Jump to content



Τηλεόραση 32'' με usb για video player


Delijohn

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Ψάχνω μια τηλεόραση μέχρι 32 ίντσες αυστηρά, που να έχει usb ώστε να παίζει ταινίες (.avi, .mkv) ώστε να αποφύγω και την αγορά media player. Η τηλεόραση δεν είναι για μένα αλλά για φιλικό πρόσωπο. Μετά από ψάξιμο κι επειδή δεν θέλω να δώσω μια περιουσία κατέληξα στην LG 32LD550. Είναι αξιοπρεπέστατη νομίζω και έχει και καλή τιμούλα. Το θέμα μου είναι πως δεν μπορώ να βρω ΠΟΥΘΕΝΑ, αν παίζει 1000% ΚΑΙ video από το usb.

Εχει κανείς κάποιο μοντέλο από αυτή τη σειρά οθονών;

Έχει να προτείνει κάποιος, κάποια άλλη με πατάρι τα 500€, που να είναι στανταράκι ότι έχει και αυτή τη λειτουργία;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας! :T:

Link to comment
Share on other sites

Για mkv απλα δεν μπορεις να εμπιστευτεις κανεναν ενσωματομενο media player.Θα εχεις προβλημα με τους υποτιτλους πολλες φορες και νομιζω και η lg δεν παιζει dts και θα πρεπει να κανεις μετατροπη.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα γνωστό που έχει παρόμοια lg της σειράς xxLE5xxx και από το usb της παίζει

Τ Α Π Α Ν Τ Α! Έχει βέβαια κάποιους περιορισμούς.. πχ όχι και bitrate τρομερά υψηλό! Αλλά ό,τι 1080 και να έχει παίξει δεν είχε ποτέ θέμα ούτε με υπότιτλους!

Άρα μάλλον δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο η σειρά που λέω εγώ και πρέπει να πάω σε κάτι πιο ακριβό όπως του φίλου μου...

Έχει κανείς καμιά άλλη πρόταση;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Exω την Samsung 32LE C550 Αναπαράγει mkv απο εξωτερικο σκληρό με σύνδεση usb παίζει και ήχο dts εχει και θυρα ethernet γενικά είμαι ευχαριστημένος (το μόνο που παρατήρησα ειναι οτι δυο φορές δεν έπαιξε αρχεία mkv -μου έβγαλε μήνυμα μη υποστηριζόμενο codec)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου! Είναι άλλη μια επιλογή... Θα την ψάξω και την συγκεκριμένη! Να υποθέσω πως σου παίζει και full hd mkv έτσι;

Όσο για το θέμα codec ή περιορισμού, ναι όλες έχουν! Άλλες με max bitrate, άλλες με μέγεθος αρχείων, άλλες με codec.. μάλλον βλέπω να καταλήγω σε ξεχωριστό media player για να έχω το κεφάλι μου λίγο πιο ήσυχο. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου! Είναι άλλη μια επιλογή... Θα την ψάξω και την συγκεκριμένη! Να υποθέσω πως σου παίζει και full hd mkv έτσι;

Όσο για το θέμα codec ή περιορισμού, ναι όλες έχουν! Άλλες με max bitrate, άλλες με μέγεθος αρχείων, άλλες με codec.. μάλλον βλέπω να καταλήγω σε ξεχωριστό media player για να έχω το κεφάλι μου λίγο πιο ήσυχο. :getlost:

Ναι παίζει οσο για τα αρχεία που δεν έπαιζε ανακάλυψα οτι αυτό οφειλόταν στο οτι τα mkv αυτά ειχαν Profile:Main@5.1 ενω παίζει κανονικά όλα οσα ειναι 4 ή 4.1 οπότε τα μετέτρεψα σε 4.1 και το πρόβλημα λύθηκε. Βέβαια για να σου πώ την αλήθεια τώρα δεν χρησιμοποιώ εξωτερικό usb δίσκο γιατι χρησιμοποιώ την θύρα δικτύου και οταν θέλω να δω κάποια ταινία την βλέπω μεσω DLNA

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας αναφέρεσαι στον ήχο; Και σου παίζει full hd από το δίκτυο κατευθείαν; Μέχρι πόσα gb ταινία έχει παίξει απροβλημάτιστα (περίπου);;;;;;

Οχι αναφερόμουν στο AVC Profile

Nαι παίζει κατευθείαν απο το δίκτυο(η κάρτα της ειναι 100αρα το δίκτυο ειναι 1000)

Τελευταία είδα μια ταινία 2ωρη 1920χ1080 17,5 GB

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.