Jump to content



Πρόβλημα με μητρική MSI socket 478


midis

Recommended Posts

Γεια σας. Βασικά θέλω να ρωτήσω εάν φταίει η μητρική, επειδή με το που ανοίγω το pc αυτό πάει να κάνει boot αλλά σβήνει μετά ξανα-ανάβει και γίνεται συνέχεια το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Βασικά θέλω να ρωτήσω εάν φταίει η μητρική, επειδή με το που ανοίγω το pc αυτό πάει να κάνει boot αλλά σβήνει μετά ξανα-ανάβει και γίνεται συνέχεια το ίδιο.

Την επανεκκίνηση σε ποιο στάδιο ακριβώς την κάνει; (POST, Windows κτλ). Γίνεται πάντα στο ίδιο σημείο;

Πολλά μπορεί να φταίνε. Πρώτα δοκίμασε με άλλο τροφοδοτικό που ξέρεις ότι δουλεύει σωστά.

Εάν σου κάνει τα ίδια, στήσε το PC εκτός κουτιού μόνο με τα απαραίτητα, γιατί έτσι όπως το περιγράφεις μοιάζει με κλασσική περίπτωση βραχυκυκλώματος.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και μια ματιά στους πυκνωτές της, έναν- έναν να δεις τυχόν διαρροές ή σκασίματα. Αρκετές παρτίδες των 478 είχαν μούφα κινεζοπυκνωτές. Έτυχε και σε μενα σε ένα κομμάτι ποου είχα.

Link to comment
Share on other sites

Την επανεκκίνηση σε ποιο στάδιο ακριβώς την κάνει; (POST, Windows κτλ). Γίνεται πάντα στο ίδιο σημείο;

Πολλά μπορεί να φταίνε. Πρώτα δοκίμασε με άλλο τροφοδοτικό που ξέρεις ότι δουλεύει σωστά.

Βασικά για τη συγκεκριμένη μητρική έχω αλλάξει 3 φορές τροφοδοτικό. αυτό το έχω 3 μήνες.

Την επανακίννηση την κάνει πριν βγάλει την εικόνα για να μπεις στα BIOS.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.