Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Συγνώμη που επεμβαίνω και χαλάω την ******* συζήτησή σας αλλά είναι ανάγκη !!!

 

Μπορεί κάποιος να μπει στον Server να δούμε αν φορτώνει σε όλους τα αυτοκίνητα ή έχει ο Server πρόβλημα ?

Μιλάω για τον rF2 Server του απολυτου racing sim αστοιχείωτα τρισάθλια σαλιγκάρια των arcades !!!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wolves said:

θα σας δειξω εγω, αποψε....

Εγώ τα παρατάω λέω να μη ξαναπιάσω  τιμόνι μέχρι την Πέμπτη, να κάνω λίγη αποτοξίνωση .

Αμαν βαλθήκατε όλοι να με ξεφτυλίσετε .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ισως και να εχεις δικιο, δεν μπορω να το ξερω. 

Νομιζω το ατου του ειναι οι αγωνες και οχι το hotlaping. Eκει, θελω να πιστευω οτι εχουν ριξει το βαρος οι devs.

Aλλα το κακο ειναι οτι εχει τραγικο εως σιχαμερο θα λεγα community. Για να πετυχεις σωστο αγωνα και να τον τελειωσεις, πρεπει να εχεις κανει ταμα.

Θεωρω αμα βρεις κανα league οτι θα ειναι συναρπαστικο.

Αν θες λίγκα, αυτή με το υψηλότερο επίπεδο ανταγωνισμού και οργάνωσης είναι αυτή (η σεζον 2016 δεν έχει ξεκινήσει ακόμα):

https://forum.sector3studios.com/index.php?threads/touringproseries-tcone-2015-championship.2262/

Αν θές κάτι λίγο πιο χαλαρό μπες εδώ:

http://www.simracing.org.uk/smf/index.php?board=102.0

Κάθε Πέμπτη βράδυ έχει historics, δηλαδή dtm92, group5, touring classics και σε λίγο imsa gto.

Όσον αφορά το public online, έχει καλή κοινότητα, αρκεί να αποφεύγεις τους free content servers. Εκεί είναι χάος.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Για να θέλεις να κάνεις αγώνες, πρώτα πρέπει να σου αρέσει η οδήγηση...

(λεγοντας οδηγηση, εννοεις την αισθηση στο τιμονι που σου δινει το καθε παιχνιδι, ετσι; )

Για μενα δεν ισχυει 100%

Ο @sosna στην περιγραφη της εμπειριας του στην τιμονιερα του Ακη, αναφερε δυο λεξεις που μου αρεσαν και με βρισκουν συμφωνο. Simracer και Simdriver.

Το R3E ανηκει κατα εμε στην κατηγορια simracing.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος gchristod έγραψε:

Όσον αφορά το public online, έχει καλή κοινότητα, αρκεί να αποφεύγεις τους free content servers. Εκεί είναι χάος.

Καλα για τους free content δε το συζηταω καν.

Αλλα και οι αλλοι δεν πανε πισω μωρε, τουλαχιστον οτι εχω πετυχει εγω.

Μιλαμε η προσπεραση ειναι απαγορευτικη. Εχω σταματησει να κανω πλεον. Μολις προσπερασεις εναν, βλεπεις μηνυμα στο δευτερολεπτο "driverX left the server". Αυτοι ειναι πιο τραγικοι απο τους wreckers. Ξεκινανε τον αγωνα 15 ατομα και τον τελειωνουν 4-5 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλα για τους free content δε το συζηταω καν.

Αλλα και οι αλλοι δεν πανε πισω μωρε, τουλαχιστον οτι εχω πετυχει εγω.

Μιλαμε η προσπεραση ειναι απαγορευτικη. Εχω σταματησει να κανω πλεον. Μολις προσπερασεις εναν, βλεπεις μηνυμα στο δευτερολεπτο "driverX left the server". Αυτοι ειναι πιο τραγικοι απο τους wreckers. Ξεκινανε τον αγωνα 15 ατομα και τον τελειωνουν 4-5 :hehe:

Έχεις πολύ δίκιο, οι rage quiters είναι μεγάλη πληγή. Αν θες να δοκιμάσεις πάντως το raceroom με τιμόνι, έχεις ανοιχτή πρόσκληση για test drive εδώ:

966a9a33772808f8eaa3cccdbec89fe8.jpg

Μπορεί να μην είναι OSW αλλά την δουλίτσα την κάνει :)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wolves said:

(λεγοντας οδηγηση, εννοεις την αισθηση στο τιμονι που σου δινει το καθε παιχνιδι, ετσι; )

Για μενα δεν ισχυει 100%

Ο @sosna στην περιγραφη της εμπειριας του στην τιμονιερα του Ακη, αναφερε δυο λεξεις που μου αρεσαν και με βρισκουν συμφωνο. Simracer και Simdriver.

Το R3E ανηκει κατα εμε στην κατηγορια simracing.

 

 

Για να επεκταθώ περαιτέρω στον εντελώς καταχρηστικό διαχωρισμό εννούσα πως ο simracer ασχολείται περισσότερο με το game κομμάτι αφήνοντας κατά μέρους την ψυχαναγκαστική συζήτηση περί ρεαλισμού.Ο simdriver είναι ένα ιδιαίτερο είδος που ψάχνει τον απόλυτο ρεαλισμό κ immersion συγκρίνοντας πολλές φορές πράγματα ασύγκριτα.Γιατί όσο κ να θέλω να βαφτίσω αυτό που κάνω οδήγηση,δεν παύω να είμαι στατικά καρφωμένος στην καρεκλίτσα μου μπροστά από μια οθόνη.Όσο λοιπόν κ να κοροιδέψω τον εαυτό μου οτι αυτό που κάνω τείνει το πραγματικό,όσο κ να ξεθωριάζουν οι γραμμές,δεν παύει να σε συντρίβει η σκληρή πραγματικότητα.Αν από την άλλη είχα εξομοιωτή χιλιάδων ευρώ με motion κ όλα τα υπόλοιπα μπλιμπλίκια εκεί απλά θα ήμουν ένα βήμα κοντύτερα κ πάλι όμως πολύ μακριά.

 

Εγώ φερ ειπείν όσο κ αν εξάρω τις αρέτες εκάστου σιμ αντιλαμβάνομαι οτι οδηγώ 0 and 1s.Πιξελάκια σε μια οθόνη δηλαδή που προσπαθούν να καταπραύνουν το από πιτσιρίκι βίτσιο,γαλούχηση,κ@ύλα,όπως θες περιέγραψέ το,απωθημένο οδήγησης.

 

Για αυτό λοιπόν απορώ με τις διάφορες συγκριτικές συζητήσεις περί του ποιό σίμ είναι καλύτερο.Καλύτερο είναι αυτό που εξυπηρετεί καλύτερα τα θέλω κ τις ανάγκες μας την δεδόμενη στιγμή,τίποτε περισσότερο κ τίποτε λιγότερο για μένα.

 

Με τον ερχομό του VR ίσως τα παραπάνω να ξεθωριάσουν ακόμη πιο πολύ.

 

Ας απολαύσουμε λοιπόν αυτά που έχουμε κ ας αφήσουμε τις περισπούδαστες αναλύσεις κ τον σνομπισμό που τελικά δεν βγάζουν πουθενά.

 

Γιατί ωραίο είναι να λέμε οτι η τάδε πίστα είναι laser scanned αλλά εγώ που δεν υπάρχει περίπτωση να την επισκεφτώ ποτέ μόνο θεωρία είναι κ τίποτε άλλο.Γιατί στο παρελθόν δηλαδή είμασταν ευχαριστημένοι με άθλιες πίστες με τραγικά γραφικά κλπ.Ας επωφεληθούμε από την εξέλιξη στο dev κομμάτι κ ας αφήσουμε τις κορώνες εντυπωσιασμού:το δικό μου την έχει τόσο μεγάλη το δικό σου πόσο?

2 hours ago, gchristod said:

Χαχα, κοντά είσαι, είναι το ίδιο ευάερο και ευήλιο όσο ένα κελίemoji14.png

norway prison cells :hehe:

 

φαντάσου να βρούμε καμιά φώτο με τιμονιέρα πάνω :amen:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος wolves έγραψε:

Πιο κατω δεν μπορω για αποψε :bleh:

http://game.raceroom.com/competitions/573/leaderboard?country=GR

Την επόμενη φορά θύμισέ μου να μην σου ξαναδώσω tips :p

Και ένα βίντεο από τον πρώτο αγώνα μου στην TPS league που ανέφερα παραπάνω. Περιττό να πω ότι αυτοί που έκαναν την πατάτα στην 1η στροφή έφαγαν τέτοια καμπάνα που δεν ξαναπάτησαν μετά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, liakjim said:

Αν και δεν συμφωνώ με όλα, ωραία τα είπες Νάσο.

Μα αυτό είναι το ¨μαγικό¨ του σιμ ρέισινγκ Δημήτρη,είτε συμφωνούμε είτε διαφωνούμε στα όρια της λογικής φυσικά, μαζευόμαστε κ τρέχουμε παρέα βγάζοντας την κ@ύλα μας κ περνώντας καλά.

 

Τα υπόλοιπα έρχονται σε 2ρη μοίρα.

 

Όπως ξανάπα ο διάλογος-διαφωνία κ το πικάρισμα είναι ωραίο κ αποδοτικό.

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://game.raceroom.com/competitions/573/leaderboard?country=GR

 

Δεν την παλεύω άλλο με το challenge, αυτό ήταν. Μας πέρασε η σούπερ γιαγιά για κάτι λιγότερο από 9 εκατοστά. Μου έσπασε τα νεύρα χθες, ήμασταν ταυτόχρονα μέσα και μόλις νόμιζα ότι είχα κάνει ταχύτερο γύρο, έβγαινα έξω κι έβλεπα ότι ο Παναγιώτης είχε φάει κι άλλο δέκατο. Ξανά μέσα.... Πρέπει να έγινε τουλάχιστον 3 φορές :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eίπα να μην μπω αλλά πορώθηκα με το challenge  άσε που όσο ταχύτερα πήγαινα τόσο καλύτερο μου φαινόταν το ffb.

Λογικά με βάση τη στατιστική παλαιοτέρων ετών και challenge  ήμουν πίσω από τον πρώτο γύρο στο 1,5 sec, οπότε πρέπει να πέφτει αν ασχοληθούμε γύρω στο 1 με 1,5 sec ακόμα θέλει όμως σετάπι για να γίνει αυτό +ενασχόληση .

Αν ασχοληθεί ο Δημήτρης να δεις που θα πάει το ρεκόρ!

Με το Γιάννη πέσαμε μαζί στο νήμα απ΄  ότι βλέπω, καλά που ήταν και το fotofinish  :)

Βravo @gchristod ταχύτατος, πρέπει να τρέξεις μαζί μας  στη monza την Κυριακή δεν σηκώνω αντιρρήσεις, πάμε για προπόνηση αν θες το βράδυ το αυτοκίνητο πρέπει να τα σπάει.

Μπαίνουμε για μια ωρίτσα νά ρθει κι ο @liakjimνα μας φτιάξει σετάπι και τον πληρώνουμε όσο όσο :D.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@panosdimp Απόχες ψωνίζεις από το ίδιο μαγαζί με το τρελόσκυλο ή έχεις βρεί άλλο καλύτερο? ;)

Έχω φτιαχτεί με το rf2, πωρώθηκα (πάλι) με το raceroom, έχω παραμελήσει και το dirt rally, δεν θα χαλάσω αυτό το ωραίο feeling, μαθαίνουμε από τα λάθη μας. Ευχαριστώ για την πρόσκληση πάντως.

Στο θέμα μας, θυμάσαι που λέγαμε ότι η φορμουλίτσα συγχωρεί? Μετά από την εκτεταμένη επαφή, νομίζω ότι συγχωρεί αν πας στα 8/10, αν προσπαθήσεις να την πας στο όριο (στο δικό μου όριο τέλος πάντων) είναι απαιτητική και θέλει αντανακλαστικά. Εγώ το χρόνο μου δεν μπορώ να τον ρίξω πιο κάτω, βρήκα τοίχο και στην ταχύτητα και στις αντοχές μου για hotlapping. Congrats για τον χρόνο, ταχύτατος και ευπροσάρμοστος :)

 

edit: Μην ξεχάσεις στην Monza να κάνεις τα λάστιχα μπαλόνια :p:p:p 

Ναι ναι ξέρω, με το 1,5 θα διορθωθούν όοοοοολα

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.