Jump to content



Razer Mamba - Εντυπωσεις και Γνωμες


aeroengine

Recommended Posts

Μετα την προσφατη παραδοση του πνευματος που ειχε το mx revolution μου ηρθε η ωρα για την αντικατασταση του.

Σκεψεις για τους διαδοχους πολλες αν και κατεληξα σε Razer αφου πιστευω οτι ειναι η καταλληλοτερη και πιο ασφαλης λυση.Ετσι κατεληξα στην καλυτερη λυση για την περιπτωση μου νομιζω,το Razer Mamba.

Το βρηκα στην ιστοσελιδα του πλαισιου αλλα μονο εκει.Αναρωτιεμαι που μπορω να το βρω.

Παντως γνωμες για το συγκεκριμενο ποντικι αλλα και αλλες προτασεις θα ηταν ιδιαιτερα ευπροσδεκτες.:D

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα στην ιστοσελιδα του πλαισιου αλλα μονο εκει.Αναρωτιεμαι που μπορω να το βρω.

Αν εννοεις για φυσικο καταστημα, τοτε 99% το ειδα προχτες στο Πλαισιο ψυχικου. Αυτο με το γυαλινο κουτι σαν βιτρινα δεν ειναι?

Προσωπικη γνωμη δεν εχω για το ποντικι, αλλα η γενικη εικονα που εχω σχηματισει απο οσα εχω διαβασει ειναι οτι "καλο, αλλα δεν διακιολογει το κοστος του".

Αν σε ενδιαφερουν ολα τα specs του ισως σου κανει, στους περισσοτερους απλα καποαι ειανι αδιαφορα γι΄αυτο και δεν ικανοποιουνται απο την τιμη του. Πχ τα DPI ειναι υπερβολικα, πανω απο τα 3000 χρησιμοποιουν το 1% του πληθυσμου ξερωγω....μη το βλεπεις σαν κατι "οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερα", το θεμα ειναι και τι σε βολευει/μπορεις να δουλεψεις.

Και το wireless καλο ειναι, αλλα συνηθως οσοι κοιτανε το "καλυτερο" και το πληρωνουν, ΔΕΝ θα παιξουν με wireless...

Παρομοια λυση παντως αλλα πολυ πιο οικονομικη ειναι το Microsoft sidewinder X8 επειδη ο κοτσοβολος το εχει στα "μολις" 63 ευρω...και ειναι παλι "απ'όλα" οπως το mamba. Δε ξερω και αυτο ποσο μετραει αλλα ριξε μια ματια σε κανα review αν θες να τη βγαλεις φτηνοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω. Η μπαταρια δεν κραταει πανω απο 20 ωρες...παιζεις δεν παιζεις παιχνιδια.

Στο τελος πριν το σουταρω το ειχα μονιμα με το καλωδιο...

αυτο παντως εγω θα το περιλαμβανα στα θετικα του (ή καλυτερα, αναγκαιο κακο για να εχεις αλλου μεγαλυτερο κερδος). Αν ειχε μεγαλυτερη μπαταρια θα γινοταν πολυ βαρυ και ενοχλητικο. Απο τη στιγμη που 20 ωρες ειναι παραπανω απο οσο μπορει να παιξεις ακομα και την πιο extreme μερα πριν πας για υπνο, ειναι επαρκες, αρκει να το κανεις συνηθεια οταν πας για υπνο να το αφηνεις να φορτιζει...

Αλλα γενικα ειναι πανακριβο, δε θα το επαιρνα σε καμια περιπτωση το Mamba...

Link to comment
Share on other sites

Καλα οι 20 ωρες μια χαρα ειναι για μενα...

Η τιμη δεν με ενδιαφερει αν προκειται να παρω κατι καλο.Ειχε παλιοτερα φιλος ενα Razer και ηταν πολυ καλο.βεβαια αυτος το χρησιμοποιουσε στα παιχνιδια μονο και ηταν ενσυρματο.

Εγω προτιμω ασυρματο περισσοτερο καθως με βολευει περισσοτερο στον χωρο μου.

@Venom7 : To Roccat απο που?

Link to comment
Share on other sites

my whole gaming station έχει στηριχθεί στην razer (lycosa+deathadder+goliathus). δεν έχω άποψη για το mamba αλλά γενικότερα από την μέχρι τώρα εμπειρία μου με το deathadder είναι ότι πρόκειται για ένα λιτό αλλά λειτουργικό, ξεκούραστο, γρήγορο και αξιόπιστο mouse. πάντως τα λεφτά είναι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Mamba το οποίο καταρχήν είναι εξαιρετικό αισθητικά λόγω φωτιζόμενης βάσης και μπλέ φωτισμού.

Χρηστικά γενικότερα το σχήμα των Razer συνηθίζεται εύκολα και γίνεται ένα με το χέρι. Το βάρος είναι στον μέσο όρο: ούτε βαρύ ούτε ελαφρύ.

Μεγάλη ευκολία η ε3 επιλογές των dpi με το πάτημα ενός κουμπιού.

Φίλε aeroengine έχεις p.m:dirol:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την κατηγορία τιμής υπάρχουν και τα παρακάτω:

Logitech Wireless Gaming Mouse G700

Logitech Performance Mouse MX

και χθές ανακάλυψα και το Gigabyte M8600 Gaming Mouse το οποίο αναμένεται αυτό τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο της gigabyte φαίνεται ωραίο.Αλλά να ρωτήσω...αυτό που ανοίγει πίσω τι είναι???

Another seemingly neat feature is that the battery pack can be removed and plugged into the wireless reciever/dock for quick and easy charging. Upon reflection, we're not actually sure what benefit this brings when you can just plug the USB cable in so we might have to pop by the Gigabyte booth again to clear that one up. At a guess, if you have two batteries it means that you can swap them and remain in wireless mode but that seems a bit excessive just to be without a wire for a while.

Link to comment
Share on other sites

Για το Mamba το οποίο και έχω τα αρνητικά του σημεία είναι

1) Η τιμή

2) Η διάρκεια της μπαταρίας

3) Η ευαισθησία που έχει όταν παίζει δυνατή μουσική. Ο pointer του mouse κινείται μόνος του!

Link to comment
Share on other sites

για το mamba δεν ξερω, προσφατα ομως αγορασα το abyssus και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. παρεπιπτοντος razer πλεον φαιρνουν και τα mediamarkt και σε καλυτερες τιμες απο το πλαισιο..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.