Jump to content



New επεξεργαστής και αναβάθμιση


wesker

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Έχω αυτόν τον επεξεργαστή και σκέφτομαι να κάνω ανβάθμιση με κάτι νεότερο. Η μητρική μου είναι η GA-EP45-UD3L με 775 socket. Θέλω κάτι οικονομικό για παιχνίδια και επεξεργασία βίντεο. Τώρα με τις εκπτώσεις βρήκα αυτόν εδώ αλλά θέλω και την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αν υπάρχει στην τιμή αυτή, αγόρασέ τον.

Απ'οτι μου ειπαν τηλεφωνικά υπάρχει και μου τον κρατήσανε. Εκτός αν έχετε κατι καλλίτερο να μου προτείνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το μετανιώσεις. Την μεγαλύτερη άνοδο σε επιδόσεις θα την δεις σε επεξεργασία βίντεο, αν καίγεσαι περισσότερο για παιχνίδια ίσως να κέρδιζες περισσότερο με μια κάρτα γραφικών απ'ότι με τον C2Q, αλλά ούτως ή άλλως με αυτόν που έχεις είσαι λίγο πίσω σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή και καλός επεξεργαστής. Πάρτον και από εμένα :)

Aπογοήτευση τελικά ο επεξεργαστής. Σκέτη απατεωνιά. Έβγαλαν σε έκπτωση το τελευταίο κομμάτι ενός συγκεκριμένου καταστήματος. Και οτι η κράτηση που είχα κάνει δεν ισχύει σε προιόντα εκπτώσεων και τον πουλήσανε αλλού... Να τις χέσ@ τέτοιες εκπτώσεις.... Το ΙΝΚΑ που είναι; Κοιμάται και ονειρεύεται μου φαίνεται.... Τέσπα.... Αρκετά σας ζάλισα και δεν μου φταίτε εσείς σε κάτι.... Βρήκα στα 100€ αυτόν....

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις καμια ακρη θεσσαλονικη καλος ειανι και αυτος (αν υπαρχει :p)

Δυστυχώς δεν έχω κάποιον να πάει να μου το αγοράσει, ολοι οι συγγενείς μου στην θεσσαλονίκη είναι σχετικα μεγάλοι σε ηλικία και φοβάμαι οτι ο κάθε επιτήδιος πωλητης θα θεσλήσει να τους πουλήσει κάτι άλλο. Αν και ο επεξεργαστής που μου προτείνεις παραείναι καλός για να υπάρχει ακόμα. "Κύριοι" του Πλαισίου γιατί δεν παραδέχεστε οτι κομμάτια out of stock τα έχετε τάξει σε συγγενείς και φίλους αφού ξέρατε οτι θα βγούν σε εκπτώσεις 1 μήνα πιο πρίν; Λες και δεν ξέρουμε πως παίζουν οι εκπτώσεις σας... Στην πουτ@να πουτ@νιές; Ε δεν λέει......

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι . 4 πυρήνες από 2 που έχεις τώρα , 4 mb L2 Cache απο 2 που έχεις τώρα , 45nm από 65 που έχεις τώρα , πολλή ψηλότερα χρονισμένος 2.6ghz από 1.8ghz που έχεις τώρα και με ποιο νέο σετ εντολών από αυτό που έχεις τώρα . επειδή κάποτε είχα τον Ε6300 θα σου πω ότι θα δεις διαφορά σε ολα +1 απο μενα και + 2 για αυτον που σε προτεινει ο papatsonis :T:

Link to comment
Share on other sites

indeed, το μονο κακο ειναι οτι πρεπει να εχει αναγκαστικά μνημες που να αντεχουν 1000mhz.

@wesker, τι VID εχει ο 6300 σου? (μπορεις να το δεις και απο το coretemp) αν εχει χαμηλο (γενικος κανονας και δεν ισχυει παντα) εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να τον ανεβασεις τρελα πανω ;)

Link to comment
Share on other sites

indeed, το μονο κακο ειναι οτι πρεπει να εχει αναγκαστικά μνημες που να αντεχουν 1000mhz.

@wesker, τι VID εχει ο 6300 σου? (μπορεις να το δεις και απο το coretemp) αν εχει χαμηλο (γενικος κανονας και δεν ισχυει παντα) εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να τον ανεβασεις τρελα πανω ;)

Έχει 1,3375v. Δυστυχώς οι μνήμες μου δεν αντέχουν 1000mhz. Tώρα από Quad βρήκα τούτον

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω τον Q9300+GIGABYTE GA-G31M-ES2L μητρική και θα τα δώσω. Για κάτι καλύτερο τι προτείνετε? Από επεξεργαστή διαθέτω μέχι 120e μεταχειρισμένο+50e για μητρική. Για βοηθείστε:getlost: Για intel ενδιαφέρομαι και από χρήση όχι τίποτα ιδιαίτερο απλώς θα ήθελα κάτι πιο γρήγορο :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.