Jump to content



Village Π.Φαληρο 17/09/10


aeroengine

Recommended Posts

Xθες αποφασισαμε να παμε σινεμα με φιλους και κοπελιες στο Village Π.Φαληρου να περασουμε την βραδια μας ησυχα με μια ταινια.Τι το θελαμε ομως...

Μπουκαρανε μεσα σε καποια φαση, 5-6 πρεπει να ητανε, τυποι με κρανη και τα ΣΠΑΣΑΝΕ ΟΛΑ στην κυριολεξια.Ξηλωσανε ταμιακες,σπασανε τζαμαριες κλπ αν και δεν ειδα αν κλεψανε κιολας.

Ο προβληματισμος μου ειναι πως φτασαμε ως εδω.Δηλαδη τι ειναι το επομενο σταδιο?καποιου ειδους ομηρια μεσα στο σινεμα?

Και πες οτι για τον εαυτο σου λες οκ εισαι αντρας θα προστατευτεις καπως οπως μπορεσεις,τις κοπελιες που ειχες μαζι σου πως θα τις προστατεψεις?

Αστυνομια?ουτε για αστειο.ηρθανε ωρα μετα.μονο κατι σεκιουρηταδες τυπου stroumf ειδα εγω..

Τωρα αν ειχε καποια σχεση η συναυλια των prodigy που γινοταν διπλα δεν ξερω.Αυτο που ξερω ειναι οτι χ8ες ενιωσα να αγριευουν τα πραγματα αν και εχω γινει μαρτυρας σε τετοια περιστατικα ξανα.Αλλα οχι και λιγο πριν δω ταινια..:boxed:

...τα σχολια δικα σας..

Link to comment
Share on other sites

90s εποχές λησμόνησαν οι τύποι και να το πιό πιθανό να ήταν άτομα που μάλλον δε βρήκαν εισητήριο και απλά σκέφτηκαν να τα σπάσουν, δειλοί μέσα στους πολλούς...με κράνη κιόλας που λες....αλλά και η έλλειψη αστυνόμευσης είναι σοβαρό θέμα

Link to comment
Share on other sites

και τωρα , ως γνωστον μετα το συμβαν αυτο , θα αυξηθουν τα μετρα ασφαλειας...

Βεβαια για την ασφαλεια μας πρωτα πρεπει να την παθουμε και μετα να παρθουν μετρα.

ξεφτιλες.Και αυτοι που τα σπασαν αλλα και οι επιχειρηματιες και ιδιοκτητες αυτων των εταιριων που εχουν εναν απλο σεκιουριτα μονο.Νιωθω ασφαλεια λεμεε

aggelopas : δεν ειναι το παν μονο το σινεμα στο village φαληρου.

Εχει να κατσεις αν θες για φαι , παγωτο και για βολτα πηγαινεις.Δεν πας μονο για σινεμα

Link to comment
Share on other sites

και ιδιοκτητες αυτων των εταιριων που εχουν εναν απλο σεκιουριτα μονο.Νιωθω ασφαλεια λεμεε

Το θέμα είναι ότι δεν είναι σεκιούριτι.Δεν υπάρχει η αμερικανιά σε αυτήν την έννοια.

Είναι ακόμη ρουφιάνοι, λυκειόπαιδα και φοιτητές που βγάζουν με κάθε τρόπο το 30ευρο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ολοκληρο μπλοκ.Εχει απ'ολα.ΕΝΑΣ ΕΝΑΣΣΣΣ ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ...ποσα ατομα ειμασταν εκεινη την ωρα εκει περα...ο μονος που ειδα ξαναλεω ηταν ενας σεκιουριτας γυρω στα 50 κοντος μικροκαμωμενος με εναν ασυρματο στο χερι να ψαχνεται..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ολοκληρο μπλοκ.Εχει απ'ολα.ΕΝΑΣ ΕΝΑΣΣΣΣ ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ...ποσα ατομα ειμασταν εκεινη την ωρα εκει περα...ο μονος που ειδα ξαναλεω ηταν ενας σεκιουριτας γυρω στα 50 κοντος μικροκαμωμενος με εναν ασυρματο στο χερι να ψαχνεται..

παλι καλα που ηταν αντρας....

αλλου συναντας γυναικες ξανθιες χοντρες

Link to comment
Share on other sites

Κοιμουνται στην κυριολεξια οι ανθρωποι(αστυνομια).Μαλλον δεν το ειπα σωστα.Κανουν πως κοιμουνται γιατι ετσι ειναι καλυτερα..

Τοσο καιρο πριν ηξεραν οτι εκεινη την ωρα χ8ες ειχε συναυλια και δεν ηταν η γλυκερια που τραγουδουσε..

Εκτος απο την ουτως η αλλως αστυνομευση που θα επρεπε να υπαρχει εκει,χθες επρεπε να ειχε οργανωθει ολοκληρο σχεδιο πως θα φυγουν ολοι αυτοι οι καφροι απο την συναυλια των prodigy να πανε στα σπιτια τους για να μην γινουν συμπλοκες κλπ

Αντιθετως αυτοι μετα την συναυλια πηγαιναν και εκαναν καφριλες τριγυρω στα σκοταδια και ποιος ξερει τι αλλο.Δεν εχω σκοπο να θιξω αυτους που πηγαν να δουν την συναυλια αλλα αυτο που λεω νομιζω ειναι κατανοητο..

Και τι να το κανω το αστυνομικο σωμα που μετα ηρθε με μηχανες πολλες,περιπολικα πολλα κλπ? Ελλαδα μια ζωη κατοπιν εορτης..

Τοσοι θερμοαιμοι μαζι μεθυσμενοι χαπακωμενοι κλπ.Αστυνομια να προστατεψει τον πολιτη?ΠΟΥΘΕΝΑ...

φιλε πρωτα θα σκοτωθεις...εμεις μετα ερχομαστε...αν δεν εχετε θυματα μην μας κουραζετε...ερε...

Link to comment
Share on other sites

Tη νέα μόδα όπου οι αστυφύλακες κάθονται στα γραφεία και έχουν αφήσει τα καμάρια τους

ειδικούς φρουρούς να αλωνίζουν την ξες;

Πλέον ένιωθαν μειονεκτικά να έχουν βγάλει 2 χρόνια σχολή να έχουν αξίωμα

και να τριγυρνάν με ...φρουρούς...

ΕΛΑΣ το μεγαλείο σου...

Ομάδες διας, αρης αφροδίτη...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω την εντύπωση ότι η αστυνόμευση έχει βελτιωθει αισθητά?

Παντού βλέπω αστυνομία. Στην κοπέλα μου πάω 15 λεπτα και συναντάω τουλάχιστον 3-4 διμοιρίες ομάδα ΔΙΑΣ κάθε φορά.

Επίσης πέρνεις τηλέφωνο και έρχονται σε 2 λεπτά μηχανές. :neo: (2 περιστατικά που εχω δει)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω την εντύπωση ότι η αστυνόμευση έχει βελτιωθει αισθητά?

Παντού βλέπω αστυνομία. Στην κοπέλα μου πάω 15 λεπτα και συναντάω τουλάχιστον 3-4 διμοιρίες ομάδα ΔΙΑΣ κάθε φορά.

Επίσης πέρνεις τηλέφωνο και έρχονται σε 2 λεπτά μηχανές. :neo: (2 περιστατικά που εχω δει)

Δεν είναι αστυφύλακες όμως ,παραμένουν ειδικοί φρουροί, ανεκπαίδευτοι γαρ για περιπτώσεις εντος πόλεως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αστυφύλακες όμως ,παραμένουν ειδικοί φρουροί, ανεκπαίδευτοι γαρ για περιπτώσεις εντος πόλεως.

το θεμα ειναι να φαινονται και να λειτουργουν αποτρεπτικα.Δεν ειπαμε να παρουν την πιστολα,απλα να φαινονται...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω την εντύπωση ότι η αστυνόμευση έχει βελτιωθει αισθητά?

Παντού βλέπω αστυνομία. Στην κοπέλα μου πάω 15 λεπτα και συναντάω τουλάχιστον 3-4 διμοιρίες ομάδα ΔΙΑΣ κάθε φορά.

Επίσης πέρνεις τηλέφωνο και έρχονται σε 2 λεπτά μηχανές. :neo: (2 περιστατικά που εχω δει)

Σε ορισμενα σημεια οντως το εχω παρατηρησει και εγω.Εδω μιλαμε ομως για ενα τεραστιο μπλοκ απο καταστηματα κλπ με τοσους ανθρωπους μεσα και εξω χωρις ουτε εναν αστυνομικο.και ηταν και μερα συναυλιας οποτε αγριευαν τα πραγματα.το θεμα ειναι η αστυνομευση να ειναι ουσιαστικη και οχι να μας δειχνουν τις μηχανες τους και τους φαρους τους εκει που δεν ειναι απαραιτητοι.

εχω εμπειριες της ομαδας διας να τρωνε σουβλακια εν ωρα υπηρεσιας που κανονικα απαγορευεται...

εχω εμπειρια της ομαδας διας να ψαχνει κλεφτη στην γειτονια μου τρεχοντας με διακοσια αναμεσα στα στενα κανοντας τρομερο θορυβο με αυτες τις μηχανες.δηλαδη νταξει λιγη πρακτικοτητα ρε παιδια....

θα ακουσει ο κλεφτης τετοιο θορυβο και θα τον βρειτε να περπαταει στον δρομο αμεριμνος? ελεος..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι μηχανες της ΔΙΑΣ κανουν τοσο θορυβο.Βασικα ουτε των

πρωην Ζ .Ολες εχουν την εργοαστασιακη εξατμιση και παραγουν τα νορμαλ dB.

Απο εκει και περα κανουν τοσο θορυβο οσο μια μοτοσυκλετα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.