Jump to content



6950 ή δεύτερη 5850 για Crossfire


Pasatempios

Recommended Posts

να κανω και γω την ερωτηση μου..;;

εχω την 5850 με μητρικη MSI790XT-G45 απο οτι ξερω αν βαλω και 2η 5850 θα παιζει σε 8χ8 ,σωστά;

ο επεξεργαστης ειναι ο phenom 955.

τι λετε, αξιζει να προχωρησω σε αγορα αλλης μιας καρτας μιας και από τη νέα σειρα δεν βλέπω και τα τρελά πράγματα;;

υπάρχει περίπτωση να με κόβει ο επεξεργαστής ή να έχω άλλα προβληματάκια ( για hardware μιλάω όχι από θέμα drivers)

Link to comment
Share on other sites

@Dolly

Ουτε καν η 580 τα βγαζει περα απεναντι σε 5850 CF!!

Ενοειτε οτι με 2 καρτες μπορει να προκυψουν καποια προβληματακια (καθηστερυμενη υποστηρικη CF σε κανουργιουε τιτλους) αλλα προσωπικα δεν θα με απετρεπαν απο την δευτερη καρτα..Η δευτερη μεταχερη 5850 ειναι η καλυτερη επιλογη στην περιπτωση του παιδιου..Με ενα κοστος 140-150 ευρω η επιδοσεις του θα εκτοξευτουν..Η 6970 δεν νομιζω οτι ειναι πανω απο 30% πιο γρηγορη απο 5850 δεν αξιζει με την καμια...

Ακομη και 16/4 να δουλευει το CF με τις 5850 την 6970 παλι στα αυτια θα της εριχνε..Εχουν μεγαλη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Η εγω δεν καταλαβα καλα ή εσυ δεν μας τα εξηγεις σωστα...!!!

εγω παντως, ειπα την δικη μου αποψη. δεν θα εβαζα ποτε 2χ5850 σε pci 16+4.

anyway, the choice is yours..!!

OK,δίκιο έχεις,έπρεπε να βάλω κόμμα γιατί αλλιώς βγάζει άλλο νόημα.Thanks πάντως.

Νομίζω πως θα πάω στην 5850.Αν είχα x8 x8 θα έβαζα 6950 με κλειστά τα μάτια αφού μετά θα έβαζα cf και όπως λέει και ο Dolly.Αλλά από την 6970 μετά δεν υπάρχει περίπτωση για cf.Το bottleneck θα είναι πολύ χειρότερο.

Επίσης είμαι σίγουρος πως είναι χ16/χ4.Αγόρασα Δεκέμβριο 2009 και χωρίς να σκοπεύω να κάνω cf στην αρχή και κατέβαζε το κόστος η απλή p7p55d αντί για την pro.Πραγματικά σπάσιμο:slap:

Και ο cpu όπως λέω και στο αρχικό post θα πάει στα 3.6ghz με την hyper 212 ,όταν την πάρω,γιατί τώρα δεν έχω χρόνο να αποσυναρμολογώ το pc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.