Jump to content



Download Windows XP 64-Bit Edition


anko

Recommended Posts

This is an opportunity for you to begin evaluating Windows XP 64-Bit Edition for 64-Bit Extended Systems for your individual business needs and ensuring that your applications will be ready for the commercial release of the product. Please contact your application and hardware partners for compatibility information.

System Requirements:

PC with an AMD Athlon64 or Opteron processor

256MB RAM

1.5GB available hard-disk space

Super VGA (800x600) or higher resolution video card

CD-ROM or DVD drive

Keyboard and Microsoft Mouse or compatible pointing device

http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/downloads/upgrade.asp

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει προσπαθησει να βαλει τους τελευταιους drivers της ATI σε win2003 θα δει οτι λεει οτι κανει εγκατασταση drivers για 64Βit(η εγκατασταση σταματαει φυσικα και θελει compatibility mode) οποτε ισως να υπαρχει υποστηριξη απο πλευρας ΑΤΙ.:...:

Link to comment
Share on other sites

’ντε να δούμε

Να βγουν τα 64μπιτα Windows, oι drivers, τα προγράμματα, καμμιά ψύκτρα της προκοπής, και να επιστρέψω και εγώ στην ενεργό δράση, αρχίζοντας -από το μηδέν- να φτιάχνω το σύστημά μου! (και κατευθείαν στα "βαθιά")

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση ή ειναι χειροτερα απο τα 32bit? Ειδικα στα games. Μου φαινεται οτι σε λιγο η AMD θα ευχεται να μην ειχαν βγει.

Και μην πει κανεις για Pre-Release εκδοση γιατι οι Pre-Release ειναι πιο γρηγορες απο τις Final!!!!! loooooooooooooooooooool

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Εχω την εντυπωση ή ειναι χειροτερα απο τα 32bit? Ειδικα στα games. Μου φαινεται οτι σε λιγο η AMD θα ευχεται να μην ειχαν βγει.

Και μην πει κανεις για Pre-Release εκδοση γιατι οι Pre-Release ειναι πιο γρηγορες απο τις Final!!!!! loooooooooooooooooooool

Σαν να τα παραλές λίγο βρε Ζάχο.... δεν τα είδα τόσο τραγικά τα πράγματα...

* και όχι, δεν τα λέω αυτά επειδή θα πάρω A64, :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Εχω την εντυπωση ή ειναι χειροτερα απο τα 32bit? Ειδικα στα games. Μου φαινεται οτι σε λιγο η AMD θα ευχεται να μην ειχαν βγει.

Και μην πει κανεις για Pre-Release εκδοση γιατι οι Pre-Release ειναι πιο γρηγορες απο τις Final!!!!! loooooooooooooooooooool

καλά ρε Ζαχό μερικές φορές τι να σου πω, πραγματικά δε ξέρω πως σκέφτεσαι.

Ο Α64 αποδείχθηκε γρηγορότερος σε όλα τα Bench εκτός από τα 3D. Πράγμα που σάφως έχει να κάνει αποκλειστικά στους ανώριμους drivers της VIA και nVidia.

Φανταστείτε μόνο αυτό, τα benchς είναι 32bitα και πάλι έχουν αυξηση 3% και πάνω. Δηλαδή εφαρμογές 64bitες θα μαμαν και θα σπερνουν. (π.χ. το zipάρισμα με 64bitο πρόγραμμα κατεβάζει το χρόνο στο μισό με το αντίσοιχο 32bito)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις και 12:03]

Σαν να τα παραλές λίγο βρε Ζάχο.... δεν τα είδα τόσο τραγικά τα πράγματα...

* και όχι, δεν τα λέω αυτά επειδή θα πάρω A64, :nuke:

Εισαι σιγουρος?χεχεχε

Ε, ενταξει τα παραλεμε και λιγο για να υπαρξει και ενα εναυσμα για συζητηση.

Παντως εγω τα ειδα τραγικα απο την αποψη ΜΟΝΟ των παιχνιδιων.Και δεν το λεω αυτο για τις χαμηλες επιδοσεις οσο για το οτι ο Α64 ειναι γνωστο οτι στα 3D Games δεν ποιανεται.

Αν ομως οι επιδοσεις πεσουν στο 15-20%(σου βαζω εναν μεσο ορο και οχι το min:3% και το MAX 51%) τοτε ποιος ο λογος να παρεις Α64 και οχι P4.

Δηλαδη στα 3D Games εχουμε τον Α64 σαν πιο γρηγορο. Στις εφαρμογες τον Ρ4. Αν ο Α64 πεσει σε επιδοσεις στα 3D τελικα τι θα μεινει να κερδισει?

το 15% παραπανω στο Divx? που σε σχεση με εναν P4 θα ειναι παλι ισαξιος?

Ισοπεδωτικος? Ισως αλλα εχω βαρεθει στο νετ να διαβαζω οτι ο Α64 δεν παιζεται εκει, δεν παιζεται αλλου και εγω κατι σοβαρο δεν εχω δει μεχρι τωρα. Δεν λεω οτι δεν ειναι πιο γρηγορος απο τον προκατοχο Athlon XP(Barton) στις ιδιες συχνοτητες λειτουργιας αλλα οχι και τιποτα το τρομακτικο.

Για την Intel να μην μιλησω γιατι σομπα εχω στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Enduracell [Σήμερα, στις και 12:18]

(π.χ. το zipάρισμα με 64bitο πρόγραμμα κατεβάζει το χρόνο στο μισό με το αντίσοιχο 32bito)

Αυτο που λες ειναι καθαρα θεωρητικο......

Οσο για το τι να μου πεις και τι σκεφτομαι. Εδω ειμαι πες αυτο που θελεις να πεις για να σου πω και τι σκεφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

Α, και κατι αλλο για να μην το ξεχασω. Επειδη τις συζητησεις περι AMD vs INTEL δεν τις μπορω, οπως επισης ΧΕΣ***ΚΑ για το πως αποδιδει ο Athlon64 στα 64bit Pre-Release Windows και για το αν ειναι σομπα ο Prescott ενα θα σας πω

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΒΑΖΩ ΤΟ BODY KIT ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!! :devil: :devil: :devil: :devil:

Ετσι για να δειτε πως σκεφτομαι...λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.