Jump to content



Πρόβλημα reset σε Asus P5B Deluxe WIFI


mitsos1os

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Έχω την παραπάνω μητρική και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Αφού ανοίξει ο υπολογιστής, μετά από λίγο, (άσχετο χρονικό διάστημα, μπορεί να είναι 2-3 δευτερόλεπτα ή και 2-3 λεπτά.....) κλείνει ο υπολογιστής και μετά από λίγο ξαναανοίγει μόνος του. Αφού κοίταξα ότι όλα είναι συνδεμένα σωστά άρχισω να ψάχνω πια συσκευή ευθύνεται για αυτό, αφού δεν τίθεται θέμα Drivers κλπ γιατί αυτό συμβαίνει πριν μπει καν στα Windows. Να μην σας τα πολυλογώ κατέληξα να βρω ότι φταίει (τουλάχιστον έτσι φαίνεται), το καλωδιάκι που συνδέει το κουμπί reset του κουτιού στην αντίστοιχη υποδοχή της μητρικής. Αν αποσυνδέσω αυτό το καλώδιάκι, ο υπολογιστής λειτουργεί κανονικά. Αν το ξανασυνδέσω έχω απευθείας το ίδιο πρόβλημα. Δοκίμασα να το ισιώσω και να καθαρίσω όσο μπορώ τις επαφές αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα, ή γνωρίζει κάποια λύση για αυτό το θέμα; (εκτός από την προφανή να μην το συνδέσω....:) Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου το κουμπί δεν είναι κολλημένο. Το ξήλωσα από το κουτί και το λειτουργούσα με το διακοπτάκι. Τώρα αν αυτό είναι βραχυκυκλωμένο, δεν το γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.