Jump to content



Αποστολή fax μέσω dsl;


neuromancer

Recommended Posts

Eγώ κρατάω το παλιο modem και έχω και το πανεπιστημιακό dial-up για κανένα fax.

BTW, υπάρχει τρόπος να στείλω fax από PC με ADSL σύνδεση? Τι άλλο χρειάζομαι? hardware? software?

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά νομίζω δεν υπάρχει κάτι αξιόπιστο. Παλιά υπήρχε ένας τρόπος στέλνοντας email και βάζοντας στην διεύθυνση κάτι εντολές και υποτίθεται ο άλλος το έπαιρνε σαν φαξ. Όσες φορές και να το δοκίμασα δεν δούλεψε όμως. Πουθενά πάντως δεν έχω συναντήσει κάτι ανάλογο.

Αλλά και θεωρητικά δεν πρέπει να γίνεται δεδομένου ότι το σήμα του ADSL περνάει από άλλο εύρος συχνοτήτων στο χάλκινο καλώδιο RJ11 από ότι το POTS σήμα που χρησιμοποιούνε τα τηλέφωνα αλλά και το φαξ.

Link to comment
Share on other sites

Επεισης αν δεν κανω λαθος το FAX ειναι αποδειξη που στεκει και στα δικαστηρια (ελληνικά) , ενω το εμαιλ δεν σκεκει (σαν απόδειξη)...

Επι του θέμματος..Εχεις κανενα πολυμηχανημα (τύπου αυτο) το οποιο στελνει και fax ??το βαζεις για λιγο στην τηλεφωνική γραμμη και κανεις την δουλεια σου..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.