Jump to content



WD Mybook τι κατοστάρι ... τι χιλιάρι


allos

Recommended Posts

Έχω έναν HDD WD ΜyBook 1TB τον οποίο τον είχα πάρει επειδή είναι λέει gigabit.

Πως γίνετε σε 100 δίκτυο να περνάω αρχεία με 5mb/s (TeraCopy Pro) και σε 1000 δίκτυο να περνάω αρχεία με ...5mb/s

Υποτίθεται πως είναι gigabit και το switch τον βλέπει σαν gigabit.

Έχω δοκιμάσει τα εξής switch:

NetGear GS105

DGS-1008D 8-PORT

3Com Baseline Switch 2824

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση (πρεπει να εχιε ξανα συζητηθει στο thread που ποσταρες αρχικα) οτι καπου στα 5-6 τερματιζει, και το γεγονος οτι και στα 100mbit, τερματιζε ηδη στα 5.. που ειναι αρκετα χαμηλοτερα απο το 100αρι δίκτυο αυτο δειχνει οτι τελικιαζει η συσκευη εκει μαλλον :(

Link to comment
Share on other sites

Γιατι 5mb/s μονο στο 100αρι δικτυο?

περναω συχνα αρχεια στο wd tv live με ethernet και η ταχυτητα ειναι σταθερα περιπου 9 mb/s

η τελικη της συσκευης ειναι μονο 5mb/s ? λιγο μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Mε τι αρχεία πιάνεις μέχρι 5MB/s; Σε αυτό το review ο τύπος βγάζει >10ΜΒ/s ταχύτητες... :hmm: Παρατήρησε επίσης τη διαφοροποίηση της ταχύτητας σε σχέση με το μέγεθος του αρχείου (δεν έχεις PCI Gigabit NIC btw?)

Μην τον ανοίξεις πάντως, άσ' τον στην άκρη για backup (παίρνεις, έτσι?)

Link to comment
Share on other sites

σε διάφορα reviews στο νετ λένε ότι το chipset που έχει τερματίζει εκεί περίπου στα 5μβ

επίσης το ίδιο συμβαίνει και στα μεγαλύτερα μοντέλα που έχουν 2 η 4 τβ (με 2 δίσκους)

έχουμε στο γραφείο το my book world 2τβ και δεν πάει πάνω από 5μβ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.