Jump to content



226Watt TEC


unseen

Recommended Posts

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Xρηστάρα αντε να δούμε τι λεεί το νέο σου παιχνίδι :D :D

Αρχική απάντηση από Helly

Θέλω και εγω τετοιο Block.Cathar θυμιζει.Τι τσιμουχες ειναι αυτες 3/4?

Tα ρακόρ είναι 13μμ εξωτερική διάμετρος και 10μμ εσωτερική και είναι τα ρακόρ που χρησιμοποιώ σε όλα τα μπλόκ που φτιαχνω Το μπλόκ είναι αυτό που χρησιμοποιήθηκε στο ριβιού του Lab με την δοκμή των τεσάρων μπλόκ ελαφρώς αναβαθμισμένο.Διαλέχτηκε αυτό (και όχι ενα crusader) λογω τις εσωτερικής διαμόρφωσης του που πιστεύω θα ανταποκριθεί καλύτερα στην ψύξη όλης της επιφάνειας του ΤΕΚ

Οσο για το ότι μοιάζει με του Cathar :'( έχεις δίκιο γιαυτό και το παράτησα ........

θα έλεγα οτι μοιάζει και με το RBX εσωτερικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 11:28]

..........

Οσο για το ότι μοιάζει με του Cathar :'( έχεις δίκιο γιαυτό και το παράτησα ........

θα έλεγα οτι μοιάζει και με το RBX εσωτερικά.

Ολα τα blocks με 3 εισοδους/εξοδους μοιαζουν στου cathar;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

Λοιπον πρωτα αποτελεσματα.

Στα 3850 με 1,565 volt stable idle εχω -6 full load 17

Το peltier δουλευει στο ~65% των δυνατοτητων του.

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Πολύ καλά θα έλεγα. Δώσε λίγο 2 Volt να δούμε τι συμπεριφορά έχει σε μεγαλύτερα Watt.

Διάβασα ότι στα 3/4 από το max Voltage του Pelt έχεις την καλύτερη απόδοση και είναι και η προτεινόμενη τιμή για 24 Ιουλίου.

Αρχική απάντηση από unseen

Αν προσεξεις τις φωτο θα δεις... Αυτο το μαυρο πανω στο μπλοκ ειναι πισσοταινια. Κατι σαν την τσιχλα του prometeia.

Dielectric grease έβαλες? και πως την ζητάμε στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.