Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Το παιχνίδι έχει κάνει άλματα προς τη σωστή κατεύθυνση, ο ήχος σε 7,1 είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει.

Το ffb και η αίσθηση σαφώς καλύτερη συγχωρεί λιγότερο από πριν, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το πόσο καταλαβαίνεις τα γλιστρίματα.

Γραφικά κάμερες βελτιωμένα, χρώματα υπέροχα. 

Ίσως να υπολείπεται σε φυζικς δεν ξέρω πόσο αλλά πλέον είναι playable του κερατά. 

Συγχαρητήρια στο @mad_dog που εξέπληξε τους πάντες με τη mclaren του φοβερή απόδοση κ χωρίς προετοιμασία παρακαλώ. 

Με το Γιάννη πέρασα υπέροχα είχαμε μια πολύ όμορφη κ ευγενική κόντρα. 

Ο Δημήτρης ήταν άπιαστος με το γκοτζίλα.

Γκεστ σταρ ο Θοδωρής που μάλλον ταλαιπωρήθηκε ο άμοιρος, πάντα ταχύτατος  χωρίς καθόλου προετοιμασία. 

Ευχαριστούμε για την τιμή μεγάλε πρωταθλητή κρίμα που δεν μπορούσες 

να ακούσεις τα επιφωνήματα χαράς και τα σχόλια μας όταν είδαμε το όνομά σου στη μπάρα. 

Ο Δημήτρης είδε κι έπαθε να το πιστέψει. 

Είπε χαρακτηριστικά "ποιός ο δικός μας ? Έλα ρε"

Ο Κωστής όπως πάντα δεν μασάει είναι massive gamer. 

Αν είχε τα φυζικς και το gameplay του rf2....... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η συγκινηση μεγαλη, που εστω και σε practice mode, στο ξεκινημα της βραδυας, εβλεπα στον καθρεπτη μου τον @Thodoris1884 ελεω μη προετοιμασιας και επαφης με το game, να ιδρωνει να με φτασει.

Παρθηκαν τα αναλογα screenshots και καταχωρηθηκαν στο "hall of fame" μου...

Ξερω οτι δε θα ξαναζησω τετοιες στιγμες :weep:

 

Μετα απο καιρο, χρησιμοποιησα παλι ακουστικα, λογω ts.

Απλα σοκ και δεος απο τον ηχο του παιχνιδιου.

Βελτιωμενο σαφως το παιχνιδι, αλλα στο κομματι του multiplayer θελει πολυ δουλεια ακομα.

 

Ετρεχε και ο @mad_dog χτες; Δεν τον ειδα καθολου :p Aααα, αυτο το γκρι αμαξι που εβγαινε μετα απο καθε ατυχημα ηταν; :hehe:

 

Αντε, να το ξαναεπαναλαβουμε συντομα.........

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Εχει φορμουλιτσες το παιχνιδι?

Λεω για το καλο να κανω μια αγορα.

Ειμαι μεταξυ αυτου και automobilista,

Μια εχει αυτη τη στιγμη και αναμενονται αλλες 2 προσθηκες.

Μπορεις να την δοκιμασεις αυτην που υπαρχει τωρα καθως υπαρχει competition (δε θυμαμαι αν ειναι free το competition, ας με βοηθησει ο Γιαννης)

Το automobilista προς το παρον το ξεχνας, καθως το εχουν κατεβασει απο το store, λογω του γνωστου θεματος με τα δικαιωματα της f1...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Αντε λεω να την κανω την αγορα το απογευμα!!

Πριν αγορασεις οτιδηποτε, κατεβασε το και δοκιμασε αυτο το competition, ειναι free για ολους, τελικα:

Formula RaceRoom 2 @ Monza

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το AMS είναι σαφώς ανώτερο (για μένα πάντα).

 

Αν κ πλέον το AC, τα έχει αφήσει όλα στην σκόνη του. Ίσως απλά να προσπαθούσες εκεί περισσότερο.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Ισως να εχεις δικιο Λιακ.

Ας πουμε project cars, f1 2015 και dirt δεν τα εχω ακουμπησει ξανα απο τοτε που ασχοληθηκα πιο σοβαρα με το Ασσεττο.

 

Για την εμπειρια και την αλλαγη θα το κανω (αν το κανω)

 

(Ασχημο αυτο που θα πω αλλα δεν βλεπω να βελτιωνομαι στο AC...Ειδικα το λιγο που επαιξα χθες με την Λοτους ηταν αποκαρδιωτικο.)

 

Συγγνωμη για την off topic παρενθεση

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το Δημήτρη καλύτερα να επικεντρωθείς σε ένα ,αφού έχεις ήδη το assetto είσαι καλυμένος .

Παίζε μόνο τις Κυριακές αφού γνωρίζεις το κόμπο αρκετές μέρες πριν και έχεις όλο το χρόνο να προπονηθείς ,αγαθά κόποις κτώνται .:)

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δοκιμάσεις μιας κ είναι τσάμπα το competition , να ρυθμίσεις σωστά την G27 ή όποια έχεις.

 

Τα default έχουν clipping.

 

Θα βάλεις FFB στο 80% . Το minimum force στο 17%.

Μετά στο options->controls->secondary θα δεις ένα FFBMeter . Όρισέ του ένα κουμπί.

 

Στο αμάξι τώρα, κάνε μερικούς γύρους με το FFB Meter ενεργό. Θα δεις μια κυμματομορφή. Δεν θες να πας πάνω από την κόκκινη γραμμή ή αν πας για ελάχιστα.

Αν πηγαίνει, μετά στο garage->steering options έχει το FFB multiplier για το κάθε αμάξι πχ χθες στο Nissan το έβαλα από το 1.5 στο 1.0.

Βάλε κ το lock στο ίδιο σημείο σε πιο μεγάλη τιμή αν δεν σου στρίβει πολύ πχ 20.

 

Τέλος στα vehicle options, βάλε να φαίνεται μόνο το τιμόνι μιας κ ακόμα δεν έχουν φτιάξει παντού το animation για την περιστροφή των χεριών. (προχειρότητες).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@GeoF1 εγώ είμαι της αντίθετης άποψης από αυτή των Δημήτρη και Παναγιώτη. Είμαστε πολύ τυχεροί που έχουμε τόσα πολλά και καλά παιχνίδια ταυτόχρονα, είναι κρίμα να πέφτουμε με τα μούτρα μόνο σε ένα και να μην τα ευχαριστιόμαστε. Όλα έχουν κάτι διαφορετικό να δώσουν που δεν το προσφέρουν τα άλλα, π.χ. ποιο άλλο παιχνίδι μπορεί να προσφέρει τις πλαγιολισθίσεις του dirt ανάμεσα στα δέντρα, τα νεροφαγώματα και τις πλαγιές, σε χώμα, χιόνι ή πάγο? Το rf2 σου δίνει το καταπληκτκό feedback, το raceroom μάχες με αγωνιστικά αυτοκίνητα σε ποιότητα, ποικιλία και balanced classes, απαράμιλλο ήχο, το assetto προσφέρει απλόχερα το ασύγκριτο frustration (αστειάκι). Το AMS δεν το έχω, αλλά αν είναι σαν το GSCE σίγουρα έχει κι αυτό κάτι να δώσει. Αν έχεις disposable income και το iracing για μένα αξίζει γιατί σαν multiplayer εμπειρία δεν έχει αντίπαλο. Παίξ'τα όλα, μπορεί να μην γίνεις alien σε κανένα έτσι, αλλά αν είσαι ανταγωνιστικός θα πάρεις ευχαρίστηση και καταλήγεις ποιο σου ταιρίαζει περισσότερο. /offtopic

 

@liakjim μην τον μπλέκεις άλλο με ffb settings, αρκετά τον έχετε τρελάνει το άνθρωπο με τα Lut, loot κτλ :p

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν ωραιο να ειχαμε ενα <γενικο θεμα> να μιλαμε για τα αγαπημενα μας παιχνιδια!!

gchrstod συμφωνω και με τα γραφομενα σου. Ειδικα για εμας που ειμαστε απλοι racers και οχι αλιενς.

Αλλα οταν επαιζα παραλληλα project και assetto δυσκολευομουν πολυ. Γιατι εκανα συνεχεια συγκρισεις και φυσικα η οδηγηση ηταν διαφορετικη.

Εγω ειμαι της αποψης οτι παιζω τωρα το Χ παιχνιδι, κανω ενα break και παιζω με το ψ για ενα διαστημα.Αλλιως μετα γινεται ενα τουρλουμπουκι δεδομενων.

 

 

Λιακ εισαι ωραιος ρε συ!!Αναλυτικοτατος!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στα του χθεσινού αγώνα τώρα, το τρελόσκυλο μας τίμησε με την παρουσία του και μας ξεφτύλισε με την απόδοσή του. Πρέπει να είχε ανεβάσει πίεση στο τούρμπο της maclaren, ή να είχε κάνει προπόνηση 753 γύρους στο RF2, δεν εξηγείται αλλιώς. Σε κάθε περίπτωση congrats. Ο Δημήτρης με τον γκοτζίλα του σαν Ιαπωνικό αλάθητο μηχάνημα έφευγε μπροστά και μην τον είδατε. @wolves έχω στείλει για εκτύπωση το screenshot που είσαι 7 δεύτερα πιο γρήγορος από τον @Thodoris1884, να το υπογράψεις μετά και να του το στείλεις :p Πέρα από την πλάκα, πάααρα πολύ ανεβασμένος. Κρίμα για τον Θοδώρή, που τον ξενερώσαμε με τα restart και την κόμπλα του σέρβερ, μάλλον δεν θα τον ξαναδούμε σε επόμενα Events αλλά βέβαια ελπίζουμε να μας διαψεύσει.

Παναγιώτη δεν χρειάζεται να ξαναπώ πόσο πολύ ευχαριστήθηκα τον 2ο (ή μήπως ήταν ο 3ος?) αγώνα, στο raceroom έχεις καταντήσει απροπόνητος γαρ να παλεύεις με την αφεντιά μου, αν το επαναλάβουμε κανά-δυο φορές θα τον πιάσεις τον Δημήτρη. Ευχαριστώ όλους όσους συμμετείχαν, ελπίζω να το επαναλάβουμε και γιατί όχι να το καθιερώσουμε σε εβδομαδιαία ή 15νθήμερη βάση.

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος gchristod έγραψε:

@GeoF1 εγώ είμαι της αντίθετης άποψης από αυτή των Δημήτρη και Παναγιώτη. Είμαστε πολύ τυχεροί που έχουμε τόσα πολλά και καλά παιχνίδια ταυτόχρονα, είναι κρίμα να πέφτουμε με τα μούτρα μόνο σε ένα και να μην τα ευχαριστιόμαστε. Όλα έχουν κάτι διαφορετικό να δώσουν που δεν το προσφέρουν τα άλλα, π.χ. ποιο άλλο παιχνίδι μπορεί να προσφέρει τις πλαγιολισθίσεις του dirt ανάμεσα στα δέντρα, τα νεροφαγώματα και τις πλαγιές, σε χώμα, χιόνι ή πάγο? Το rf2 σου δίνει το καταπληκτκό feedback, το raceroom μάχες με αγωνιστικά αυτοκίνητα σε ποιότητα, ποικιλία και balanced classes, απαράμιλλο ήχο, το assetto προσφέρει απλόχερα το ασύγκριτο frustration (αστειάκι). Το AMS δεν το έχω, αλλά αν είναι σαν το GSCE σίγουρα έχει κι αυτό κάτι να δώσει. Αν έχεις disposable income και το iracing για μένα αξίζει γιατί σαν multiplayer εμπειρία δεν έχει αντίπαλο. Παίξ'τα όλα, μπορεί να μην γίνεις alien σε κανένα έτσι, αλλά αν είσαι ανταγωνιστικός θα πάρεις ευχαρίστηση και καταλήγεις ποιο σου ταιρίαζει περισσότερο. /offtopic

 

@liakjim μην τον μπλέκεις άλλο με ffb settings, αρκετά τον έχετε τρελάνει το άνθρωπο με τα Lut, loot κτλ :p

Θα το ξαναπώ "ουκ εν τω πολλώ το ευ αλλ΄  εν τω ευ το πολύ ":p:p:D

Βέβαια αν έχεις προυπηρεσία  και είσαι  massive gamer μπορείς να κάνεις και αυτά που γράφει ο Γιάννης και φυσικά να τα ευχαριστηθείς γιατί εμβαθύνεις σχετικά γρήγορα και άνετα αλλιώς παιδεύεσαι και σπαταλάς χρόνο και χρήμα άσκοπα .:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@GeoF1 δοκίμασε πάντως όλα τα competitions, τα περισσότερα είναι free εκτός από αυτό της Nordschleife και των ADAC/DTM experience. Αν μας προσθέσεις σαν friends στο portal, θα φαίνονται και οι χρόνοι μας στο leaderboard.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είμαι το τυπικό παράδειγμα του τύπου που τα παίζει όλα χωρίς πρόβλημα και σε όλα βρίσκει κάτι που του αρέσει, μπορεί να ασχολούμαι περισσότερο με το iRacing αυτό τον καιρό γιατί παίζει χωρίς αντίπαλο στο multiplayer κομμάτι αλλά πχ αυτή την εβδομάδα  έτρεξα στο AC για το Tango Cup και έχω τρέξει και αγώνες με AI σε rF2 (Dissenter FTW) και Automobilista (Trucks) ενώ εχτές το βράδυ το πνεύμα ήταν πρόθυμο να σας κάνει παρέα στο RRE αλλά πραγματικά μετά από δύο ώρες με τη Lotus στο Nordschleife δεν άντεχα να συνεχίσω και έπεσα ξερός για ύπνο.

 

Νομίζω σε όλα είμαι σε παρόμοιο επίπεδο, σε κανένα δεν είμαι Alien αλλά ούτε και backmarker, συνήθως mid-pack πρός top 5 ίσως να ήμουν καλύτερος εάν ασχολούμουν μόνο με ένα αποκλειστικά αλλά δεν υπάρχει το απόλυτο sim. Έχω πεί πολλές φορές ότι το τέλειο sim για εμένα θα είχε σαν developer τη Reiza (AMS), FFB/Physics του rF2, multiplayer του iRacing, γραφικά του pCars, ήχο του RRE και dirt events του Dirt Rally :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το AC τουλάχιστον απ'όσο έχω παίξει την 1.5 (δηλαδή κυρίως στον αγώνα που τρέξαμε προχτές) και ξεχνώντας την 1.4 που ήταν οδηγικά άθλιο, ενώ είναι αρκετά καλό σε πολλούς τομείς και ενδεικτικά αναφέρω τα Laserscan tracks που το iRacing έχει καλύτερα ενώ το AC περιορίζεται σε ευρωπαϊκα tracks, γραφικά που το pCars έχει καλύτερα και FFB στην 1.5 που το rF2 είναι πολύ μπροστά ακόμα δεν είναι κορυφαίο πουθενά κατά τη γνώμη μου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ετοιμάσει πακέτο tool για το rF2, που το μετατρέπει σε iracing (αγώνες όλα τα σχετικά σε μια σελίδα).

(Βραζιλιάνος ο τύπος που το έφτιαξε)

Δεν σου το λέω όμως γιατί μετά θα σε χάσω τελειώς.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.