Jump to content



BFBC2 Troubleshooting checklist


jpavly

Recommended Posts

Είπα εφόσον έχουν βρεθεί άπειρες ενέργειες που προκαλούν πρόβλημα στο BFBC2, να τα μαζέψουμε εδώ σε μορφή checklist.

Postάρετε ότι δούλεψε σε εσάς ή ότι διαβάσατε ότι δούλεψε για να ενημερώνουμε τη λίστα.

Προβλήματα δεν έχω και δεν είχα ποτέ, θα βάλω ότι θυμάμαι από μνήμης.

Random disconnects

Απενεργοποίηση uPnP στο modem/router

CTD (Crash to Desktop)

Εγκατάσταση σε άλλο δίσκο/partition από του OS

Δοκιμή με/χωρίς Run As Admin

τα υπόλοιπα πείτε να τα προσθέσω :p

Link to comment
Share on other sites

καθώς παίζεις η οθόνη γίνεται άσπρη

το παιχνίδι τρέχει απο πίσω κανονικά (ακούς τους ήχους)

η μόνη λύση που βρήκα είναι να το αναγκάσεις να τρέχει σε dx9 :(

πας στο

My Documents\BFBC2\settings.ini

και κάνεις το

DxVersion=auto

σε

DxVersion=9

Link to comment
Share on other sites

12sg για range επιτρεπετε; και με το προβλημα που μας πεταει το pb στον kastro τι θα γινει; μονο εκει το κανει.

Κατέβασε το pbsetup και κάνε update τον client σου. Εναλλακτικά αν σε πετάει πάλι έξω δοκίμασε να κάνεις uninstall το pb από το Add/Remove σου και πέρνα το πάλι από εδώ.

Εμένα προσωπικά δεν με πετάει ποτέ έξω το pb.

Με τις shotguns ΟΛΑ επιτρέπονται. :)

Link to comment
Share on other sites

εκανα προχτες το pbsetup παλι τα ιδια, πιστευω οτι ειναι serverside issue γιατι διαβασα οτι σχετιζετε με το g15 το οποιο εχω και ισως να μην εχει κανει ο σερβερ pb update και για αυτο να με πεταει λογο g15.

Link to comment
Share on other sites

Να έχει σχέση το G15 widget σου για κάποιο λόγο; Update του έχεις κάνει; Δοκίμασε να κλείσεις το utility της logitech τότε να δεις αν συνεχίζει. Εδώ με G19 πάντως κανένα θέμα.

Τα posts αυτά μεταφέρονται στο κατάλληλο θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα οταν σε ολους τους αλλους σερβερ με pb παιζω μια χαρα, φταιω εγω και οχι ο kastro;

Sorry που σου πρότεινα κάτι να δοκιμάσεις μπας και μπορείς να παίξεις κι εσύ, ε;

Εγώ παίζω παντού και πάντα μια χαρά, στον Kastro παίζουμε 15 άτομα, από κει και πέρα τι να σου πω. Κάνε ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν είμαι η Πυθία για να ξέρω τι έκανες. Ο κόσμος λέει "τα έκανα αυτά αλλά τίποτα".

Δεύτερον, δεν σου είπα να κάνεις uninstall το G15, αλλά να κάνεις quit το πρόγραμμα από το tray έτσι ώστε να μην παίζει η οθόνη.

Τρίτον, αδερφέ δεν είσαι αναγκασμένος να κάνεις τίποτα, όπως επίσης δεν είσαι αναγκασμένος να παίξεις στον Kastro.

Φιλικά προτείνω ότι προτείνω. Δοκίμασε και σε άλλον multiplay.co.uk server, εκεί hostάρεται ο Kastro.

Link to comment
Share on other sites

Str4t3goS

ε και ingame οταν με πεταγε σας εγγραψα οτι εκανα το pb update, και εκλεισα ολα τα tray του g15.

αυτο γινεται την τελευτεα βδομαδα στον kastro πριν δεν το εκανε, και δεν εχω εγκαταστηση κατι απο τοτε. Στους grof,φαλαγγα,heat, και αλλους ξενους παιζω κανονικοτατα για αυτο πιστευω οτι κατι παιζει με το pb του σερβερ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι θέμα του nick σου... αρχικά νόμιζα ότι είχες κάποιο Nick με 666 ή κάτι τέτοιο, το οποίο όμως δεν μπορεί καν να κάνει connect... και το τελευταίο είναι το ουσιαστικό, από την στιγμή που κάνεις κανονικά connect, τότε δεν είναι κάτι το οποίο μπορώ να κάνω με το configuration του server, γιατί ουσιαστικά το χέρι μου φτάνει μόνο μέχρι εκεί... δηλαδή από την στιγμή που συνδέεσαι ο μόνος τρόπος να σε κάνω εγώ να αποσυνδεθείς είναι να σε κάνω kick, πράγμα το οποίο φυσικά δεν παίζει... οπότε είναι κάτι άλλο στο οποίο δεν έχω πρόσβαση και δεν μπορώ να αλλάξω...

Μου κάνει εντύπωση που λες ότι αλλού παίζεις κανονικά... δεν ξέρω... ένα τελευταίο που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις ένα άλλο account με άλλο όνομα και να προσπαθήσεις να συνδεθείς, ώστε να δούμε αν όντως υπάρχει κάποιο πρόβλημα από τον server και επίσης θα βοηθούσε αν από άλλο pc με το κανονικό account μπορείς να μείνεις συνδεδεμένος...

Επίσης μπορείς να στείλεις κάποιο e-mail στην pbbans ή να δεις στα forums τους, αν κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

log file κρατάει ο σερβερ? Απο εκει θα δειτε τι παιζει:rubik: Και εγώ το μονο freeze και το μονο disconnect το ειχα μονο στον kastro..δεν κατηγορω τον σερβερ..μπορει να ηταν καθαρη τύχη

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα μπηκα kastro επαιξα μια πιστα ολοκληρη μια χαρα, φορτονει η δευτερη πιστα στο λεπτο ετρωγα kick συνεχεια για disallowed driver/software 119500 error οσπου γεμισε ο σερβερ με 16 ατομα και τωρα δεν μπορω να ξαναμπω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.