Jump to content



Recommended Posts

Πολυ καλή εφαρμογή το Swype +Dragon γρήγορο απλό και εύχρηστο πολύ καλύτερο από swiftkey.

Επισεις το Dragon έχει απίστευτη αναγνώριση ομιλίας στα ελληνικά.Το είχα δοκιμάσει και στην desktop μορφή του πιο παλιά και δούλευε παραδόξως καλά με ελληνικά.

Sent from my LG-P990 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Κορεκτιον + προγνωση εχει πολυ χειροτερη του Swiftkey, οποτε ειναι αυτοματως χειροτερο.

Fanboy του Swiftkey απο πριν αποκτησει και αυτο swype features, ειχα αγορασει το swype 0.75€ αλλα οχι, δεν.

Πηρα το Swiftkey και δεν ξανακοιταξα ποτε πισω.

ΥΓ Πολυ καλη αναγνωριση στα Ελληνικα το Swype αλλα οχι, δεν εχω φτασει ακομα σε αυτο το επιπεδο να γραφω με τη φωνη μου :p

Link to comment
Share on other sites

Κορεκτιον + προγνωση εχει πολυ χειροτερη του Swiftkey, οποτε ειναι αυτοματως χειροτερο.

Fanboy του Swiftkey απο πριν αποκτησει και αυτο swype features, ειχα αγορασει το swype 0.75€ αλλα οχι, δεν.

Πηρα το Swiftkey και δεν ξανακοιταξα ποτε πισω.

ΥΓ Πολυ καλη αναγνωριση στα Ελληνικα το Swype αλλα οχι, δεν εχω φτασει ακομα σε αυτο το επιπεδο να γραφω με τη φωνη μου :p

Σήμερα έφτασα στο σημείο να βρίσω δυνατά για το SwiftKey. Με έχει κουράσει και δε βλέπω να το συνηθίζω. Θα κάνω λίγη υπομονή, αλλιώς πίσω στο Swype.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τον λόγο. Η αλήθεια είναι ότι έχω χρησιμοποιήσει μόνο Swiftkey και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. "Τώρα" που έχει και swipe στα Ελληνικά...

Η πρόβλεψη του με swipe είναι πολύ χειρότερη από το swype. Συνέχεια μου διορθώνει λέξεις που δεν θέλω. Δεν έχει φωνητική αναγνώριση στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγίνει αυτή η συζήτηση και δεν οδηγεί πουθενά.

Προσωπική άποψη.

Αν ξέρετε τυφλό ή περίπου τυφλό , με το swype απλά σπέρνετε.

Αν γράφετε χρησιμοποιώντας συχνά-συχνούτσικα παρόμοιες προτάσεις τότε ίσως να σας βολέψει καλύτερα το swift

Αν θέλετε να του μιλάτε και να γράφει... PRICELESS

Φυσικά το swype δείχνει τα δόντια του σε μικρά κινητά. Και είναι εντυπωσιακό ότι και στο περίπου να γράψεις λέξεις, τις βρίσκει...

Προσωπικά με το swype πλησιάζω σε ταχύτητα γραφής αυτή ενός που ξέρει τυφλό αλλά δε γράφει πραγματικά γρήγορα. (το διαχωρίζω γιατί εγώ πχ δεν ξέρω κανονικό τυφλό αλλά από την ενασχόληση τα δάχτυλά μου πάνε πιο γρήγορα από άτομα που ξέρουν τυφλό μεν, αλλά δε χάνουν τόσες ώρες από τη ζωή τους πληκτρολογώντας δε !:big_boss:)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το δούμε μαζί γιατί όντως μπορεί να γράφεις γρήγορα και με το swype του swift.

Αυτό που εγώ είχα αποκομίσει από το δεύτερο ήταν ότι αν δεν είχε πώς να προβλέψει τις επόμενες λέξεις, τότε ήταν ένα απλό πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας χρησιμοποιήσει για πολύ καιρό Swype, Swiftkey, Touchball και άλλα, έχω καταλήξει πως καλύτερο πληκτρολόγιο από το Swype δεν υπάρχει. Σίγουρα έχει και αυτό τα ψιλό προβληματάκια του αλλά δεν υπάρχει καλύτερο προς στιγμήν.

Sent from my HTC One using Tapatalk now Free

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας χρησιμοποιήσει για πολύ καιρό Swype, Swiftkey, Touchball και άλλα, έχω καταλήξει πως καλύτερο πληκτρολόγιο από το Swype δεν υπάρχει. Σίγουρα έχει και αυτό τα ψιλό προβληματάκια του αλλά δεν υπάρχει καλύτερο προς στιγμήν.

Sent from my HTC One using Tapatalk now Free

Εγώ πάλι έχοντας χρησιμοποιήσει και τα 3 όπως και εσύ για πολύ καιρό, θεωρώ καλύτερο το SwiftKey. Όσο καλό και αν είναι το Swype, τα κολλήματα που τρώει δεν υποφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα widget να μπορώ να κάνω αλλαγή από GSM <-> 3G με ένα κλικ; Μου την σπάει αφάνταστα που θέλει 5-6 βήματα για να αλλάξει...

τωρα τελευται σταματησα τα widget και χρησιμοποιω αυτο εδω ..

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.notificationToggle&hl=el

δες μηπως σε βολεψει...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα widget να μπορώ να κάνω αλλαγή από GSM <-> 3G με ένα κλικ; Μου την σπάει αφάνταστα που θέλει 5-6 βήματα για να αλλάξει...

Το κανει και το gravtybox (xposed framework), σε ποια εκδοση android εισαι; Και με ποιο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα widget να μπορώ να κάνω αλλαγή από GSM <-> 3G με ένα κλικ; Μου την σπάει αφάνταστα που θέλει 5-6 βήματα για να αλλάξει...

Elixir 2 - Widgets

έχει πολλά... το είχα και θυμάμαι πως λογικά θα σου κάνει. Αν και στα πιο πολλά κινητά γίνεται εύκολα από το drown down των ειδοποιήσεων.. ποιό κινητό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευται σταματησα τα widget και χρησιμοποιω αυτο εδω ..

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.notificationToggle&hl=el

δες μηπως σε βολεψει...

Το δοκίμασα το πρωί, δυστυχώς δεν έχει για εναλλαγή 3G/GSM.

Το κανει και το gravtybox (xposed framework), σε ποια εκδοση android εισαι; Και με ποιο κινητο;

Το Gravitybox δεν... θέλει root και δεν υποστηρίζει Touchwiz (Note 2 με 4.1.2)

Elixir 2 - Widgets

έχει πολλά... το είχα και θυμάμαι πως λογικά θα σου κάνει. Αν και στα πιο πολλά κινητά γίνεται εύκολα από το drown down των ειδοποιήσεων.. ποιό κινητό έχεις;

Note 2 με JB 4.1.2. Το Oppo Find 5 που είχα, το είχε στα toggles του, το Note 2 δεν το έχει. Μου φαίνεται περίεργο κάτι τόσο απλό και χρήσιμο να μην έχει ένα απλό On/Off widget.

Για να φανταστείς, για φακό που έψαχνα widget-εικονίδιο 1Χ1 να ανοιγοκλείνει το φλας από το homepage και είχα βρει 3-4 apps - για εναλλαγή 3G/GSM ούτε μισό δεν έχω βρει (μέχρι στιγμής).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.