Jump to content



Προβλημα σε Αcer Aspire One 513h


Monarch

Recommended Posts

Αν δεν φαίνεται ο δίσκος στο bios, απόδειξη αγοράς και netbook παραμάσχαλα και πήγαινέ τον για service. Αν είναι εκτός εγγύησης, αγόρασε έναν οποιοδήποτε 2,5'' sata και άλλαξέ τον μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

ελεος! δεν ειναι δικο μου ειναι ενος φιλου!! ο οποιος ******* το ανοιξε και εβγαλε τα αυτοκολλητα!! αρα η εγγυηση χαθηκε σωστα?? παμε δηλαδη σε sata 2.5!μπορεις να μου προτινεις καποιον?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φαίνεται ο δίσκος στο bios, απόδειξη αγοράς και netbook παραμάσχαλα και πήγαινέ τον για service. Αν είναι εκτός εγγύησης, αγόρασε έναν οποιοδήποτε 2,5'' sata και άλλαξέ τον μόνος σου.

Συμφωνώ απολύτως με τον elapse περί bios και σκληρού , αν αποφασίσεις να τον πας στην alman προσοχή στις χρεώσεις του ανταλλακτικού!!! βασικά ΠΡΙΝ τον αφήσεις ρώτα πόσο θα σου χρεώσουν για το σκληρό και για την εργασία ξεχωριστά και μετά αποφάσισε αν θα τον αφήσεις ή θα πας αλλού…u have been warned! μου είχαν ζητήσει 50 € παραπάνω για σκληρό! Στην αγορά είχε ~90€ και μου ζήτησαν μόνο για τον σκληρό ~140€!!!!! Πλήρωσα την εργασία πήρα το laptop και έφυγα...

Αυτοκόλλητα δεν είχε μέσα στο laptop, έχει αλλάξει τίποτα? Δεν πιστεύω να εννοείς αυτά που είναι πάνω και λένε κάρτα γραφικών, επεξεργαστή κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάνει λάθος και είναι το 531h, τότε, με σχετική ασφάλεια μπορώ να πω ότι δεν έχουν ταινίες ασφαλείας, ούτε βίδες κρυμένες κάτω από αυτοκόλλητο.

Τώρα αν έχει ξεκολλήσει ή φθαρεί το αυτοκόλλητο που γράφει το σειριακό αριθμό, τότε λυπάμαι, δεν πρόκειται να μπει σε εγγύηση.

Πάντως ένας νέος 2,5'' 250GB δεν πρέπει να κοστίζει πάνω από €50-55...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.