Jump to content



Forthnet ή πΟτε


johnymag

Recommended Posts

λογω προβληματων που εχω στον οτε καθως και την μειωμενη τιμη που θα εχω σε nova κλπ σκεφτομαι να μεταβω σε forthnet..τι λετε για αυτο?ειναι αξιοπιστη?με ενδιαφερει πολυ το internet και η ποιοτητα του λογω παιχνιδιων..απο οτι μου ειπανε ειμαι σχετικα κοντα στο κεντρο..γενικα ομως απο εξυπηρετηση τι λενε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

λογω προβληματων που εχω στον οτε καθως και την μειωμενη τιμη που θα εχω σε nova κλπ σκεφτομαι να μεταβω σε forthnet..τι λετε για αυτο?ειναι αξιοπιστη?με ενδιαφερει πολυ το internet και η ποιοτητα του λογω παιχνιδιων..απο οτι μου ειπανε ειμαι σχετικα κοντα στο κεντρο..γενικα ομως απο εξυπηρετηση τι λενε?

ευχαριστω

Απο την στιγμη που ανεφερες τη λεξη <παιχνιδια> δν στο συνιστω να μεταβεις σε Forthnet..Υψηλα ping και δν συμαζευεται..:fie:

Συνδρομητης Forthnet ειμαι ετσι..που περιμενω να κλεισω χρονο για να τν κανω...

Link to comment
Share on other sites

@AKISSS

Όταν λες ότι η forthnet έχει υψηλά ping αναφέρεσαι για 100+ ???

Γιατί εμένα το speedtest/pingtest μου δείχνει σε server στο εσωτερικό 32-41ms και 90-130ms στο εξωτερικό(πχ. Αγγλιά 109ms). Βέβαια δεν έχω παίξει ποτέ online παιχνίδι για να πω με σιγουριά (γενικά δεν είμαι των games) αλλά αυτό το ping δεν είναι και τόσο τραγικό...

Επίσης η tellas/wind (μακρυά από μας) που είχα παλιά κάπου εκεί έπαιζε, όπως και ο οτε παλιότερα (δε ξέρω αν βελτιώθηκε).

Link to comment
Share on other sites

@AKISSS

Όταν λες ότι η forthnet έχει υψηλά ping αναφέρεσαι για 100+ ???

Γιατί εμένα το speedtest/pingtest μου δείχνει σε server στο εσωτερικό 32-41ms και 90-130ms στο εξωτερικό(πχ. Αγγλιά 109ms). Βέβαια δεν έχω παίξει ποτέ online παιχνίδι για να πω με σιγουριά (γενικά δεν είμαι των games) αλλά αυτό το ping δεν είναι και τόσο τραγικό...

Επίσης η tellas/wind (μακρυά από μας) που είχα παλιά κάπου εκεί έπαιζε, όπως και ο οτε παλιότερα (δε ξέρω αν βελτιώθηκε).

Φυσικα κ μιλαω για πανω απο 120 ms με εξωτερικο παντα...Υπαρχει βεβαια κ η λυση fastpath αλλα με αλλες συνεπειες..disconects πολλα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πιάνεις.Πάει forthnet για αυτό θα το φάει το κεφάλι του...

Μάλλον εσύ δεν τον πιάνεις!!!Είπε αντίο στην Forthnet και ότι τελικά την απέκλησε και όχι ότι πάει σε αυτήν!!!(φιλικά)

καταλαβα..forthnet bye bye.. :p ευχαριστω παιδια
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια νταξ bye bye..αλλα λογω nova κλπ μου βγαινει ενα 500αρικο τον χρονο..μηπως εχουνε φτιαξει τα πραγματα απο τοτε που εφτιαξε δικο της δυκτιο και ειμαι και κοντα στο κεντρο? το γλυκοκοιταω το 500αρι τον χρονο..

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη αν εισαι σε interleaved ζητα να σε βαλουν σε fastpath.Αν δεις και εκει προβληματα παρε το ρισκο και πηγαινε Forth.Σε δυο σπιτια που ειμαι με φορθ σε διαφορεςτικες περιοχες,σε σχεση με τον οτε,στο ενα παιζω σε πολυ χαμηλα ping με εξωτερικο,στο αλλο εχω λιγο παραπανω ping (+20) αλλα οχι σε εκνεβριστικο σημειο.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ καλα με τον οτε τωρα..εχει σταθεροποιηθει η συνδεση και ειμαι μια χαρα με καλη ταχυτητα(16mbps)..γινεται καπως να μετρησω τι πινγκ θα χω με την forthnet?μπορει να ρθει καποιος να μετρησει ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.