Jump to content



PS3 Move Demonstration


alexis2044

Recommended Posts

Έτυχε να πέσει στα χέρια μου το νέο χειριστήριο της Sony για το PS3.

Κάνω στο παρακάτω Video μια μικρή δοκιμή με το παιχνίδι Sports Champions.

Το capture είναι πραγματικό και το σύστημα ακολουθεί τις κινήσεις των χεριών μου.

Παίζει ρόλο με πόση ταχύτητα βαράω ( θα δείτε την κυρία να πετάει σε μια φάση λόγω... υπερβάλλοντα ζήλου :p).

Γενικά σε αίσθηση μου άρεσε, αν και κουράζει λίγο.

Στο βίντεο δυστυχώς δεν είχα τοποθετήσει σε καλή θέση την κάμερα και δεν φαίνεται καλά το motion capturing. Θα δείτε σε ένα δυο σημεία που χειρίζομαι την ασπίδα ( κρατώντας το Trigger Button πατημένο) ότι αυτή ακολουθεί τα χέρια μου.

Αν είχα 2ο χειριστήριο θα μπορούσα να την χειριστώ σε πραγματικό χρόνο, ταυτόχρονα με το σπαθί.

Τέλος να σημειώσω ότι όλες οι κίνησεις ειναι 1:1 motion capture εκτός από την κίνηση που πηδάει ο τύπος και την καρφώνει ( ναι ακούγεται κάπως αλλά αυτό κάνει :D). Αρκεί να σηκωθεί το χειριστήριο πάνω από το ύψος του κεφαλιού και το τονίζει και το παιχνίδι για να μην φύγει κανείς αγκαλιά με την τηλεόραση. :p

Απολάυστε :sarcastic:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Pw0L1TGMymU]YouTube - Playstation Move Demonstration - Sports Champions SwordFight[/ame]

Link to comment
Share on other sites

- To video σε παρουσιαζει να χτυπας γκομενες :hehe:

- Παρε και το δευτερο move, μην κανεις μισες δουλειες!

Ωραιο το videaki σου, καλα το χειριζεσαι το σπαθι!!!

Eισαι ο Conan ο thelabian :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε 1:1 εννοούμε ότι αν κάνεις 8άρια με το σπαθί, ο παίκτης θα κάνει 8άρια ή απλά αν βαράς από δεξιά προς αριστερά, θα κάνει μια στάνταρ κίνηση;

Θα κάνει 8αρια. Αμα δεις στο 1.50, κάνω μια κίνηση προς τα κάτω που κανονικά θα έπρεπέ να βγει κάρφωμα, αλλά δεν σήκωσα το χέρι μου αρκετά ψηλά. Το σπαθί του τύπου πάει και αυτό κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μιλώντας, όχι ακόμα.

Θέλω να βγούν ώριμα παιχνίδια που θα το αξιοποιούν στο έπακρο. Τότε ναι.

Αυτά που κυκλοφορούν τώρα είναι POC κυρίως, ρηχά.

Αλλά δεν έχει ούτε ένα μήνα από το launch...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.