Jump to content



Αναπαραγωγη Μουσικης.


Athens2004

Recommended Posts

Παιδες θελω να βαζω μια playlist αλλα το ενα τραγουδι να μπαινει πχ 5 sec στο αλλο . Να μην εχει κενο δλδ απο τρακ σε τρακ . Θυμομουν πως πρεπει να το εκανε το winamp αυτο , αλλα λιγο που το εψαξα χθες , δεν καταφερα να το βρω. Anywai και το winamp να μην το κανει , υπαρχει καποιο αλλο απλο προγραμματακι που να με εξυπηρετει . ?

k thnx bai

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα, το καλυτερο crossfading-mixing το εχω βρει με ενα προσθετο στο winamp. κανει μιξη και οχι απλο crossfade καποιων δευτερολεπτων..!! το προσθετο λεγεται SqrSoft advanced crossfading. ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε προγραμμα!!!

απλο crossfading κανουν ολα τα players απο τα option τους.

Link to comment
Share on other sites

με παραπλήσιο τρόπο λειτουργεί και το foobar που προανέφερα αλλα χωρίς την χρήση κάποιου πρόσθετου.

υπάρχουνε 2 λειτουργίες στα preferences του προγράμματος που σου επιτρέπουνε και το crossfade αλλα και ανάλογα με την ρύθμιση που θα κάνεις μπορεί να αφαιρεθεί τμήμα του τραγουδιού που παίζει σε χαμηλότερη ένταση, ώστε να γίνει η αλλαγή πρίν σβήσει εντελώς το τραγούδι ( skip silence με βάση την πτώση των db του τραγουδιού )

με λίγο ψάξιμο μπορείς πραγματικά να κάνεις την ιδανική αλλαγή τραγουδιών

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα, το καλυτερο crossfading-mixing το εχω βρει με ενα προσθετο στο winamp. κανει μιξη και οχι απλο crossfade καποιων δευτερολεπτων..!! το προσθετο λεγεται SqrSoft advanced crossfading. ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε προγραμμα!!!

απλο crossfading κανουν ολα τα players απο τα option τους.

+100000000

Απλά το καλύτερο και πλήρως παραμετροποιήσιμο. Και μάλιστα παίζει και τα mixed tracks χωρίς καθόλου κενό.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι προγραμμα βελτιωσης ηχου!! ειναι καθαρα προγραμμα advanced crossfading. δεν ξερω πως ειναι φτιαγμενο, αλλα ειναι εδω και πολλα χρονια ειναι -αν οχι το κορυφαιο,- ενα απο τα κορυφαια plug-ins για μιξη. και εχει και παρα πολλες ρυθμισεις.

αν θες να δεις τις δυνατοτητες του, δουλεψε το λιγο..! για να καταλαβεις γιατι μιλαμε...

Link to comment
Share on other sites

όπως ??

έχει ας πούμε κάποια βελτίωση στον ήχο?

πώς εννοείς αυτο που λες ?

Όχι βέβαια.

Το κατιτίς παραπάνω είναι για την παραμετροποίηση και μόνο γι'αυτήν.

Καμία απολύτως αλλαγή στον ήχο πάρα μόνο στον τρόπο playback.

Δοκίμασε το, παίξε λίγο μαζί του και πιστεύω θα το βάλεις μόνιμα στο Winamp.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια.

Το κατιτίς παραπάνω είναι για την παραμετροποίηση και μόνο γι'αυτήν.

Καμία απολύτως αλλαγή στον ήχο πάρα μόνο στον τρόπο playback.

Δοκίμασε το, παίξε λίγο μαζί του και πιστεύω θα το βάλεις μόνιμα στο Winamp.

προφανώς ρε παιδια δεν περίμενα να έχει διαφορά στον ήχο απλά δέν είχα καταλάβει την τοποθέτησή σου.

ευχαριστώ για την πρότασή σου αλλα χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια foobar είμαι ικανοποιημένος με αυτά που μου προσφέρει ( πράγματα όπως το addon που περιγράφετε παραπάνω κτλ.... )

ελπίζω τουλάχιστον να βρήκε λύση και ο thread starter

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.