Jump to content



[Η Γνώμη σας] overclocking σε 1,9!


amgamer

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΙΝΙΚΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ!!!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΗΜΕΝΟ PC TO ΟΠΟΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΗΣΩ ΛΙΓΟ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ Κ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΡΩ PRESSCOT ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ!!!

ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ!!!!!!ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ!!

p4 sta 1,9@2,1

transcend information 256 ddr-sdram pc 2700 333 (samsung)

motherboard: asus p4b533 845e chipset 533 fsb support

το τροφοδοτικο μου ειναι 300w

η καρτα γραφικων albatron fx 5600cp extra 128 mb ddr

wd 80 gb 7200 rpm 8 mb cache

plextor 708a

asus-dvd

intel ψυκτρα κ 3 fan στο κουτι!

τα ειπα ολα νομιζω!

λοιπον εγω με αυτα που σας ειπα εχω ανεβασει αυτην την στιγμη το fsb στα 111 και τρεχει η μνημη 148 και ο επεξεργαστης 2.1

επισης οι μονοι διαιρετες μνημης που ειδα στο bios ειναι 1:1 και 3:4

εγω εχω επιλεξει τον 3:4

οταν αυξανω πανω απο 111 σε 115 ας πουμε το fsb αρχιζουν τα προβληματα θελει περισσοτερο vcore πραγμα το οποιο αυξανω απο 1.7 σε 1.85 αυξανω κ λιγο την ταση της μνημης απο 1.6 σε 1.7 και ανοιγει μπαινει στο λειτουργικο αλλα δημιουργει αλλα προβληματα βγαινουν μπλε οθονες καμια φορα,κατα την δοκιμη του 3dmark03 με πεταει η καρτα γραφικων,και σταματαει να αποκριβετε η directx!!!αρχιζουν με λιγα λογια τα προβληματα!!!!!!

για αυτο κ ζηταω την βοηθεια σας!!!

εγω σκεφτομαι να βαλω υδροψυξη αλλα δεν αξιζει απο τι βλεπω με αυτο το συστημα

α!!!και κατι αλλο ο p4 1.9 ειναι willamette

αυτα!!!συγνωμη αν σας ζαλισα!!

περιμενω με ανυπομονεσια απαντησεις!!!!!

ΠΑΟ 13

GYZI

:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να βαλεις εναν αλλο επεξεργαστη. Eχεις 2 επιλογες εδω. H να παρεις ενα 2,4 533 και να ανεβεις οσο παει . H επειδη εχεις καλη μητρικη που σηκωνει 200 Mhz fsb να παρεις εναν 2,8C 800 με ΗΤ. Σου προτεινω τον 2,8 καθως εχουν την ιδια τιμη και μετα μπορεις να τον κρατησεις αν θες να αλλαξεις μητρικη και να πας σε duall ddr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.