Jump to content



Κολλάει ο υπολογιστής!!!


DMylonas

Recommended Posts

Σήμερα μου φέρανε το παρακάτω PC με το εξής σύμπτωμα:

Celeron 2.4Ghz - Gigabyte 8IE533 - 256MB PC2100 - Geforce 4 MX440 - σκληρούς και cd-rόμια.....

Όταν ανοίγω το μηχάνημα και μπένω windows xp, κολλάει μόνο του..... μερικές φορές με αφήνει και ξεκινάω κάνα παιχνίδι, αλλά μετά από 2 λεπτά πάλι κολλάει και επανέρχετε μόνο με reseat.....

Το φορμάρισα, του άλλαξα δίσκο, άλλαξα μνήμες, άλλαξα timings στις μνήμες, άλλαξα τροφοδοτικό, άλλαξα ακόμα και κάρτα γραφικών...... Τέλος άλλαξα και το cooler της cpu.... Έβαλα και windows 98.........

ΤΙΠΟΤΑ!!!! Μου έχει σπάσει τα νεύρα :blink::boxed::mad:

Ξέρετε αν γίνετε τίποτα? Έχετε εσείς καμία άλλη ιδέα? Βοηθήστε παιδειά θα το σπάσω και δεν είναι και δικό μου!!!!! !!!!! !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σαν τεχνικος που εισαι απο την στιγμη που τα αλλαξες σχεδον ολα και συνεχιζει να κολλαει τι φταιει? αυτο που δεν αλλαχτηκε.

Μητρικη αλλαξες? δεν την ανεφερες πουθενα. Αν και νομιζω οτι το συγκεκριμενο μοντελο ΔΕΝ υπαρχει πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Συμφνωνω με τον Ζαχο οτι μπορει να ειναι η μητρικη.Βεβαια παιξε και λιγο με το βιος της βαλε κανα καινουργιο μπας και στρωσει.Εαν το πισι δουλευε κανονικα και ξαφνικα τα επαιξε μαλλον κατι καηκε-αρπαξε η μια ρυθμιση στο βιος....Δοκιμασε και με αλλες μνημες , και πατα ctrl+F1 στο βιος μπας και εχει καμια κρυφη επιλογη ( μπας ε διοτι δεν την ξερω την μητρικη)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός........ η μητρική κάτι έχει πάθει!!! Δοκίμασα με μία DFI και όλα ΟΚ!!!!:flower:

Ξέρετε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι αυτή την μητρική? Αποδείξης δεν έχει ο πελάτης.... Την δέχετε η Gigabyte για RMA?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.