Jump to content



τι να αλλάξω με 350 ευρο?


lefterissim

Recommended Posts

SSD -> Monitor -> GPU

intel x25-v 40gb + Dell U2311h

109 + 235 = 344 , ακριβως στα λεφτα σου εισαι :p και GPU αλλαζεις οταν θα εχεις παλι λεφτα και θα εχουν βγει και καινουριες....χριστουγεννα πχ.

Με τα 2 παραπανω θα δεις ευκολα τη μεγαλυτερη διαφορα σε "εμπειρια". Απο το δισκο θα δεις μεγαλη διαφορα στην αποκριση, και απο την οθονη (υποθετοντας οτι η 22" lg που λες ειναι καποιο φτηνο-ΤΝ) θα δεις σε πρωτη φαση καλη γωνια θεασης, ευκρινεια (1080p) και σε δευτερη φαση καλυτερα χρωματα και 1" παραπανω μεγεθος. Γενικα ειναι καλες επενδυσεις και τα 2, δε θα χρειαστει να τα ξαναλαξεις για πολυυυυ καιρο. Ενω η GPU που ειναι το επομενο, πρακτικα μπορει να μη δεις και καμια διαφορα στην παρουσα φαση, και οταν θα δεις να ειναι πλεον αργα....(να μπορουσες τοτε ν απαρεις πακετακι cpu-mobo-gpu της εποχης με αυτα τα λεφτα).

Link to comment
Share on other sites

Βασικά λεω οχι οθόνη καθώς τον ξέρω (real life) τα θέλει όλα max ακόμα και αν δε βλέπει διάφορα αν ανέβει η native θα "γκρινιάζει" για κάρτα πάλι και θα βρίζει την ATI έχει μια μανία με το anisotropic - AA στο 16x που όσο ανεβαίνει η ανάλυση ...

Αλήθεια γιατί οχι ένα Raptor ? δε ξέρω καθώς δίσκο είναι το last που αλλάζει δε ξέρω αν κάτι σε ssd θα έχει την αξιοπιστία μιας δοκιμασμένης χρόνια λυσης . Καθώς οι SSD έχουν ημερομηνία λήξεις γρηγορότερη απο ενα raptor .

Πάντως για κάρτα του τα λεω και εγώ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ, τώρα του τα λεω και από εδώ :p

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα να μη παρει.

Μια χαρα πισι εχει.

Με 350 ευρω πας μια ωραιοτατη 3ημερη εκδρομουλα.

Τωρα αν ειναι restless gamer και θελει να τα παιζει ολα στο max , ας παρει την 470,

(αν και εγω οθονη θα επαιρνα).

Link to comment
Share on other sites

1. κι εγω ψηφιζω SSD. δε νομιζω να κολλαει αλλου το συστημα του! εκει θα δεις ΤΗ διαφορα!

2 η 4890 εχει πολλα καρβελια ακομα! ακομα κι αν αλλαξει οθονη και παει σε 1920χ1080, παλι αντεχει. εδω εγω εχω την 4850 ακομα!!!

3 συμφωνω και για την οθονη, αν ειναι να επενδυσεις σωνει και καλα.....! η DELL ειναι κορυφη! και μην ξεχνατε, οτι οσο ανεβαινεις σε αναλυση τοσο λιγοτερη διαφορα κανουν τα φιλτρα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.