Jump to content



Για να αρχιζουμε σιγα σιγα!!!


Daidalos

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Xμ μου φαινεται κουφο που την εκαψες.Μαλλον θα ήταν ελλατωματικο κοματι.Η δικη μου δουλευε 24/7 για πολλες μερες χωρις να την φυσαει ουτε ανεμιστηρας.Το μονο prob που μου παν να προσεξω σε καμια περιπτωση να μην την δουλευω ξερη καθυς η λιπανση γινεται απο το νερο.Hope better luck with τhe new one.Προς το παρον επειδη το wcooling μου καθεται καλο θα ταν να φερνα κανενα κοματι(παλιο block eleven,Αudi100 ψυγειο να κανουμε κανενα συγκριτικο.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

α ρε δαιδαλε λυπηθηκα που τα φτυσε μεμιας η L30.ασε που αγχωθηκα γιατι βρηκα με 60 ευρω το 3πλο ψυγειο του χακσοπ οποτε μαλλον θα χρειαστω γνωμες για την επιλογη της 20 ή της 30..........περισσοτερα στο thread μου.δαιδαλεεεεεεεε περιμενω εξελιξεις απο το συστημα σου να δω τι θα κανω και εγω που ερχομαι 2ος και καταιδρωμενος:unsure:

:devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

H l30 πιστευω οτι ειναι μονοδρομος στο συστημα μου αφου οι λ20 δεν πιστευω οτι θα ειχει τοσο καλη αποδωση στο συστημα! Δυστυχως η λ30 που πηρα ηταν ελατωματικη! Τι να κανουμε συμβαινει και στους καλυτερους!

Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας!

Helly δεν νομιζω να κανουμε τεστ συντομα καθως στο σπιτι λογω των απειρων μοντ και πειραματων που γινονται μαζι με το στησιμο του νερου εχει γινει αχουρι και θελω να ξεμπερδεψω καποια στιγμη μεσα στα επομενα 5 χρονια(lol) μπας και μπει μια ταξη στο χαος!:confused: :confused: :confused:

greekfragma stay tuned να δεις τις εξελιξεις με το δικο μου συστημα! Αλλα πιστεψε με τελικα ειναι πολυ πιο απλο απο οτι φαινεται! :D Παντως αν πας για δυο μπλοκ και τοσο μεγαλο ψυγειο καλυτερα να παρεις την λ30! Ετσι πιστευω τουλαχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Χτες βραδυ και μετα απο απανωτες κακοτυχιες καταφερα επιτελους να το στησω! Τα αποτελεσματα ειναι φοβερα! 30+ βαθμους κατω απο την στοκ που ειχα τις τελευταιες μερες και 10 κατω απο την sp-94! Ειμαι δηλαδη στους 43-44 full load και 38 idle! Και αυτο χωρις τους 12αρηδες που δυστυχως δεν ηρθαν και ετσι το ψυγειο ψυχεται απο δυο αξιοθρηνητους 9αρηδες που κανουν πολυ φασαρια χωρις να εχουν καποιο αποτελεσμα!

Πεισσοτερα συντομα καθως ειμαι σε φαση δοκιμων αλλα παρτε ενα μικρο teaser!!!!

post-92-1416070774,062_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθουν καποιες φωτο! Ειναι με webcam, δυστυχως δεν εχω ψηφιακη!

Τα παντα εχουν μπει μεσα στο κουτι σε κλειστο κυκλωμα χωρις τανκ και τα καλωδια δεν τα εχω συμαζεψει ακομα οποτε μην με κραξετε!!:D Ξεκιναμε λοιπον!

post-92-1416070774,5598_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ψυγειο με τα χαζοανεμηστηρια! Αντε να ερθουν οι enermax να χαρω για τα καλα!

EDIT: Ξεχασα να αναφερω οτι απο την αλλη μερια του ψυγειου υπαρχουν βιδωμενοι πανω στο κουτι δυο ανεμηστηρες 8cm αθορυβοι που φερνουν φρεσκο αερα πανω στο ψυγειο!

post-92-1416070774,8092_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωχχχχχχ!!!!!

το ματι μουυυυυυ...........ελπιζω η καμερουλα που περιμενω να μην βγαζει τετοιες γιατι την κατσαμε........Ρε δαιδαλε για προσπαθησε να μην την κουνας τοσο πολυ μπας και εχουμε καμια καθαροτερη.........παω για φαι τωρα.τα λεμε ξανα το βραδακυ........χαιρετωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

ωχχχχχχ!!!!!

το ματι μουυυυυυ...........ελπιζω η καμερουλα που περιμενω να μην βγαζει τετοιες γιατι την κατσαμε........Ρε δαιδαλε για προσπαθησε να μην την κουνας τοσο πολυ μπας και εχουμε καμια καθαροτερη.........παω για φαι τωρα.τα λεμε ξανα το βραδακυ........χαιρετωωωωωω

Να φανταστεις οτι αυτες εχουν βγει με την καλυτερη δυνατη ποιοτηα και με την καμερα σε αυτοσχεδια βαση!!! Ευτυχως που ηταν τσαμπε η καμερουλα γιατι αν την ειχα πληρωσει θα μου ειχε κακοφανει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

μεγειες και απο μενα καλοδουλευτα !!!!!!!!!!!!!!

Δεν φενωνται και πολυ καλα στις φοτογραφιες αλλα εχουν ερθει ωραια στο κουτι σου παρα το μεγεθος του ψυγειου...!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από johns

Δεν φενωνται και πολυ καλα στις φοτογραφιες αλλα εχουν ερθει ωραια στο κουτι σου παρα το μεγεθος του ψυγειου...!!!!!!!!!!

Δεν ηταν και πολυ ευκολο να τα φερω οπως εγω θελω μεσα στο κουτι αλλα ο επιμενων νικα και πιστευω ουι το αποτελεσμα ειναι αρκετα καλο.

Link to comment
Share on other sites

ωραίος δαίδαλε... καλοδούλευτα όλα...

ένα σχόλιο μόνο (καλό και "κακό")

καλό: το ψυγείο σου είναι ψυγειάρα ως γνωστόν

κακό: γι'αυτό το λόγο μην περιμένεις εντυπωσιακή διαφορά με νέους ανεμιστήρες... άπάγει τη θερμότητα πολύ αποτελεσματικά ακόμα και με μικρούς...

Link to comment
Share on other sites

Bασικα βουδα αυτο που ειδα ειναι οτι οι ανεμηστηρες ψυχουν ενα μερος μονο του ψυγειου και το αλλο μενει αρκετα ζεστο! Ακομα οι 12αρηδς εχουν και αλλο σκοπο! Αυτος που θα ειναι στο κατω μερος θα φυσαει και την ζεστη λ30! Βασικα πιστευω οτι ισως μια διαφορα 2-3 βαθμων να την εχω αλλα κυριως θα εχω αθορυβο συστημα καθως οι 9αρηδες κανουν πολυ φασαρια! Θα δουμε! Προς το παρων θα πρεπει να βολευτω με αυτους για 1-2 εβδομαδες ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου και απο μενα Δαιδαλε.Κατα την γνωμη μου οι 12αρηδες οριακα θα δωσουν κατι οποτε κανα 2 βαθμους κατω θα του εχεις.Παντως εαν μπορουσες το ψυγειο να το αλεις στο ταβανι του κουτιου καλο θα εκανε...Α και εξαερωσε καλα το ψυγειο εμενα και μετα απο 2 μερες κατι ψηλα αερα βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.