Jump to content



(micro)SDHC κάρτες με καλές επιδόσεις ΚΑΙ στα μικρά αρχεία?


Recommended Posts

Έχω πάρει 2 adaptors για σύνδεση SDHC σε IDE υποδοχή και επιπλέον έχω και ένα Toshiba Portege G900 που παίρνει micro SD. Τώρα αν ήταν θέμα απλά να χρησιμοποιήσω τις καρτούλες σε κάποια φωτογραφική θα με κάλυπτε υποθέτω το class της κάρτας. Αυτό όμως που με ενδιαφέρει είναι η ταχύτητα των SDHC καρτών ΚΥΡΙΩΣ με μικρά αρχεία. Στο μεν Portege με ενδιαφέρει να έχω στην SD τις εφαρμογές του, στις μεν καρτούλες στους adaptors μπορεί να βάλω κανένα λινουξάκι.

Μήπως γνωρίζετε κάποια/κάποιο μοντέλο καρτούλας - microSD ή και κλασική SD - που να έχει καλές εγγραφές και σε μικρά αρχεία; Για να σας δώσω να καταλάβετε καλύτερα σας παραθέτω δύο Crystaldiskmark scores από δύο κάρτες. Μια Kingston και μια Apacer. Και οι δύο microSDHC 4GB. Με ενδιαφέρει να βρω 1-2 καρτούλες που να έχουν συμπεριφορά ανάλογη ή και καλύτερη της Apacer με τα μικρά αρχεία. Οι επιδόσεις της Kingston στο write προφανώς είναι επιπέδου αργού floppy drive και - δυστυχώς - μάλλον ο κανόνας με τις κάρτες μνήμης.

Apacer

attachment.php?attachmentid=40632&d=1283265821

Kingston

attachment.php?attachmentid=40633&d=1283265826

post-188-1416074580,1779_thumb.jpg

post-188-1416074580,2116_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.