Jump to content



ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΕΣΤΑ


ea6gka

Recommended Posts

Παιδες ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει με το φορντ φιεστα που εχω παρει, εχει καψουρευτει το συνεργιο αλλιως αλλη εξηγηση δεν βρισκω! Μιλαμε σε 2 μηνες εχει βγαλει 7 ζημιες ρε, ημαρτον ρε!!!:mad: καινουριο τωρα ετσι , αστα να πανε μπανε τα εχω δει ολα . ενδεικτικα αναφερω:

1. αντλια νερου , καπουτ

2. χειροφρενο, καπουτ

3.κορνα, καπουτ!!!!! :jump:

4.αμορτισερ πισω αριστερο, καπουτ

5. υαλοκαθαριστηρες, φθαρμενοι λες και τους ειχαν χρονια

6. κεντρικη κολονα αυτοκινητου , τριζει σα τα παλια μεταλικα κρεβατια.

7. συμπλεκτης θορυβωδης κατα τη συμπλεξη -αποσυμπλεξη

ενταξει τι αλλο δηλαδη θα κανει? θα σπασουν τα φρενα να σκοτωθω? εχω ξενερωσει φοβαμαι και να το παρω. στη φορντ ειναι εξυπηρετικοι και προθυμοι και ευγενικοι και σκιζονται. αλλα τι να κανουν και αυτοι οι καημενοι ειναι ΚΑΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ! γ@** τη Π^%$%*@(@ μου και ολο της το σοι. αυριο εχω ραντεβου με τον υπευθυνο εξυπηρετησης της Φορντ ελλας . θα του πω μεγαλε ετσι και ξαναπαω συνεργειο το αμαξι θα παει για RMA , να μου δωσουν αλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

εν τωμεταξυ στην αθηνα η κορνα ειναι ζωτικης σημασιας. δεν γινεται χωρις αυτην . και οταν σταματησε να δουλευει γκαριζα απο το παραθυρο. δηλαδη ενταξει ημαρτον δωστε μου ενα ΝΤΑΤΣΙΑ ρε παιδια ενα ντατσουν να κανω τη δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Και το KA της αδερφής μου κάνει κουλά. Τρίζει ολόκληρο, έχει χαλάσει δυο φορές η κόρνα, και πρόσφατα χάλασε και το τιμόνι.. lol Επίσης έχουμε αλλάξει και 2-3 φορές τα πίσω φώτα γιατί έχουν καεί...

Τι να πεις..

Link to comment
Share on other sites

ε όχ και όλα αυτά σε 2 μήνες! πόσα κμ έχεις κάνει? όσα και να έχεις κάνει δεν δικαιολογούνται κάποιες ζημιές... πχ αμορτισέρ ή τριγμοί τόσο νωρίς. μπας και το κοπάνησες πουθενά ή έπεσες σε καμιά λακούβα? (ολόκληρος???)

όπως και να έχει δε νομίζω να αναποκρίνεται στη φήμη που έχει το φιέστα. εγώ θα έλεγα να ελένξεις αν γίνεται τον αριθμό πλαισίου κλπ μπας και μπορείς να διασταυρώσεις ημ/νια κατασκευής. μήπως έχει γίνει μαϊμουδιά. αό εκεί και πέρα δεν ξέρω τί δικαιώματα έχεις. πάντως φίλος με ελαττωματικό πόλο (συνεχή προβλήματα στη μηχανή και στην αντλία βενζίνης), ενώ μετά από πολλά κυνηγητά προσφέρθηκαν να του αλλάξουν μηχανή, πλακώθηκε μαζί τους μέχρι που δέχτηκαν να του φέρουν άλλο και πλήρωσε αυτός κάπου 300 ευρλω για μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

ναι επεσα σε λακουβα βαθους 3 μετρων και μηκους 15. το ξερω ντεσερις οτι ειναι αξιοπιστο αμαξι το φιεστα για αυτο το πηρα. αυτο με τον αριθμο πλαισιου θα το τσεκαρω αυριο φιλε βουδα και ετσι ειναι απνω απο 6 μηνες παλιο θα γινει ο χαμος στο συνεργειο. βασικα περιμενω το πασχα να ερθω επανω να Γ@#$$((# το αντιπροσωπο στη σαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

οχι απλο 1.4 ητανε αλλα πηγαινε καλα. βασικα μονο μια μηχανη,τιμονι και κιβωτιο και στροφομετρο ητανε. αλλα τι παραπανω να θελεις απο ενα αμαξι?

σιβικ ηθελα αλλα θα ηθελα να ειχα και 17.000 ευρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

οχι απλο 1.4 ητανε αλλα πηγαινε καλα. βασικα μονο μια μηχανη,τιμονι και κιβωτιο και στροφομετρο ητανε. αλλα τι παραπανω να θελεις απο ενα αμαξι?

σιβικ ηθελα αλλα θα ηθελα να ειχα και 17.000 ευρα...

προφανως δεν κανεις ταξιδια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

Ροβερ .Τα καλυτερα αυτοκινητα ρε παιδια....

μμμμ ROVER εχω και εχει παρουσιασει πολλα προβληματα..... (Αλα θα ηθελα ενα MG)

μαλλον γιαπονεζικα θα ελεγα.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.