Jump to content



pc για game μέχρι 750 euro


SCREPTOS

Recommended Posts

Ναι... βασικά δεν βράζουν οι μνήμες, το αλουμίνι από πάνω βράζει και κρατά τις μνήμες κρύες, και συγκεκριμένα πολύ πιο κρύες από τις geil... αυτή είναι η δουλειά τους. :)

Θες να μου ότι όταν πιάνω τα τσιπάκια μίας μνήμης και είναι κρύα και παράλληλα πιάνω την ψύκτρα μίας άλλης μνήμης και βράζει (την θερμότητα την πήρε προφανώς από τα ακόμη πιο βραστά τσιπάκια), η πρώτη μνήμη είναι πιο ζεστή...;

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου ότι όταν πιάνω τα τσιπάκια μίας μνήμης και είναι κρύα και παράλληλα πιάνω την ψύκτρα μίας άλλης μνήμης και βράζει (την θερμότητα την πήρε προφανώς από τα ακόμη πιο βραστά τσιπάκια), η πρώτη μνήμη είναι πιο ζεστή...;

Κοίτα, σίγουρα θα βγάζει λίγη ζέστη παραπάνω που ουσιαστικά το κάνει γιατί την αποβάλλει από τις μνήμες, όπως σου είπα παραπάνω. Τώρα αν μου λες ότι βράζει, κάτι άλλο δεν πάει καλά στο σύστημα του αδερφού σου. Πχ μπορεί να είναι από δίπλα η κάρτα γραφικών με παθητικό σύστημα ψύξης (δεν ξέρω κιόλας), που να σηκώνει τη θερμοκρασία και να γίνεται η όλη υπόθεση. Ή οτιδήποτε άλλο. Δεν ξέρω όμως...

Υγ: Ας μην το συνεχίσουμε, είμαστε αρκετά off topic θα έλεγα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.