Jump to content



Ληγμενα... RAM Sinks!! :)


Spirosssss

Recommended Posts

Και εξηγουμαι... Αγορασα κατι φτηνιαρικα ram sinks της xilence απο multirama με σκοπο να τα βαλω στο... modem μου! :hehe: Με δυσαρεστη εκλπηξη ειδα ομως οτι και απο τα 2 κουτια σε ολα τα ψυκτρακια η κολλα απο κατω εχει γινει σαν σκονη και φευγει μαζι με το προστατευτικο αυτοκολλητο. Μπορω να τα σωσω με καποιο τροπο?? Να τα καθαρισω τελειως και να βαλω δικια μου θερμοαγωγιμη παστα??

Link to comment
Share on other sites

Και εξηγουμαι... Αγορασα κατι φτηνιαρικα ram sinks της xilence απο multirama με σκοπο να τα βαλω στο... modem μου! :hehe: Με δυσαρεστη εκλπηξη ειδα ομως οτι και απο τα 2 κουτια σε ολα τα ψυκτρακια η κολλα απο κατω εχει γινει σαν σκονη και φευγει μαζι με το προστατευτικο αυτοκολλητο. Μπορω να τα σωσω με καποιο τροπο?? Να τα καθαρισω τελειως και να βαλω δικια μου θερμοαγωγιμη παστα??

με παστα θα σου ξεκολλανε! παρε θερμοαγωγιμη ταινια! εχει το multirama της akasa αν θυμαμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Επισης, μπορεις να κανεις την εξης μαγκια, αν βαριεσαι να κατεβεις να παρεις ταινια... Αλοιφεις το chip με ceramique, και βαζεις ελαχιστη κολλα στιγμης στις γωνιες. Βαζεις το ψυκτρακι πανω και το κρατας πιεσμενο για 1 λεπτο. Εγω αυτο κανω εδω και πολυ καιρο, γιατι βαρεθηκα να παιρνω καθε λιγο και λιγακι ταινια. Απλα πρεπει να προσεξεις να βαλεις πολυ λιγη κολλα στιγμης. Απο αποδοση παιζει να ειναι καλυτερα και απο την ταινια...

Link to comment
Share on other sites

Επισης, μπορεις να κανεις την εξης μαγκια, αν βαριεσαι να κατεβεις να παρεις ταινια... Αλοιφεις το chip με ceramique, και βαζεις ελαχιστη κολλα στιγμης στις γωνιες. Βαζεις το ψυκτρακι πανω και το κρατας πιεσμενο για 1 λεπτο. Εγω αυτο κανω εδω και πολυ καιρο, γιατι βαρεθηκα να παιρνω καθε λιγο και λιγακι ταινια. Απλα πρεπει να προσεξεις να βαλεις πολυ λιγη κολλα στιγμης. Απο αποδοση παιζει να ειναι καλυτερα και απο την ταινια...

αυτο το ειχα κανει κι εγω καποτε και καποια στιγμη που ηθελα να το βγαλω, βγηκε, αλλα μαζι με τι τσιπακι! απο τοτε ταινια και παντα ταινια!

Link to comment
Share on other sites

ααααχ αναμνήσεις... link από το 2004 αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν πια οι φωτος... :nerd:

ποπο φιλε τι μου θυμησες! το ειχα διαβασει το thredaki αυτο οταν πρωτογραφτηκα στο Thelab!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κανει το αλλο...με logo στιγμης στα mosfet της μητρικης.Ευτυχως πουληθηκε οπως ηταν :)

απατεωνα! :hehe::p

ευχαριστω για τις ιδεες guys, μεχρι να δω τις απαντησεις ειχα καβατζωσει ηδη κατι ψυκτρακια απο ενα φιλαρακι που του περισσευαν :hehe:

post-15582-1416074506,8087_thumb.jpg

αλλα δεν θα αφησω και τις αλλες να πανε χαμενες ;)

Link to comment
Share on other sites

θα εβαζα και ανεμιστηρα αλλα το ρουτερ δν εδινε αρκετο ρευμα. Αλλα και μονο απο τα ψυκτρακια εχω την αισθηση οτι ειναι λιγοτερο ζεστο!

Που σου φαινεται κατι τετοιο ? Μαλλον για εκει με βλεπω..:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απατεωνα! :hehe::p

ευχαριστω για τις ιδεες guys, μεχρι να δω τις απαντησεις ειχα καβατζωσει ηδη κατι ψυκτρακια απο ενα φιλαρακι που του περισσευαν :hehe:

[ATTACH]39876[/ATTACH]

αλλα δεν θα αφησω και τις αλλες να πανε χαμενες ;)

Kαλυτερα στο Siemens να εβαζες τις ψυκτρες πανω στους δυο μεγαλους πυκνωτες που εχει στη γωνια γιατι αυτοι θα χαλασουν και δεν ειναι τυχαιο LOL.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.