Jump to content



Κλοκαρισμα 5850 με στοκ ρευμα


foniki_mpekatsa

Recommended Posts

Για οσους εχουν πειραματιστει με την εν λογο καρτα, εντελως χονδρικα παντα, ποσο περιπου μπορει να παει και να ειναι σταθερη με στοκ ρευμα?

Link to comment
Share on other sites

860? :nada: Παιζεις παιχνιδια ετσι ή απλα την ανεβασες μονο για το bench?Σταθεση ενοω να παιζω οποιοδηποτε παιχνιδακι και να μην εχω καμια ενδειξη προβληματος ,σαν να ειναι σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ο/c και ολα οκ,αλλα προεκυψε ενα θεματακι με την idle κατασταση.Με το που σεταρω τα ρολογια κατευθειαν απο idle η καρτα τρεχει στα ρολογια που εχω επιλεξει,βλεπω π.χ ενω δεν κανω τιποτα στο πισι, 800 στον πυρηνα με την αντιστοιχη αυξηση στην θερμοκρασια.Υπαρχει τροπος να να την κανω να "idleαρει" ή απο τι στιγμη που την κλοκαρω χανω αυτη τη δυνατοτητα ?

Link to comment
Share on other sites

περνα μια βολτα απο το thread του ατιμαν. http://www.thelab.gr/showthread.php?t=78026

κατεβαζεις το προγραμμα.κανεις οτι λεει.φλασαρεις την καρτα με το bios της asus στα 1,1v (1.08 default) οποτε ειναι σαν να εισαι σε στοκ σχεδον και δες ποσο θα παει απο το ccc.αυτα ομως μονο αν εχεις καρτα με τον αρχικο σχεδιασμο,οχι τις πειραγμενες που εβγαλαν μετα οι εταιριες.

Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα κατεληξα στην προταση του poly στα 810/1175 ,σταθεροτατη λιγο που ετρεξα το OCCT.Αφου δεινει 4-5 fps παραπανω στο ΑVT μπεντσακι λεω να την αφησω εκει.Βιος και πασις φυσης μοντ ανχωδη μονοπατια για τον χαρακτηρα μου :rolleyes: .Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 x 4850 με 900Mhz core 1200Mhz mem και 1,137vcore 24/7

100% σταθερές με νορμάλ θόρυβο

Για bench πανε 1033Mhz core 1200Mhz mem 1,312vcore

Φιλε μου εισαι σιγουρος οτι ειναι 4850 ; Μηπως εκανες τυπογραφικο ;:whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν πειραματιστει με την εν λογο καρτα, εντελως χονδρικα παντα, ποσο περιπου μπορει να παει και να ειναι σταθερη με στοκ ρευμα?

850/1200 στα "καλά" κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.