Jump to content



Ένα Κυπριακό Ενυδρείο :)


Whodini

Recommended Posts

Φιλε greekfragma οι σωληνες σου πρεπει να ειναι 12 χιλ οπως ειπε πολυ σωστα ο johns αλλιως θα εχεις προβλημα και με τα μποκ του 11 και με τις αντλιες! Βασικα 12 εσωτερικη και 16 εξωτερικη ειναι η προτεινωμενη!

Link to comment
Share on other sites

sorry για την καθηστερηση αλλα ειμαι φανταρος & σημερα βγηκα.

1. η διαμετρος των σωληνων ειναι 1/2" εσσωτερικη.

2. χρησιμοποιω απλο απεσταγμενο νερακι.

3.το υλικο των σωληνων ειναι clearflex 60. tygon ποιοτητα αλλα πιο φτηνο. ειναι αρκετα ευκαμπτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Whodini

2. χρησιμοποιω απλο απεσταγμενο νερακι.

Το απεσταγμένο νεράκι δεν είναι και τόσο εύκολο να το βρεις. Aλήθεια από που το ψώνισες? (όχι απιονισμένο)

3.το υλικo των σωληνων είναι clearflex 60. tygon ποιοτητα αλλα πιο φτηνο. ειναι αρκετα ευκαμπτο.

Τους Clearflex από εξωτερικό τους πήρες ή Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

απεσταγμενο νερο, ο πατερας μου εχει βενζιναδικο και το χρησιμοποιουν εκει για μπαταριες αυτοκινητων.

το clearflex οπως και ολα τα αλλα μου κομματια τα πηρα απο dangerden.com. κατι που ξεχασα να σας πω ειναι οτι το συστημα μου δεν ειναι το πρωτο που φτιαχνω, αλλα ειναι το πρωτο με reservoir, το πρωτο μου συστημα ηταν μονο για cpu cooling και ηταν βασισμενο σε T-line. αυτο εδω ειναι τουλαχιστον 2 μηνων, ισως 3. το επομενο μου upgrade θα ειναι καιινουργιο cpu block, ελπιζω να καταφερω να βρω το cascade του cathar για οσους το γνωριζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Whodini

απεσταγμενο νερο, ο πατερας μου εχει βενζιναδικο και το χρησιμοποιουν εκει για μπαταριες αυτοκινητων.

το clearflex οπως και ολα τα αλλα μου κομματια τα πηρα απο dangerden.com. κατι που ξεχασα να σας πω ειναι οτι το συστημα μου δεν ειναι το πρωτο που φτιαχνω, αλλα ειναι το πρωτο με reservoir, το πρωτο μου συστημα ηταν μονο για cpu cooling και ηταν βασισμενο σε T-line. αυτο εδω ειναι τουλαχιστον 2 μηνων, ισως 3. το επομενο μου upgrade θα ειναι καιινουργιο cpu block, ελπιζω να καταφερω να βρω το cascade του cathar για οσους το γνωριζουν.

Γιατι δεν προτιμας τον 11 ειναι εξισου καλο και σιγουρα φτηνοτερο:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Whodini

απεσταγμενο νερο, ο πατερας μου εχει βενζιναδικο και το χρησιμοποιουν εκει για μπαταριες αυτοκινητων.

τότε μάλλον απιονισμένο θα είναι και όχι απεσταγμένο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.