Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Για να δούμε

attachicon.gifraceroom.jpg

Άντε, καλή αρχή! Αν δεις μερικά ποστ πιο πίσω, με τον Kyr έχουμε κάνει μερικά competitions.Όταν μπεις στο raceroom στείλε μας και ένα friend request για να βρίσκεις τους χρόνους μας πιο εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

1η εντύπωση δεν ήταν άσχημη. Ωραία γραφικά, πολύ καλός ήχος. Και το FFB ΟΚ μου φάνηκε. Απλά μεγάλη ξενέρα να βλέπω όλο το content και να πρέπει να πληρώσω για το καθένα ξεχωριστά.. Μπήκα και λίγο online, άδειοι οι server με το Saleen που με ενδιέφεραν. Δε νομίζω πως θα με πείσει να ασχοληθώ πιο πολύ μαζί του, ούτε να δώσω λεφτά για content που ίσως να μην ξανατρέξετε. Μπάχαλο. 

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις το adac 14 που είναι προσφορά έχεις 7 gt3 και 8 πίστες που είναι στην ουσία αυτές που τρέχουμε με κόστος 10 ευρώ. Συν επιπλέον discounts για τα υπόλοιπα.

Έγινε επεξεργασία από gchristod
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις το adac 14 που είναι προσφορά έχεις 7 gt3 και 8 πίστες που είναι στην ουσία αυτές που τρέχουμε με κόστος 10 ευρώ. Συν επιπλέον discounts για τα υπόλοιπα.

 

Έτσι είχα πάρει το adac 13, που τώρα όμως ξεπεράστηκε.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημο πακέτο αλλά κάτι μου λέει πως θα το πάρω και δε θα παίξω πάνω από 2-3 φορές.. Προτιμώ να κρατήσω τα λεφτά της κάρτας για το rF2, αν αποφασίσω να το πάρω κάποτε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε για την Τρίτη 17/11 να βάλουμε πάλι free content μήπως το δουν και άλλοι? πχ Portimao Circuit με Prototype ή Aquila CR1 Sports GT ή Saleen S7R ???

 

Αυτό ακριβώς το combo είχα στο μυαλό μου, μια που θα βάζαμε Πορτογαλία και στο RF2 (θα προτιμούσα με Aquila). Μέσα.

Link to comment
Share on other sites

racer περιμενε 29 νοεμβριου που ειναι το black friday μηπως εχει γεναιες εκπτωσεις και παρεις κατι σε πολυ χαμηλη τιμη.

Έγινε επεξεργασία από ΛΑΜΠΡΟΣ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω ειμαι σε ενα μιροδιλλημα να χωσω λεφτα στο rre η να παω στο rf2 :hmm:ο λογος που δεν εχω προχωρισει σε αγορα .....σαν παιχνιδι το rre μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις,και τα γραφικα μια χαρα ειναι ffb o ηχος τα σπαει,πιστευω με μπολικο content wtcc κλπ,κλπ,θα εχει αρκετο ενδιαφερον.Για το online δεν ξερω αλλα την αλλη φορα που τρεχαμε ψαχνοντας τον σερβερ εβλεπα αρκετους με κοσμο

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω ειμαι σε ενα μιροδιλλημα να χωσω λεφτα στο rre η να παω στο rf2 :hmm: .....σαν παιχνιδι παντως το rre μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις,και τα γραφικα μια χαρα ειναι ffb o ηχος τα σπαει

Κυριάκο νομίζω πως εσύ συγκεκριμένα δεν θα την παλέψεις με τα γραφικά του rf2. Το λέω επειδή δίνεις βάση ΚΑΙ στον οπτικό τομέα, μην με παρεξηγήσεις. Από physics και ffb σκίζει αλλά εμφανισιακά υστερεί πολύ σε σχέση με AC και PCars.Κατέβασε μία το demo πρώτα πριν το αγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Κυριάκο νομίζω πως εσύ συγκεκριμένα δεν θα την παλέψεις με τα γραφικά του rf2. Το λέω επειδή δίνεις βάση ΚΑΙ στον οπτικό τομέα, μην με παρεξηγήσεις. Από physics και ffb σκίζει αλλά εμφανισιακά υστερεί πολύ σε σχέση με AC και PCars.Κατέβασε μία το demo πρώτα πριν το αγοράσεις.

το demo το ειχα παιξει παλια ηταν χαλια και δεν ασχοληθηκα(μια που το βαλα και μια που το βγαλα ενα πραγμα)......αλλα εχει περασει καιρος και δεν ξερω αν απο το demo βγαζεις σωστο συμπερασμα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το demo το ειχα παιξει παλια ηταν χαλια και δεν ασχοληθηκα......αλλα εχει περασει καιρος και δεν ξερω αν απο το demo βγαζεις συμπερασμα

Από γραφικά δεν έχουν αλλάξει και πολύ τα πράγματα, τώρα έχουν αρχίσει να κάνουν overhaul κάποιες πίστες, μέχρι ώρας δυο - τρεις έχουν βελτιωθεί και κάτι λίγα οι shaders.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Why Cost is Not a Reason Not to Play R3E

 

".... if anyone's on the fence about it because of the way the store works etc, here is what I did... maybe someone could use it as a loose guide, obviously accounting for their own tastes when purchasing clear.png I don't know if it's the most optimal way, but it worked well for me. Bare in mind I only ever bought 1 pack at a time, and completed the purchase. That way, the system sees that you already own that content, and applies the relevant discounts to other packs it affects thereafter, as has been covered already at the start of this thread.

I got the 10k vRP voucher from the Raceroom shop. This is €64.99 which is a touch under £46 UKGBP (virtually the same as the AC+DLC 1+2 bundle on steam, fyi). You can find out your own currency conversion by searching in google with "€64.99 in GBP" or whatever your currency happens to be.

Then I bought, in roughly this order:

And I have some vRP left. Buying the Hillclimb pack means you get the track, and also 2 of the cars which are included in the Touring Classics Pack, which I believe is often run alongside DTM 1992, so therefore you would have a choice of 2 cars to race in that. When it comes to completing a pack that you own part of, for example, I have 2 of the cars from the Touring Classics Pack now, it is slightly cheaper to get those missing cars on their own, with only 1 livery each, than it is to buy the now-discounted Pack which you already own part of. The extra cost of the pack seems to be in the multiple liveries you get with it. But it depends on whether you want a choice of livery or not.

I hope that's of use to someone somewhere. Not as expensive as I had thought it was in the past to be honest. It feels better than it did when I first tried it. Maybe that's just me, or maybe their patches have changed things for the better! Have to say, if and when the devs get a rating system into this, and maybe scheduling/calendar of some kind for events... in my opinion it really does have the potential to be an iRacing beater for online stuff. The online-ness of it, web integration, leaderboards and competitions, highlighting the pro's times on the competitions, it's very compelling, and the sound and ffb makes it very immersive..."


Once you have this substantial amount of content you are also more than likely to be able to pick up the missing items you may fancy on one of the many sales offered by RaceRoom, and of course you also have the opportunity to test any of the vehicles available in game for free to help you decide what additional content you may wish to pickup down the line.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ποστάρονται κατά καιρούς τέτοιοι οδηγοί στο φόρουμ του R3E. Το τι content όμως θέλει ο καθένας δεν είναι το ίδιο, π.χ. δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το ADAC 13 αν έχεις το 14, ή για μένα το hillclimb pack μου είναι αδιάφορο. Είναι πολύ πιο απλά τα βήματα για να μη σου κοστίσει ο κούκος αηδόνι:

 

1. Αγοράζεις vrp στο site του publisher με 30-35% discount. ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.

2. Αγοράζεις ένα experience pack που είναι σε sale, είτε ADAC είτε DTM. Tο ADAC δίνει έκπτωση και στα GTR3.

3. Aγοράζεις το European track pack πλέον με έκπτωση, και το American track pack. Πλέον έχεις το 80% από πίστες.

4. Μετά δοκιμάζεις από κάθε πακέτο όλα τα αυτοκίνητα και αγοράζεις μόνο αυτά τα ένα ή δύο που σου αρέσουν. Δεν χρειάζεται να έχεις όλο π.χ. το group 5 pack. Έστω και ένα αυτοκίνητο να έχεις, αν κάνεις single player race η ΑΙ θα τρέχει με όλα τα αυτοκίνητα του pack.

5. Τσιμπάς ό,τι σου λείπει στα sales.

 

Με αυτό τον βασικό τρόπο έχεις πρόσβαση σε όλο το παιχνίδι με το πολύ 45 ευρώ.

 

Θα το βάλω στο signature μου φαίνεται, γιατί το pricing model φοβίζει πολλούς έτσι μπερδεμένο που είναι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.