Jump to content



Recommended Posts

Έχω αγορασμένο το Swiftkey. Κάποιο σκάλωμα έφαγε σήμερα και έχασε όλες τις αποθηκευμένες λέξεις μου. Sync φαίνεται να έκανε αλλά δε βρίσκω επιλογή για restore από cloud. Αν δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, τι νόημα έχει το sync;

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιδια !

θελω προγραμματα που να μπορω να επιλεγω ομορφα και ωραια ποια εφαρμογη θα εχει access στο ιντερνετ

Τι εννοω..

θεωρω απαραδεκτο να πρεπει να κανω logout καθε φορα απο το messenger tou fb για να μη δεχομαι μηνυματα και μετα login

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιδια !

θελω προγραμματα που να μπορω να επιλεγω ομορφα και ωραια ποια εφαρμογη θα εχει access στο ιντερνετ

Τι εννοω..

θεωρω απαραδεκτο να πρεπει να κανω logout καθε φορα απο το messenger tou fb για να μη δεχομαι μηνυματα και μετα login

Καλημερα

Droidwall

Sent from my GT-N8010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιδια !

θελω προγραμματα που να μπορω να επιλεγω ομορφα και ωραια ποια εφαρμογη θα εχει access στο ιντερνετ

Τι εννοω..

θεωρω απαραδεκτο να πρεπει να κανω logout καθε φορα απο το messenger tou fb για να μη δεχομαι μηνυματα και μετα login

To DroidWall που προτάθηκε είναι discontinued, αυτό είναι το current:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jtschohl.androidfirewall

Νομίζω όμως ότι μπορείς και να του 'ξηγηθείς με το Greenify.

Έτσι δεν θα σου έρχονται μηνύματα, όταν δεν το έχεις ανοιχτό, και θα γλιτώνεις και wakeups.

Link to comment
Share on other sites

Αν για κάποιο λόγο ακόμα και η ελάχιστη φωτεινότητα οθόνης σας φαίνεται υπερβολικη, δοκιμάστε το Night Mode από το store. Εντυπωσιαστηκα από το πόσο μπορεί να τη μειώσει.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικα βαζει ενα overlay πανω απο την υπαρχουσα εικονα , δε μειωνει την φωτεινότητα (hardware)

αλλα ναι ειναι φοβερο για τα βράδια

Εκτός εάν έχεις AMOLED, οπότε φαινόμενη φωτεινότητα=πραγματική φωτεινότητα. Και γλιτώνεις μπαταρία και δε σου ανοίγει το μάτι γαρίδα εκείνες τις ευαίσθητες ώρες πριν κοιμηθείς ή μόλις ξυπνήσεις (που κάποιος κακός άνθρωπος σε υποχρεώνει να πιλατεύεις το κινητό).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι αυτό που είναι λίγο πιο advanced: Lux Auto Brightness (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vito.lux)

Αλλά θέλει λίγο χρόνο να το μάθεις, έχει πολλές ρυθμίσεις κι εγώ ακόμα το ψάχνω...

Το συγκεκριμένο έχει και device-specific plugins για GNex, N4 και σύντομα για Ν5.

Έγινε επεξεργασία από nickstamat
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σκοπεύω να "μετατρέψω" ένα προϊόν μου σε εφαρμογή για κινητά Android.

Θα ήθελα να μου προτείνετε εταιρείες (είτε εδώ είτε σε p.m.) που δραστηριοποιούνται στον χώρο και από τις οποίες έχετε καλή εμπειρία ή/και έχουν καλό "όνομα" στην αγορά.

Επίσης, τι χρειάζεται να προσέξω ή να λάβω υπ'όψιν κατά την επιλογή κάποιας εταιρείας.

Κάνω αυτές τις ερωτήσεις γιατί δεν είμαι σχετικός με τον χώρο τον Android εφαρμογών και δεν γνωρίζω πως να ξεχωρίζει τον πραγματικό επαγγελματία από τον "αεριτζή"

Οποιαδήποτε σχετική ιδέα, συμβουλή ή κατεύθυνση είναι καλοδεχούμενη!

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.