Jump to content



DFI και mobile


Vagouridis

Recommended Posts

Ελαχιστες ερωτησεις για να μου λυθουν καποιες απορειες..

Ποσοι απο σας καταφεραν να λειτουργησαν σωστα την DFI και ποσοι απο εσας εχουν αντιμετωπισει το προβλημα του cοld boot?

Εαν γινετε οσοι εχετε παρει moblie επεξεργαστη να ποσταρετε το στεπινκ , καλυτερα θα ηταν ολοκληρο , και ποσο τον εχετε παει σταθερα....

Link to comment
Share on other sites

Tη δουλεύω απροβλημάτιστα τώρα με 10x218 και 1.7Volt σε ένα 1800+ DLT3C.

Είχα και εγώ COLD BOOT κυρίως όταν έκανα αρκετές αλλαγές ταυτόχρονα στο bios ή όταν ανέβαζα απότομα FSB.

Το πρόβλημα λύθηκε βάζοντας παραπάνω Vagp μιας και έχω Radeon.

BIOS το OFFICIAL 11/27.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Στα είπα σήμερα φίλε μου.... :( τα συμπεράσματα δικά σου.... και χωρίς Mobile.

Εμείς δε κάνει να μάθουμε;

Συγχωρέστε με.. αλλά αυτή δεν είναι απάντηση για ένα φόρουμ που το παρακολουθεί τόσος κόσμος. Από αυτούς που θα διαβάσουν την απάντηση σου πόσοι νομίζεις θα καταλάβουν κάτι πλην του Vagouridi; Κανείς...

Δεν τα γράφω αυτά για να στην "πω" αλλά για να σου εξηγήσω ότι μια τέτοια απάντηση δεν έχει νόημα σε public forum...

Link to comment
Share on other sites

ας τα παρουμε απο την αρχη. η μητρικη μεχρι 220 και ντιφολτ ρευμα ανοιγη κανονικα. δεν μου το εχει κανει. τωρα. αν δοσο απο 1.65 με τη μια 1.85 ειναι λιγο δυσκολο να ανοιξη. αν ανεβασο σταδιακα(1.7-1.75-1.85. ολα ενταξη. τωρα σε μερικα fsb π.χ το 228 δεν ανοιγη. σε μερικα οκ. αλλα. δεν ξερω ενα πραγμα που δεν το εχω δοκιμασει ακομα. δηλαδη αν με 1.65βολτ. η μητρικη ανοιγη παντου και παντα. θα γινει και αυτο αργοτερα.

δεν ξερω δηλαδη αν φταιει το fsb. αν φταιει το vcore. η αν φταιει κατι αλλο. ενα ειναι σιγουρο κατι φταιει:)

Link to comment
Share on other sites

αν και τελικα πιστευο οτι σε μενα το μονο ΜΑΛΛΟΝ που φταει πρεπει να ειναι το αυξημενο vcore

τελικα πρεπει να πιγενει για οριστικο οτι φταει το υψηλο vcore

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.