Jump to content



Aγορα dslr


Recommended Posts

τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι σοβαρά την αγορά καινούργιας κάμερας..στην αρχή ειχα στον μυαλο μου compact αλλα μετα που το ξανασκεφτικα και αφού το badget μου μπορεί να φτάσει στα 400-450 ευρώ σκέφτηκα τη επιλογή της dslr...έπιασα πρόσφατα μια σονυ και έπαθα πλάκα...οπότε και εχω απορρίψει τις compact...δεύτερη φορά δε ξανακάνω το λάθος...λοιπόν....στα λεφτά που διαθέτω βλέπω οτι παίζει η canon eos 1000d...ποια είναι η γνώμη σας?σε αυτά τα λεφτά υπάρχει κάτι καλύτερο?τη λύση του μεταχειρισμένου την εχω απορρίψει...επίσης δε θέλω να ξεπεράσω τα 450 ευρό γιατί αν υπολογίσω και θήκη μνήμη και κάνα αξεσουάρ θα φτάσω τα 500...μπορώ και παραπάνω αλλά με τις γνώσεις μου πάνω στη φωτογραφία και για τη δουλειά που τη θέλω πιστεύω ειναι υπέρ αρκετά....τώρα για τη χρήση?τα πάντα...από τοπία μεχρι αντικείμενα μεχρι ζώα ανθρώπους αλλά περισσότερο στατικά.απαιτήσεις για νυχτερινές λήψεις δεν εχω...αλλά με ενδιαφέρει όταν θα τραβάω απόγευμα που ο φωτισμός θα είναι μέτριος το αποτέλεσμα να μην είναι απογοητευτικό...ελπιζω να καταλάβατε τι ζητάω...ααα το βίντεο μου είναι αδιάφορο....

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς να ανεβάσεις λίγο το budget σου θα σου έλεγα να προτιμήσεις την pentax k-x. Κατα την άποψη μου είναι πολύ ανώτερη της Canon 1000D. Αλλά περίμενε να ακούσεις και απόψεις απο τους γνώστες του αντικειμένου!!

http://www.skroutz.gr/s/90763/Pentax-K-X-Kit.html?keyphrase=pentax+kx

Link to comment
Share on other sites

Canon-nikon να κοιτάς.

Δοκιμασμένες,πολλά αξεσουάρ και κορυφαίους φακούς.

φτωχη+παλαια η 1000D δες καποιο νεοτερο πχ 500D,40-50D (μεταχειρισμένες) ή απο nikon d5000 ή d90 (μεταχειρισμένη παλι εννοείται)

Link to comment
Share on other sites

Canon-nikon να κοιτάς.

Δοκιμασμένες,πολλά αξεσουάρ και κορυφαίους φακούς.

φτωχη+παλαια η 1000D δες καποιο νεοτερο πχ 500D,40-50D (μεταχειρισμένες) ή απο nikon d5000 ή d90 (μεταχειρισμένη παλι εννοείται)

αφου λεει δε θελει μεταχειρισμενο!

οτι προτεινει ο racer εκτος της nikon

Link to comment
Share on other sites

τα 600 μπορώ να τα δώσω...το θέμα ειναι το αν αξίζει ενας χρήστης ασχετος και σχετικα νεος στο κοσμο της καμερας να δωσει τα 150 ευρω παραπανω...παντως η αμέσως επομενη επιλογη ειναι να δωσω 600 και να παρω το κιτ nikon d5000 με τον 18-55 vr...νομιζω ειναι ανωτερη της d3100 και αξιζει τη μικρη διαφορα στη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.