Jump to content



Καλώς σας βρήκα


darkCount

Recommended Posts

Γειά σας παίδες.:cool: Παρακολουθώ τις συζητήσεις στο φόρουμ εδω και 1-2 βδομάδες και τελικά γράφτηκα ωστε να μπορέσω να συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις. Κυρίως παρακολουθώ τη συγκεκριμένη κατηγορία γιατί ετοιμάζω σιγά σιγά την δική μου νεροκατασκευή.

Βέβαια πρωτού σας πρήξω με κάποιες ερωτησούλες ας σας γνωρίσω τα "μωρά" μου...

Dual PIII 1000 - Asus P3C-D - 512Rimm - Elsa Gloria II - Dvd bla bla bla

Dual PIII 866 - Asus CUV4-X - 768Ram (pc133) - VGA (no idea) :laughing: - bla bla bla

Laptop PIII 900 Compaq - 196Ram - CDrom bla bla bla

and the latest...

AthlonXP 2600+ 2300Mhz (με αέρα κοπανιστό) - 512Kingston Hyper-X 2-3-2-6 - MSI K7N2-Delta ILSR - Antec PlusviewAMG - Plextor CD,CDR,DVD - MSI GF 4200-128 8x 300/600

Α και μην ξεχάσω την Sony G420 με το 4αρι switch για να εξυπηρετεί όλα τα πσιά

Αυτά εν ολίγοις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το dual PIII 1000 είναι ακόμα το αγαπημένο μου. Όλες τις δουλειές 3D εκεί τις έκανα παρόλο τους 2 P4...2.4 kai 2.0 που είχα παράλληλα. Τώρα μόνο με τον νέο Athlon μετέφερα τις δουλειές εκέι και εχω τα υπολοιπα πσια για render-slaves και photoshop.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Λοιπόν το dual PIII 1000 είναι ακόμα το αγαπημένο μου. Όλες τις δουλειές 3D εκεί τις έκανα παρόλο τους 2 P4...2.4 kai 2.0 που είχα παράλληλα. Τώρα μόνο με τον νέο Athlon μετέφερα τις δουλειές εκέι και εχω τα υπολοιπα πσια για render-slaves και photoshop.

τι δουλειά είπαμε ότι κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ tricky question με πολύ πιο tricky answer:shifty:

Λοιπόν εργάζομαι στο IT Dept μεγάλου κατασκευαστικού ομίλου....

Πάθος μου και part-time απασχόληση μου είναι το 3D Modeling-Animation...εδώ κολλάνε οι render-slaves:D

και φτιάχνω και καμία σελιδούλα βάζοντας καλούδια 3d μέσα...(βασικά 2 έχω φτιάξει μέχρι σήμερα...τη δική μου και μια εμπορική.Τη δική μου δεν έχω χρόνο να την ενημερώσω οπότε μόνο με του πελάτη ασχολούμαι τον τελευταίο καιρό.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

και φτιάχνω και καμία σελιδούλα βάζοντας καλούδια 3d μέσα...(βασικά 2 έχω φτιάξει μέχρι σήμερα...τη δική μου και μια εμπορική.Τη δική μου δεν έχω χρόνο να την ενημερώσω οπότε μόνο με του πελάτη ασχολούμαι τον τελευταίο καιρό.)

Link !

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενοχλεί τα σβήνω (στο προφιλ σου το βρηκα), απλά γενικά στο ελληνικό νετ υπάρχουν λίγα πράγματα από 3d και όποια προσπάθεια καλό είναι να προβάλεται .. :)

να αλλό ένα παραδειγμα http://www.absolute3d.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με ενοχλει. Γενικα δεν παιζει αγχος.Απλα εγώ ο ιδιος δεν θα το έβαζα,σου είπα γιατί.Όταν βρω χρονο θα δεις πολύ περισσότερο 3D:magic: Προς το παρόν τρέχω με το bluefish.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Μμμμμ tricky question με πολύ πιο tricky answer:shifty:

Λοιπόν εργάζομαι στο IT Dept μεγάλου κατασκευαστικού ομίλου....

Πάθος μου και part-time απασχόληση μου είναι το 3D Modeling-Animation...εδώ κολλάνε οι render-slaves:D

και φτιάχνω και καμία σελιδούλα βάζοντας καλούδια 3d μέσα...(βασικά 2 έχω φτιάξει μέχρι σήμερα...τη δική μου και μια εμπορική.Τη δική μου δεν έχω χρόνο να την ενημερώσω οπότε μόνο με του πελάτη ασχολούμαι τον τελευταίο καιρό.)

Καλως ηρθες!!!!!!! Με τι προγραμματα δουλευεις 3dsmax,maya,...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει με διάφορα...max, maya, softimage(to palio), xsi αλλά με βολεύει και μου αρέσει το max περισσότερο από όλα. ’ν και για να πω την πικρή αλήθεια...θα προτιμούσα τα εργαλεία για polygons kai nurbs του xsi και του maya. Βέβαια εξίσου καλα είναι και του max αλλα δουλεύουν με διαφορετικό τρόπο και ίσως χρειάζεσαι λίγο παραπάνω κόπο για μια δουλειά. Κάποια άλλα πράγματα σαφώς όμως γίνονται ευκολότερα με το max. Το xsi και το maya χρειάζονται ΠΟΛΥ scripting!! Και μου τη σπάει αυτό! ’λλους τους βολεύει...γούστα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.