Jump to content



Recommended Posts

Το ένα κομμάτι το κάνει το Sync me. Μπορείς να δεις και το Haxsync. Για το backup να σου πω την αλήθεια, δεν το έχω ψάξει :p

Το έχω και το έχω :p αγορασμένο κιόλας το δεύτερο. Αλλά από όσο έχω δει δεν μου κάνουν σίγουρα το haxsync δεν μου δουλεύει. Thx πάντως

Παιδιά την έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτή την εφαρμογή ή παρόμοιες της;

https://play.google.com/store/apps/details?id=at.increase.wakeonlan

Αν είμαι στο wifi συνδεδεμένη ανοίγει το PC, αν είμαι με 3G όχι

Αν εκανες σωστα το port forwarding και εισαι με 3g (η γενικοτερα εξω και οχι στο τοπικο δικτυο) θα πρεπει να καλεις το μηχανημα που θα ξυπνησεις με την public IP που εχει παρει ο ρουτερ του σπιτιου σου τη δεδομενη χρονικη στιγμη.

Το αυτό! Δεν γίνεται προφανέστατα ότι Ip έχεις στο lan να usareis και την ίδια για 3g. Άσε που είναι διαφορετικό το wol (wake on lan) από το wake on wan

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και το έχω :p αγορασμένο κιόλας το δεύτερο. Αλλά από όσο έχω δει δεν μου κάνουν σίγουρα το haxsync δεν μου δουλεύει. Thx πάντως

Αχα. Επειδή σε όλες μου τις συσκευές με ότι rom και να είχα περάσει λειτουργούσαν, υπέθεσα πως θα την έκαναν την δουλειά σου.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα σε πω σε λιγάκι αφού τελειώσω μερικά port forward και κάτι ψηλά σε UDP που φτιάχνω για κάτι άσχετους πελάτες που έχω :shifty:

Αν δεν εχεις σταθερη ΙΡ στο Internet, θα πρεπει να χρησιμοποιησεις καποια υπηρεσια DNS, no-ip κλπ για να βρισκει η εφαρμογή κάθε φορα τον υπολογιστή σου

Link to comment
Share on other sites

Αχα. Επειδή σε όλες μου τις συσκευές με ότι rom και να είχα περάσει λειτουργούσαν, υπέθεσα πως θα την έκαναν την δουλειά σου.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Τελικά βολεύτηκα με το UberSync Facebook που μου φάνηκε αρκετά καλό και νομίζω μου κάνει την δουλειά μου. Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή οπου να μου επιτρέπει να βγάλω σε widget κάποια από τις ρυθμίσεις; Σαν την συντόμευση ρυθμίσεων ενα πράγμα. Γτ στην custom rom που έχω έχει αφαιρεθεί αυτό το widget.

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή οπου να μου επιτρέπει να βγάλω σε widget κάποια από τις ρυθμίσεις; Σαν την συντόμευση ρυθμίσεων ενα πράγμα. Γτ στην custom rom που έχω έχει αφαιρεθεί αυτό το widget.

Sent from my Note II using Tapatalk

Όταν λες κάποια από τις ρυθμίσεις;; Π.χ. να ανοιγοκλείσεις το wifi/3g ή καθαρά μενού από τις ρυθμίσεις π.χ. accounts and sync..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6176]Delijohn[/MENTION]

Πχ

Με το widget της συντόμευσης ρυθμίσεων μπορούσα να βγάζω την μπαταρία και να με πηγαίνει κατευθείαν στο μενού της. Η να με πηγαίνει στο μενού του bluetooth.

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6176]Delijohn[/MENTION]

Πχ

Με το widget της συντόμευσης ρυθμίσεων μπορούσα να βγάζω την μπαταρία και να με πηγαίνει κατευθείαν στο μενού της. Η να με πηγαίνει στο μενού του bluetooth.

Sent from my Note II using Tapatalk

αν δεν βαριέσαι, παίξε λίγο με αυτό.. θεωρώ πως θα σε καλύψει.. εκτός αν θες κάτι πολύ συγκεκριμένο που φυσικό είναι να μην το βρεις πολύ εύκολα..

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βαριέσαι, παίξε λίγο με αυτό.. θεωρώ πως θα σε καλύψει.. εκτός αν θες κάτι πολύ συγκεκριμένο που φυσικό είναι να μην το βρεις πολύ εύκολα..

Μια χαρά με κάλυψε. Να σαι καλά!!

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το Swiftkey

Είμαι με S4.

Έχω το εν λόγο πρόγραμμα πολύ καιρό.

Για κάποιο λόγο η ******* (ή εγώ...) μου βγάζει πάνω αριστερά στο task bar οπως κοιτάω το τηλ ένα μικρό πληκτρολόγιο και όταν κατεβάσω κονσόλα μου λέει "choose input method".

Πάω εκεί, και διαλέγω ΠΑΛΙ το swiftkey (δεν με αφήνει να βγάλω το τικ απο το samsung keyboard) και όσες φορές και να το κάνω αυτό μετά θα επανέρθει.

Νομίζω πως πριν την 4.4 είχε φύγει αυτό, αλλά τώρα πάλι είναι εδώ και μου σπαει να νεύρα γιατί μου χαλάει το OCD να έχω αυτή την βλακεία πάνω εκεί.

Καμιά ιδέα?!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το Swiftkey

Είμαι με S4.

Έχω το εν λόγο πρόγραμμα πολύ καιρό.

Για κάποιο λόγο η ******* (ή εγώ...) μου βγάζει πάνω αριστερά στο task bar οπως κοιτάω το τηλ ένα μικρό πληκτρολόγιο και όταν κατεβάσω κονσόλα μου λέει "choose input method".

Πάω εκεί, και διαλέγω ΠΑΛΙ το swiftkey (δεν με αφήνει να βγάλω το τικ απο το samsung keyboard) και όσες φορές και να το κάνω αυτό μετά θα επανέρθει.

Νομίζω πως πριν την 4.4 είχε φύγει αυτό, αλλά τώρα πάλι είναι εδώ και μου σπαει να νεύρα γιατί μου χαλάει το OCD να έχω αυτή την βλακεία πάνω εκεί.

Καμιά ιδέα?!

και εμένα μου το βγάζει στο galaxy nexys ( cyongen kitkat) όποτε έχω ανοιχτό πληκτρολόγιο και δεν έχω το swiftkey.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι στο Touchwiz( αν έχει δηλαδή αυτό) πως είναι, αλλά στο CM11 στο SIII μου, πηγαίνεις στις ρυθμίσεις γλώσσας κλπ και αποεπιλέγεις την εμφάνιση του. Στα Αγγλικά το γράφει σαν Selector Notification.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι στο Touchwiz( αν έχει δηλαδή αυτό) πως είναι, αλλά στο CM11 στο SIII μου, πηγαίνεις στις ρυθμίσεις γλώσσας κλπ και αποεπιλέγεις την εμφάνιση του. Στα Αγγλικά το γράφει σαν Selector Notification.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

το βρήκα thnx! είναι στο settings> Language & input

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν το βλέπω?!?!

Εμένα έχει εκεί το μενού που με βγάζει αν πατησω στο εικονιδιο του πληκτρολογίου που ελεγα πριν.

Και έχει greyed out το samsung (και επιλεγμένο, why? because **** YOU), και επιπλέον το swiftkey και αυτό επιλεγμένο.

Δεν έχει κάπου επιλογή Selector Notification (4.4)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION]

Δοκίμασε να αποεπιλέξεις ότι keyboard δεν θες (και σε αφήνει το σύστημα), επέλεξε το swiftkey και μετά πήγαινε στο apps - all και disable όλα τα keyboards από εκεί (εκτός από αυτό που θες φυσικά). That should do the trick.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από Arkan
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με έχει τρελάνει το Tapatalk Pro!

Πατάω edit σε post μου και αντί να το διορθώσει κάνει νέο post το παλιό.

Ένα φτιάχνουν, δύο χαλάνε με τα updates.

Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα ;

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.