιες?

3)Στο θεμα Internet ο συνδιασμος Opera 10 + HD2 + fullscreen ειναι πραγματικα αλλη φαση.:magic:

αυτο ειναι μεγαλο + γιατι καταργει την οριζοντια μπαρα πολλες φορες...στο σερφαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.htc.com/gr/product/desire/overview.html

υπαρχει και αυτο στο 500 περιπου και εχω ακουσει πολυ καλα λογια...

κατα τα αλλα ο πετρος απο πανω τα λεει πολυ καλα....

και απο εμενα HD2...

το μονο κακο ειναι που φοραει windows...

Link to comment
Share on other sites

Αααα μεχρι στιγμης κερδιζει το desire....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3Buh_dkzpYc]YouTube - HTC Desire vs iPhone vs HD2: Web Browsing[/ame]

Το HTC desire ειναι σαφως ανωτερο στο σερφαρισμα/προβολη απο το iphone ....

τωρα μ αυτο το android δεν ξερω τι παιζει...

Edit : χμμμ...Internal Memory 512MB ....

.

Link to comment
Share on other sites

Desire και απο μενα.Το περιμενω απο μερα σε μερα.Εχω κανει παραγκελια απο 15 μαρτιου. LOL (θα μου πειτε γιατι δεν πηρα το ευρωπαικο...κολλημα απλα.)Να δουμε και ποτε θα δεησουν να βγει το 2.2 για τα htc με sense...Κατι για 450% ανοδο επιδοσεων ακουσα απο το 2.1 στο 2.2!!!!!

Α να μην ξεχασω και την πιθανη αναβαθμιση με video hd record...και divx

Link to comment
Share on other sites

Το desire δεν εχει καλο αποθηκευτικο χωρο....???/

http://www.mobile88.com/news/read.asp?file=/2010/4/17/20100416215151&phone=HTC-Desire-Nexus_One-iphone_3gs-Comparision

αυτο δεν ειναι το internal memory? 512mb? λιγα δεν ειναι?

icy20 αυτο το desire θα αναβαθμιζεται απο 2.1 σε 2.2 ή ειναι αλλη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

.Κατι για 450% ανοδο επιδοσεων ακουσα απο το 2.1 στο 2.2!!!!!

αυτό το έβγαλαν με benchmark για κινητό και αναλογούσε τόσο σχεδόν

υπάρχει σε φωτογραφία αυτό

χαλαρά για desire πανε

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι για ram/rom και δεν ειναι προσβάσιμο σε εσενα.

Για αποθηκευση εχεις καρτες μνημης ή ενσωματωμένες μεσα στην συσκευή με χωρητικότητες 8GB + πανω

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι για ram/rom και δεν ειναι προσβάσιμο σε εσενα.

Για αποθηκευση εχεις καρτες μνημης ή ενσωματωμένες μεσα στην συσκευή με χωρητικότητες 8GB + πανω

:hang2:

ειδα 16/32 και 512 και δεν τα ειδα τα αλλα χεχε sry που σε εβαλα να απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Το μονο κακο που εχει το desire out of the box ειναι οτι εχεις σχετικα λιγη μνημη ελευθερη για να περασεις εφαρμογες.Αν το κανεις root βεβαια μετα μπορεις να περασεις τις εφαρμογες στην sd...

Την 2.2 θα την παιρνει αλλα επειδη ειναι πειραγμενο το λειτουργικο απο την HTC και οχι as-is οπως το nexus one θα θελει να περασει καποιος καιρος για να γινει η αλλαγη του software απο την htc...

Link to comment
Share on other sites

στο desire τα pdf reader κλτ θα πρεπει να τα πληρωσω ....ή τα εχει πανω ολα?

Αν το κανεις root βεβαια μετα μπορεις να περασεις τις εφαρμογες στην sd...

πως θα το κανω root?

Γενικα αν το παρω αυτο θα διαβαζω pdf/doc/txt ή θα χρειαστει να κατεβαζω προγραμματα..ακριβα ειναι αυτα?

Βεβαια το αλλο που σκεφτηκα ειναι να παρω το iphone που το ξερουν ολοι και να το πουλησω με την μια

να κρατησω τα λεφτα και να παω διακοπες :shifty:

ή να παρω αναρτησεις FOX για το ποδηλατο... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

HD2 ή Desire... όχι iphone (θέλει πολλά hacks για να θεωρηθεί smartphone, ενώ το iphone os 4.0 αργεί ακόμα)

Desire πιο user friendly και με ένα λειτουργικό που μόνο θα βελτιώνεται (αν και ήδη είναι και πολύ λειτουργικό και ώριμο). Πιο ιδανική περίπτωση για 1st smartphone.

HD2 κάνει παπάδες, φοβερό customization (cooked roms, registry hacks κ.α.), το WinMo έφτασε στο τέλος του και δεν είναι και user friendy os, αλλά στις HTC συσκευές κρύβεται άριστα κάτω από το Sense UI. Αν δε, βάλεις και μια cooked ROM στυλ Energy (Cookie Hometab ή Max Manilla), ξεχνάς τα προγράμματα και το επιεικώς απράδεχτο Microsoft Marketplace, είναι στημένη κομπλέ για να ψήνει και καφέ.

Εγώ HD2 θα πήγαινα... ΑΛΛΑ βλέπω ότι θεωρείς πολύ σημαντικά την κάμερα και την οθόνη (και το πως θα φαίνονται στην οθόνη οι φωτο), οπότε για σένα προτείνω Desire και σε προτρέπω να δεις και τα Samsung Omnia II (WinMo, καλή τιμή, φοβερή οθόνη) και SE Xperia X10 (ο καλύτερος συνδιασμός κάμερας και οθόνης).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ HD2 θα πήγαινα... ΑΛΛΑ βλέπω ότι θεωρείς πολύ σημαντικά την κάμερα και την οθόνη (και το πως θα φαίνονται στην οθόνη οι φωτο), οπότε για σένα προτείνω Desire και σε προτρέπω να δεις και τα Samsung Omnia II (WinMo, καλή τιμή, φοβερή οθόνη) και SE Xperia X10 (ο καλύτερος συνδιασμός κάμερας και οθόνης).

ακριβως,

πχ στο iphone εχω δει πως φαινονται και ειναι μια χαρα...

στο HD2 διαβασα καπου πως δεν φαινονται τοσο καλα (δεν ξερω σε σχεση με το iphone βεβαια)

θελω να ειναι οσο τον δυνατον πιο καθαρες/clear.

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο omnia 2...Χ10 εχει 1.6 android (ελεος) και δεν εχει και multitouch...

Εν ολιγοις

HD2 πολυ καλο κινητο αλλα με πεθαμενο λειτουργικο

Desire επισης πολυ καλο κινητο με δυνατοτητες βελτιωσης μετα απο software updates με πολλα υποσχομενο λειτουργικο και μελλοντικα απλα με 1-2 μικροατελειες που αν το ψαξεις φτιαχνονται.

Το iphone δεν το θεωρω smartphone...Ακριβως επειδη ειναι ολα τοσο ελεγχομενα απο αυτη την εταιρια που δεν εχει λογο υπαρξης...

ΥΓ Ξερω οτι θα βγουν απο κατω οι apple-ακηδες και θα με βριζουνε αλλα αυτη ειναι η αποψη μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω για Desire και το αποφασισα κι ολας...ας μην κλειδωσει ομως το θεμα...

ΑΛΛΑ πηγα σε 2 καταστηματα βονταφον και δεν το ηξεραν και δεν το ειχαν.... :(

και οταν θα ερθει δεν θα εχει επιδοτηση... :(

Μα καλα δεν εχει ερθει στην Θεσσαλονικη καθολου αυτο το desire... ???

Το HD2 βγαινει εκτος ...κανει 700Ε

Link to comment
Share on other sites

αξιολογότατη συσκευή και σε πολύ καλή τιμή (σε σχέση με το budget που διαθέτεις) ειναι κα το Samsung B-7610 Pro. --> http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/SAMSUNG-B7610-OMNIA-PRO-LOUVRE-1121010440801.htm

Το έχω εδώ και λίγο καιρό και πραγματικά έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Δεν κολλάει πουθενά και τα κάνει όλα.

Full specs θα βρεις εδώ --> http://www.gsmarena.com/samsung_b7610_omniapro-2834.php

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο omnia 2...Χ10 εχει 1.6 android (ελεος) και δεν εχει και multitouch...

Εν ολιγοις

HD2 πολυ καλο κινητο αλλα με πεθαμενο λειτουργικο

Desire επισης πολυ καλο κινητο με δυνατοτητες βελτιωσης μετα απο software updates με πολλα υποσχομενο λειτουργικο και μελλοντικα απλα με 1-2 μικροατελειες που αν το ψαξεις φτιαχνονται.

Το iphone δεν το θεωρω smartphone...Ακριβως επειδη ειναι ολα τοσο ελεγχομενα απο αυτη την εταιρια που δεν εχει λογο υπαρξης...

ΥΓ Ξερω οτι θα βγουν απο κατω οι apple-ακηδες και θα με βριζουνε αλλα αυτη ειναι η αποψη μου...

Όσον αφορά το Χ10 απότι άκουσα η Google έβαλε χέρι στην SE που έβαλε 1.6 (και δυσφημίζει το προϊόν της) και έτσι η SE ανακοίνωσε ότι σύντομα θα κυκλοφορήσει free update για 2.1 έκδοση στο Xperia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.