Jump to content



SAPPHIRE RADEON 9800XT 128MB ειναι καλη;;;


gpelekanos

Recommended Posts

Πειτε μου σας παρακαλω η Sapphire radeon 9800xt 128MB ειναι καλη ?

Με πια NVDIA εχει ιδιες επιδοσεις?

Την βρηκα εδω στις Σερρες 202ευρω με το φπα , ειναι καλα ;;;

Τωρα εχω μια Giga Byte 9500np 64DDR και μπορω να πω οτι ειναι μετρια, αλλα με κουρασαν

τα κολληματακια που κανει σε Collin Mcray 3 , Fifa 2004 και αλλα παιχνιδια...

Στο 3d MARK 2001 2nd edition η καρτα μου δινει 8801, με την 9800χτ τι θα πιασει?

Σας ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα σε απογοητευσω ...αλλα καποιο λαθος πρεπει να εχει γινει ....αποκλειεται να ειναι 9800xt με τοσα λιγα λεφτα...για καμια 9800pro την κοβω να ειναι!!!

Οσο αφορα για τις επιδοσεις δεν ευθυνεται μονο η καρτα γραφικων για τα κοψιματα .......σιγουρα θα δεις διαφορες...η 9800χτ ειναι απο τις κορυφαιες καρτες οσο αφορα το gaming αυτην την περιοδο!!!

Link to comment
Share on other sites

Τον ρωτησα 10 φορες και μου ειπε ναι ειναι 9800xt και οτι εχει πολυ καλη τιμη τωρα, επισης ειπε οτι τωρα ερχεται αυτη η φουρνια στην Αθηνα και θα την εχουμε εδω μεσα στην εβδομαδα.

Θα σας πω οταν την παρω, την περιμενω πως και πως...

Η pro ειναι πιο φθηνη απο τις ΧΤ ;;;

Link to comment
Share on other sites

H το παληκαρι που πουλαει την καρτα σε δουλευει και εχει κρυψει στο κουτι καμια 9600ΧΤ ή πρεπει να αγορασεις οσες μπορεις και να τις μοσχοπουλησεις 400+Ε που ειναι η κανονικη τους αξια...

Ουτε 9800προ δεν παιρνεις με 200Ε....

Link to comment
Share on other sites

Εχεται δικαιο ολοι να λετε οτι ειναι πολυ φθηνη και αυτο ειπα... Θα σας πω οταν την παρω δεν ειμαι τοσο ασχετος για να με δουλεψουν, εχω δει και την φωτογραφια της πλακετασ απο την σελιδα της sapphire.

Oσο για το 3D mark 2001 το cpu που εχω ειναι AMD XP 1600+ 1.4GHz.

Ειναι τοσο αργος που να κραταει χαμηλα τις επιδοσεις της καρτας γραφικων;;;

Εαν τελικα η καρτα ειναι αυτη θα σας πω απο ποιον εμπορα να πατε... Προς το παρων λογο της χαμηλης τιμης και οτι ειμαι Σερρες δεν μπορω να σας πω ακομα. Δεν θα μεινει ψυχουλο :)

Ευχομαι να κανουν λαθος και να παρω ΧΤ με 200ευρω :whistling

Με τι συχνοτητα επεξεργαστη μπορουμε να λεμε οτι καρτα δεν μενει πισω (bottleneck) ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις και 08:42]

χαλαρωσε αδελφε χαλαρωσε

Εαν την παρω με 200ευρω τελικα να δω εσυ πως θα χαλαρωεις μετα!!! :D

Παντα οι κουβεντες μας ειναι φιλικες εδω μεσα... :)

Link to comment
Share on other sites

Με βαλατε σε σκεψεις τωρα ρε παιδια :confused:

Λετε να ειναι 9600χτ;;; :eek:

Τι στο καλο αφου η 9800χτ ειναι σε κοκκινη πλακετα και η 9600χτ σε μαυρη και τα coolers επισης διαφερουν , εαν ειναι τυπομενο κατι πανω στην πλακετα για να ξεχωριζουν δεν εχω προσεξει κατι,

Εαν ξερετε πειτε μου !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma [Σήμερα, στις και 09:22]

9600XT βγαίνει και σε κόκκινο pcb, μπορείς να τη ξεχωρίσεις πολύ γρήγορα από την έλλειψη molex τροφοδοσίας.

Μηπως κανεις λαθος για το χρωμα της 9600χτ ? Δες εδω ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ SAPPHIRE RADEON 9600XT

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.