Jump to content



Oχι πανω απο 220fsb τι φταιει.???????


johns

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από OverFlow

Πηγαινε παλι στο Bios και στο μενου Advance Chipset Features βρες την εντολη Dram Timing Setting και ρυθμισε τους χρονισμους χειροκινητα ή αστο By Spd.Πειραματισου!!

Υγ.Η μητρικη σου δεν δινει μεχρι 3.3v στις μνημες;:wassat:

Δεν γνωριζω με ποια φιλοσοφια να παιξω αν καποιος δεν μου εξιγησει τα timing και αν το κανω 3/2 ειναι καλιτερα απο 4/5???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Aνεβικα στα 3704 με 1,6 Vcore καλα ειναι πιστευω με 30 idle και 36 full.

Θα ηθελα να ευχαριστησω ολα τα παιδια που με βοηθισαν αποψε και να σας καληνυχτισω !!!

3704%2Ejpg

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο λιγες δοκιμες ακομα με το Vcore στα 1.6 ανεβηκε σταθερα στα 3750

Πηστευω ανεβαινει κι αλλο αλλα βοβαμαι την ταση στις μνημες εχω 3volts χωρις ψυχτρα .

απαντηστε μου εαν η ταση στην cpu ειναι για 24/7 ενταξη.

3750%2Ejpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από johns

Ποιο ειναι το οριο της cpu σε ταση.????????

Εξαρτάται, εγώ σαν safe τάση για p4 υδρόψηκτο θα έδινα το 1.725v σε full load. Από κει και πέρα δεν ακούνε όλοι οι p4 σε τάση. Ο δικός μου π.χ. θέλει από 1.725, 1.825 για 5μεγάκυκλους.. που δε νομίζω ότι αξίζει. ’λλοι δεν ακούνε καθόλου πάνω από 1.7, άλλοι ξεκινάνε από το 1.65 κι άλλοι ακούνε μέχρι 1.9.

Link to comment
Share on other sites

Θα παω στο 1,72 και βλεπουμε αν ανεβουμε λιγο επανω, ειμαι χωρις ψυχτρα στις μνημες με 3 Volts και φοβαμαι να παω παραπανω μην μου μηνουν στο χερι

Ποια bh-5 μπορω τωρα η τις εχουν κοψει? ???

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει το εξης παραλογο με τις τασεις.Οταν δοσω στο bios 1,7 το cpu-z γραφει 1.65 και οταν το ανεβασα με το βιος στο 1,8 η ταση που μου γραφει το cpu-z ειναι 1,74 και ανεβαζει θερμοκασια περιπου 44 και κολαει μαλον του M.Board ειναι πραγματικες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από OverFlow

Εγω θα σου προτεινω να μη δωσεις πανω απο 1,7v στο bios.

Ετσι κι αλιος κολαει και να θελω πηστευω απο δω και περα ειναι θεμα μνημων και καλητερης

ψυξης με βλεπω με φρεον.

Δεν βλεπω να μπορω να κανω και κατι αλλο.

Την γνωμη σας.!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amgamer

to agp/pci frequncy οταν ανεβααζω το fsb να ανεβαζω κ αυτο απο 33/66?????????

η μηπως δεν πρεπει!????

Aπαγορευεται δια ροπαλου γιατι μπορεις να κανεις ζημια στους δισκους και γενικα στις pci και agp συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.