Jump to content



αναζητώντας τον διάδοχο της αγέραστης 8800GT


sofix

διαδοχος 8800GT ?  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Απο αυτες που προτεινεις, γενικα -και οχι απαραιτητα για BC2...- ψηφισα 460 1 GB...

Aλλα αφου μπορεις, περιμενε λιγο και τις 560...

Νομιζω θα φερουν αλλαγη στην αγορα, ειδικα αν εχουν καλη θερμικη συμπεριφορα...(και αν ειναι πιο ακριβες, μπορει να ριξουν τις υπολοιπες...)

:OT: Ελιωσα με την υπογραφη σου...:clap:

Link to comment
Share on other sites

Επετρεψε μου τοτε να την χωθω στο νημα σου με αναλογο διλλημα.

Εχω, ή μαλλον ειχα, μια 8800GTS 512, η οποια απο χτες μας αφησε χρονους. Πανω που σκεφτομουν αναβαθμιση. Τυχαιο; Δεν νομιζω :p

Οποτε παω για αλλη.

Προς το παρον εχω για monitor μια 32" lcd με αναλυση 1280*720.

Budget εχω γυρω στα 150-200€.

Ποια καρτουλα να προτιμησω;

Με ενδιαφερει:

1) Ο θορυβος σε iddle. Δεν προκειται να βαλω aftermarket ψυκτρα.

2) Να μην εχει θεμα με HDMI συνδεση σε LCD-TV

Επεξεργαστης τωρα ειναι ο Ε8200, θα υπαρξει Xmas αναβαθμιση σε Quad.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην ξεγράφετε πλήρως και τα θηριάκια του dx10 4890/gtx260/gtx275 (εννοείται αυτές με hdmi) ή ακόμα και 5770 που έχουν κατακλύσει τελευταία τις αγγελίες με κλασσική ταρίφα τα 100€. Τίμιες επιλογές για 1,5+ χρόνο μέχρι να βγαίνουν πραγματικά παιχνίδια dx11. Εντάξει απευθύνομαι προφανώς σε άτομα με σφιχτό μπάτζετ κι όχι extreme full hd απαιτήσεις

Link to comment
Share on other sites

UPDATE :

Φιλε sofix βαλε 5850 + catalyst 10.5a + 10.5 profiles ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ !

Μολις δοκιμασα arica harbor σε 32man server, μπολικα fps ολα τα γραφικα σχεδον τερμα σε dx11 4x AA ( undergrowth HBAO και bloom μονο οι νουμπαδες τα κρατανε :p )

Απο εποχες beta επαιζα με πατωμενα γραφικα για διαφορους λογους, τωρα ειναι λες και παιζω ΑΛΛΟ παιχνιδι, πραγματικα δεν χορταινω να το κοιταω, τα fps και το gpu usage ειναι στον θεο και δεν νιωθω ιχνος "βαρυτητας" στην αποκριση του στρατιωτακου μου.

ΚΟΛΑΣΗ ΛΕΜΕΕΕΕΕ ( :hehe: )

ImageShack Album - 7 images

Εναλλακτικα μπορεις να παρεις μια 460 που σου λενε ολοι οι υπολοιποι και να περιμενεις μεχρι του αγιου φουτσι να βγαλει σωστους FAILware η nvidia για να νιωσει ο cpu σου, εγω παντως καθολη την διαρκεια του καλοκαιριου μπαινοβγαζα τους 257-261.xx οσπου στο τελος σουταρα την 470 και εκατσα με 260 182.50 και dx9 - low settings. your call ;-) Μπορει καποιοι να ειναι μαζοχες και να την βρισκουνε οταν τους μαστιγωνουνε που λεει και ο Max keiser :p

Link to comment
Share on other sites

οπότε μαν για να απολαυσω το παιχνιδακιον παω σε ΑΤΙ μονοδρομος!

thanks for the update man!!

πλεον το δωρο μου για τα χριστουγεννα θα ειναι μια καρτουλα να γουσταρω..

υπομονη λιγες μερες ακομα.. λιιιγο ακομα...

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.