Jump to content



AΓΟΡΑ ΜΙΤΡΙΚΗΣ!!


tsihlini

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Grace

Ναι, για αρκετά λίγο θα έλεγα. ( δεν με άντεξε, είμαι δυστυχισμένη )

Το σχεδιαστικό τμήμα με αυτό των προγραμματιστών του BIOS είναι το ίδιο. Συνεργάζονται. :flower:

Σε ρώτησα γιατί η αστάθεια στα ρεύματα που ανάφερες σε μ ένα τουλάχιστον δεν ισχύει (αλλά και σε άλλους εδώ μέσα που την πήραν), η mobo μάλλον rock solid τάσης δίνει. :flower:

Αρχική απάντηση από Chosen

Διασκεδαστικη η θεωρια σου, αλλα δε σε ξαναφηνω μονο σου με την μητρικη μου. ;)

στο ορκίζομε, δε ολοκληρώνω με ξένες μητρικές :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Enduracell [Σήμερα, στις 10:20]

Σε ρώτησα γιατί η αστάθεια στα ρεύματα που ανάφερες σε μ ένα τουλάχιστον δεν ισχύει (αλλά και σε άλλους εδώ μέσα που την πήραν), η mobo μάλλον rock solid τάσης δίνει. :flower:

Πιάσε ένα πολύμετρο. :flower:

Μπορεί, δεν ορκίζομαι. Πάντως οι 2 που δοκίμασα εγώ έδειχναν άλλα στο BIOS και εντελώς άλλα στα πολύμετρα.

Όπως και να'χει, καλή για overclocking δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace

Πιάσε ένα πολύμετρο. :flower:

Μπορεί, δεν ορκίζομαι. Πάντως οι 2 που δοκίμασα εγώ έδειχναν άλλα στο BIOS και εντελώς άλλα στα πολύμετρα.

Όπως και να'χει, καλή για overclocking δεν είναι.

’λλο undervoltage στις γραμμές και πειραγμένες ενδείξεις στο BIOS και άλλο είναι ασταθές το ρεύμα. Πως γίνεται να δείχνει ΒΙΟS-Win μικρές ή καθόλου μεταβολές στα V και με πολύμετρο να είναι ασταθή? Λες να τα κάναν όλα τα Value fixed?

όπως και να χει η μητρική έχει το Βug οπότε δεν έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Enduracell [Σήμερα, στις 01:33]

’λλο undervoltage στις γραμμές και πειραγμένες ενδείξεις στο BIOS και άλλο είναι ασταθές το ρεύμα. Πως γίνεται να δείχνει ΒΙΟS-Win μικρές ή καθόλου μεταβολές στα V και με πολύμετρο να είναι ασταθή? Λες να τα κάναν όλα τα Value fixed?

Δεν το κατάλαβα αυτό νομίζω. :blink:

Εγώ είπα αστάθεια στις τάσεις, όχι undervolting. Ούτε μίλησα για πειραγμένο BIOS.

Πολλές φορές το BIOS διαβάζει ότι θέλει και φταίει το monitoring chip τα οποία έχουν μόνο σχετική ακρίβεια σε step και ανανεώσιμη ανά κάποιο χρονικό διάστημα. Έτσι τις μικρές μεταβολές ( ή οποιαδήποτε μεταβολή μικρού χρόνου ) δεν την πιάνει. Το πολύμετρο όμως ναι. Δεν σου έχει τύχει να διαβάζει πχ 11.9ν στα 12ν και με το πολύμετρο να μετράς 12.05ν; Δεν σου έχει τύχει να τρεμοπαίζει ανα στιγμές λίγο η τάση στο πολύμετρο και η μητρική να μην δείχνει τίποτα; Επίσης είπες 'μικρές μεταβολές'. Για μένα αυτό είναι αστάθεια στην τάση. Το καθόλου ή το πολύ μεταξύ 0.01ν το λέω σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μπορει να ειμαι και ο ποιο γκαντεμης του κοσμου πηρα την ΝF7-S και ηταν καμενη η χαλασμενη (ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΝΕ) τελικα την εχουν στηλει Αθηνα εδω και μια βδομαδα για να την αλαξουν!!!! :jump: :jump: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.