Jump to content



Ένα Κυπριακό Ενυδρείο :)


Whodini

Recommended Posts

Μιάς και έχω γραφτεί σε αυτό το forum είπα να μοιραστώ το "ενυδρείο" μου μαζί με άλλους :D

Σχόλια ευπρόσδεκτα.

who1.jpg

who2.jpg

who3.jpg

who4.jpg

Pentium 4 2.4C @ 3.30- Idle/Load:28/35

Eheim 1250->Chevette Heatercore->120mm Aluminium fan 80CFM->Maze3 copper top->Maze 4 GPU -> Res

Abit IC-7 max3 mobo - soon to be watercooled

Mushkin Black level II PC-3500 2*256MB - 220MHZ 2-2-2-6

ATi Radeon 9800 Pro - Water Cooled - 480/380 - Idle/Load : 31/37C

Western Digital 160GB 8MB Buffer

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μολις έχω αλλά3ει και το northbridge cooler μου, το εργοστασιακό τις abit είναι χάλια. το έχς αλλάξει με το northpole της microcool (ιταλοί) το οποίο σε πολλά sites χαρακτηρίζεται ως καλύτερη λύση για northbridge ακομά και από waterblocks. ελπίζω να μου δώσει ακομα 5-10 Mhz στο FSB. έπεται συνέχεια. :)

Link to comment
Share on other sites

καλη παρατηρηση, σε αυτες τις φωτογραφιες το συστημα δεν εχει νερο, απλως είναι λιγο βρεγμενοι οι σωληνες επειδη τους επλυνα λιγακι επειδη είχαν μαζεψει σκονη :) τωρα δεν εχω καθολου αέρα, θα βγαλω μερικες φωτογραφιες με το πως ειναι τωρα το συστημα να το δειτε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό σύστημα whodini μπράβο, και ειδικά οι σωλήνες :D

εγώ τις βλέπω όλες τις φώτο κανονικά.

αντίθετα δε μπορώ να δω με τίποτα φώτος που ανεβάζετε στο pathfinder... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Enduracell

Πολύ καλό σύστημα whodini μπράβο, και ειδικά οι σωλήνες :D

εγώ τις βλέπω όλες τις φώτο κανονικά.

αντίθετα δε μπορώ να δω με τίποτα φώτος που ανεβάζετε στο pathfinder... :(

Ρε γιαννικο αμα ειναι σηκωσε τες ξανα....

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια.....πολυ πανικος δεν παιζει μεσα στα κουτια σας απο καλωδια?ελπιζω αμα βαλω και γω σε λιγες μερες την υδροψυξη να μην γινει ετσι το κουτακι μου........

επισης να ρωτησω και κατι ακομα.....τι διαμετρο εχουν οι σωληνες σας?

αυτοι που βρηκα εχουν διαμετρο 10μμ και δεν ξερω ρε γμτ(ισως φταινε οι φωτο-με γελανε)

οι δικοι μου σωληνες δεν ειναι τοσο χοντροι........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

καλα ρε παιδια.....πολυ πανικος δεν παιζει μεσα στα κουτια σας απο καλωδια?ελπιζω αμα βαλω και γω σε λιγες μερες την υδροψυξη να μην γινει ετσι το κουτακι μου........

επισης να ρωτησω και κατι ακομα.....τι διαμετρο εχουν οι σωληνες σας?

αυτοι που βρηκα εχουν διαμετρο 10μμ και δεν ξερω ρε γμτ(ισως φταινε οι φωτο-με γελανε)

οι δικοι μου σωληνες δεν ειναι τοσο χοντροι........

Η διαμετρος συνηθως στις σωληνες για ενα φτιαχτω συστημα w/c ειναι 12 χιλ. η 1/2 τις ιντσ.

σε ορισμενα ετοιμα συστηματα ειναι 8χιλ

εαν παρεις μπλοκ απο 11 ειναι 12χιλ εσωτ.διαμετρος και οι αντλιες λ20 λ30 eheim εχουν 12χιλ ρακορ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.