Jump to content



Από ανθρακονήματα ή ...σχεδόν..


chroma

Recommended Posts

υπάρχει αυτοκόλλητο που βάζουν σε αμάξια και μηχανάκια που έχει ακριβώς το χρώμα και ίσως και υφή του ανθρακονήματος με το μέτρο σαν ταπετσαρία!

βαφή με καρουδάκι χλωμό να βρείς

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη κατέβα Βαρδάρη και βρες την Οδυσσέως .Ο δρομος που περναει μπροστα απο το Μουλεν Ρουζ :) Eίναι γεμάτος με μαγαζιά με αξεσουαρ για μότο Παλίότερα είχα πάρει αρκετές φορές (μηχανόβιος γαρ) αλλα είναι κομματάκι ακριβά

Θα σου πω περισότερα στον κόφι........

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς τα ανθρακονήματα αλλά σίγουρα θα γίνεται και με αερογράφο !

Ίσως να μπορέσεις να το κάνεις μόνος σου με έναν καλό αερογράφο, τα χρώματα που θες και μία φιάλη πεπιεσμένου αέρα. Όλα αυτά θα τα βρείς σε καταστήματα μοντελισμού. Εγώ έχω αερογράφο αλλά κάνει μία βούλα πιο μεγάλη από σπρέι :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

θελω carbon fibre (the real stuff), που μπορω να βρω; :D

απο εξω εχω βρει, αλλα ελλαδα;

Στην Αθηνα θα βρεις στον Αλιμο Μεταμορφωσεως 2(στο υψος της Ποσειδωνος 33)

καταστημα Ναυτιλος ΕΠΕ.

Θα βρεις και τις καταληλες εποξικες ρυτινες που θα χρειαστεις.

Εχε υποψη σου οτι υπαρχει μεγαλη ποικιλια στις ινες Carbon και καλο θα ειναι να τους αναφερεις για τη χρηση που το θες.

Υγ.Θελεις μηπως να κατασκευασεις κουτι που θα ζυγιζει λιγοτερο απο 500 γραμμαρια και να καθεσαι και πανω του οταν σερφαρεις?

:D (joke)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από panigrc [Σήμερα, στις και 22:05]

Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς τα ανθρακονήματα αλλά σίγουρα θα γίνεται και με αερογράφο !

Ίσως να μπορέσεις να το κάνεις μόνος σου με έναν καλό αερογράφο, τα χρώματα που θες και μία φιάλη πεπιεσμένου αέρα. Όλα αυτά θα τα βρείς σε καταστήματα μοντελισμού. Εγώ έχω αερογράφο αλλά κάνει μία βούλα πιο μεγάλη από σπρέι :p

chroma, αν καταφερεις με αερογραφο να φτιαχεις ανθρακονηματα....τοτε αλλαξε δουλεια γινε ζωγραφος, σχεδιαστης, εικαστικος...κατι τελος παντων.

Επισης ενας καλος αερογραφος με τα χρωματα μαλλον θα σου κοστισουν οσο ενα εξ ολοκληρου αληθινο carbonfiber case :flower:

post-363-1416070761,1856_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντι αερογράφου προτιμώ να φτιάξω ο ίδιος ανθρακόνηματα με αναπτήρα και ένα σουγιά, πιο ευκολο θα είναι.. Overflow πόσο κοστίζει το τετραγωνικό περίπου αληθινού, μια μέση τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Αντι αερογράφου προτιμώ να φτιάξω ο ίδιος ανθρακόνηματα με αναπτήρα και ένα σουγιά, πιο ευκολο θα είναι..

Ελα ρε είσαι ο τριτος ξάδερφος του Μακάιβερ.................................:D Ισως και λίγο σύρμα και μονωτική ταινία βοηθούσε?????????

Περα απο την πλάκα πήγαινε εκει που σου είπα και δες τι παίζεται με τα αυτοκόλητα Αν δεν τότε πανε πάρε μερικούς έξτρα αναπτήρες (γιατι σουγιά έχεις ήδη)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Αντι αερογράφου προτιμώ να φτιάξω ο ίδιος ανθρακόνηματα με αναπτήρα και ένα σουγιά, πιο ευκολο θα είναι.. Overflow πόσο κοστίζει το τετραγωνικό περίπου αληθινού, μια μέση τιμή;

Yπολογισε περιπου στα 15-20 ευρο το τετραγωνικο το υφασμα.(αναλογα βεβαια την ποιοτητα-βαρος υφασματος παιζει και η τιμη).

;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.