Jump to content



Forthnet ή πΟτε


johnymag

Recommended Posts

Είμαι στο ιδιόκτητο της Forthnet και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος.

Steaming video, youtube κτλπ δεν υπάρχει περίπτωση να δεις χωρίς προβλήματα.

Στα games έχω μέτριο ping. Ούτε χαμηλό, ούτε εξαιρετικά υψηλό, π.χ στο WoW έχω 200-300ms συνήθως.

Επίσης έχει κάτι απρόσμενες αποσυνδέσεις, ανά τακτά διαστήματα, μετά τις 12 το βράδυ που κρατάνε μέχρι το πρωί.

Αν ήταν στο χέρι μου, θα πήγαινα στον πΟτέ, που είναι μακράν η καλύτερη λύση στο Ελλαδιστάν.

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία που έχω με την forthnet, στο ιδιόκτητο δίκτυό της σου λέω να μείνεις μακρυά. Τόσο σε Youtube, όσο και σε άλλα πιο σημαντικά προβλήματα, όπως να μεινεις χωρίς Internet και ακόμα ακόμα χωρίς τηλέφωνο. Οι βλάβες δεν σηκώνουν ποτέ το τηλέφωνο - τουλαχιστον εγω όσες φορές τους χρειάστηκα δεν μπορεσα να τους βρω. Μακρυά από την forthnet.

Link to comment
Share on other sites

HOL παρε...ειναι μια χαρα...σκεφτομαι να φυγω απο τον αλητη τον ΟΤΕ, καθως απο 20500 μεσα σε 6 μηνες μπαινω με 16500...ειναι αισχροι και ερασιτεχνες απαταιωνες...

μακρια απο forthnet + tellas, ποτε δεν ακουσα καλα για αυτους...

Link to comment
Share on other sites

Ποπο... Η Forthnet είναι αισχρή!! Τώρα που έπαιζα HoN είχε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ lag... και αυτό βέβαια γίνεται ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μετα τις 2 το μεσημέρι μέχρι το βράδυ...

Με βλέπω και γώ να πηγαίνω στις προσφορές του ΟΤΕ.

Υ.Γ. Η Cyta τί λέει;

Link to comment
Share on other sites

Ποπο... Η Forthnet είναι αισχρή!! Τώρα που έπαιζα HoN είχε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ lag... και αυτό βέβαια γίνεται ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μετα τις 2 το μεσημέρι μέχρι το βράδυ...

Αυτο γινεται και σε μενα.Επισης ειχα πολυ συχνες αποσυνδεσεις και καποιες μερες δεν εμπενε καθολου!

Τωρα αγορασα ενα μοντεμ των 100€ και ειμαι παρα πολυ καλυτερα..1 μηνα το χω και δεν εχει κοπει καθολου το ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

HOL παρε...ειναι μια χαρα...σκεφτομαι να φυγω απο τον αλητη τον ΟΤΕ, καθως απο 20500 μεσα σε 6 μηνες μπαινω με 16500...ειναι αισχροι και ερασιτεχνες απαταιωνες...

μακρια απο forthnet + tellas, ποτε δεν ακουσα καλα για αυτους...

μια χαρα ? FAIL ! , με HOL εχεις 200ms σε καμποσους ελληνικους σερβερ επειδη δεν υπαρχει peering agreement, επαιξα και με εναν γνωστο μου CSS σε εναν γερμανικο σερβερ χθες, αυτος ειχε 110ms εγω με conn-x και fast path μολις 60, μακραν η καλυτερη λυση οπως αναφερθηκε πιο πανω, απο ταχυτητες και εγω εχω πεσει απτα 13 στα 10 αλλα δεν σπαζομαι τοοοσο πολυ, τι και αν κατεβει η τζουλια σε 10 λεπτα τι σε μια ωρα το αποτελεσμα θα ειναι παλι το ιδιο :p

Link to comment
Share on other sites

HOL παρε...ειναι μια χαρα...σκεφτομαι να φυγω απο τον αλητη τον ΟΤΕ, καθως απο 20500 μεσα σε 6 μηνες μπαινω με 16500...ειναι αισχροι και ερασιτεχνες απαταιωνες...

μακρια απο forthnet + tellas, ποτε δεν ακουσα καλα για αυτους...

Tα έπιασες τα λεφτά σου με την hol αν σε ενοχλεί το 16500 εγώ τι να πώ που μένω Νίκαια και συνδέομαι με 6700 και αυτά με το ζόρι, ΕΙΝΑΙ 24ΑΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΆΜΑ? έχθες το βράδυ με το ζόρι συνδέθηκε στα 6500 και η download speed μου ηταν 230kb/sec.

Τι να πω να τους βρίσω ? Η hol είναι ΤΡΑΓΙΚΗ τώρα θα αλλάξω εταιρία.

Α και όσο για τα ping σε εξωτέρικο (Αγγλία-Γερμανία) παίζουν απο 138-200+ χέρομαι τo gaming !!!

Η ΗΟL EINAI GTP με όλη την σημασία της λέξης.

Link to comment
Share on other sites

Tα έπιασες τα λεφτά σου με την hol αν σε ενοχλεί το 16500 εγώ τι να πώ που μένω Νίκαια και συνδέομαι με 6700 και αυτά με το ζόρι, ΕΙΝΑΙ 24ΑΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΆΜΑ? έχθες το βράδυ με το ζόρι συνδέθηκε στα 6500 και η download speed μου ηταν 230kb/sec.

Τι να πω να τους βρίσω ? Η hol είναι ΤΡΑΓΙΚΗ τώρα θα αλλάξω εταιρία.

Α και όσο για τα ping σε εξωτέρικο (Αγγλία-Γερμανία) παίζουν απο 138-200+ χέρομαι τo gaming !!!

Η ΗΟL EINAI GTP με όλη την σημασία της λέξης.

:OT:Συνηθως στο συμβολαιο που υπογραφεις λεει οτι αν η εταιρια δεν μπορει να καλυψει εστω το 50% της ταχυτητας που σου πουλαει τοτε μπορεις να κανεις καταγγελια της συμβασης και να πληρωνεις λιγοτερα.Για διαβασε λιγο το συμβολαιο μπας και βγαλεις καμια ακρη και γλυτωσεις κανα φραγκο.

Link to comment
Share on other sites

:OT:Συνηθως στο συμβολαιο που υπογραφεις λεει οτι αν η εταιρια δεν μπορει να καλυψει εστω το 50% της ταχυτητας που σου πουλαει τοτε μπορεις να κανεις καταγγελια της συμβασης και να πληρωνεις λιγοτερα.Για διαβασε λιγο το συμβολαιο μπας και βγαλεις καμια ακρη και γλυτωσεις κανα φραγκο.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον η αλήθεια είναι πως μετά απο ένα χρόνο και αφού είπα πως θα αλλάξω πάροχο μου έκαναν προσφορά με 10 ευρώ λιγότερα πάγιο τον μήνα, αλλά με τέτοιες ταχύτητες δεν κάθομαι άλλο στην hol. Πριν την HOL υπήρχε στο σπίτι ΟΝ και συνδεόταν περίπου στα 10000 και άλλαξα πάροχο για καλύτερα αλλά τελικά προς το κακό είχα κάνει την αλλαγη. Έκανα προσπάθεια να βάλω ΟΤΕ αλλά δεν υπήρχε διαθεσιμότητα στην περιοχή τελικά έκανα συμβόλαιο με την wind να δω τι με περιμένει και απο εκεί :p

Link to comment
Share on other sites

είχε διαθεσιμότητα η HOL και η ΟΝ και δεν είχε ο ΟΤΕ; μήπως κατάλαβες κάτι λάθος;

Oταν πρωτοπήγα και έμεινα σε αυτό το σπίτι πριν 1,5 χρόνο απο τον ΟΤΕ μου είπαν πως έπρεπε να περιμένω 1+ μήνα γιατί δεν υπήρχε διαθεσιμότητα, ενώ στο σπίτι υπήρχε σύνδεση μέσο της ΟΝ, Ετσι είπαν απο τον ΟΤΕ. Ο προηγούμενος που έμενε εκεί δεν είχε πληρώσει πάγια 5 μηνών στην ΟΝ και γινόταν και ένα μπέρδεμα γιατι η γραμμή ηταν στο όνομα του ιδιοκτήτη, τέλος παντων μεγάλο μπέρδεμα. Στην συνέχεια πήγα στην HOL με τα γνωστά αποτελέσματα αλλά κάθε τόσο έβλεπα μέσο του site του ΟΤΕ αν ύπαρχει διαθεσιμότητα αλλά ποτέ δεν υπήρχε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.