Jump to content



Ανατομία ενός Coolermaster 430


terry308

Recommended Posts

Με αφορμή την αγορά του παραπάνω κουτιού της coolermaster και το ανάλογο θέμα του Cranky για το αδερφάκι του 334 , ειπα να γραψω και εγω τις εντυπώσεις μου :

Πολυ ελαφρυ μολις βγει απτο κουτι , all black (κατι που προσωπικα μου αρεσε)

σε καλη τιμη (45ευρω)

Ας περασουμε στις φωτογραφιες : ανεβαίνουν σε λιγάκι

Μπροστά :

kouti-mprosta-5316.jpg

Πίσω:

kouti-pisw-5317.jpg

Ξεπακεταρωντας

anoigontas-5319.jpg

Ελευθερο :

eleythero-5320.jpg

Xωρις το πλαινο:

xwris-to-diafano-plaino-5321.jpg

Παρελκομενα

parelkomena-5322.jpg

Πίσω :

xwris-to-pisw-plaino-5323.jpg

Με την asrock 870 extreme 3

me-tin-870-extreme-3-5324.jpg

ολα ειναι μαυρα εκτος απτους αποστατες και το "κλειδι" για να βιδωσουν στη μητρικη (με υποδοχη για κατσαβιδι)

φοβερο κουτακι , το χαρηκα πολυ κι ας μου πηρε 1,5 ωρα να το στησω τελικα

εχει πολλες θεσεις για ανεμηστηρες , χθες αγορασα 2Χ12 (απλους της coolemaster απτο Πλαισιο 2 Χ 7,50Ε) με το σκεπτικο να τους βαλω επανω ... αλλα ελα που δεν ...!

Λογω του κουμπωματος της ψυκτρας και των μνημων δεν μπορεσα δεν χωρανε (πρεπει να βρω λεπτους)

επεισης δοκιμασα να βαλω τον μπλε που εβαλα διπλα στο τροφοδοτικο(αναποδα οπως αποδειχτηκε τελικα ) , στο διαφανο πλαινο αλλα ετριζε γιατι μου χαλασαν τα 2 απτα 4 λαστιχενια αντικραδασμικα που ειχα και τον εβγαλα ...

Οπως φαινεται και στη σελιδα της εταιριας

τωρα εχει τον μπλε που συμπεριλαμβανεται στο κουτι(αυριο θα γραψω το μοντελο του -ειναι διαφανος-) ,

τον εξτρα μπλε που ειχα και ειναι διπλα στο τροφοδοτικο

και εναν πισω... λεω να αλλαξω των 92mm που εχει η ψυκτρα με εναν μπλε :p

Γενικα σαν κουτακι εχει χωρο δεν δυσκολευτικα να τοποθετησω το dvd-rw και τους σκληρους (αν και τα αφησα τελευταια)

αξιζει τα λεφτα του !

Μειον του δινω στο οτι για 5,25" εχει μονο 2 "κουμπωματα" και μπαινει μονο το 1 απτην μπροστινη μερια και οι βιδες που εχει μεσα δεν "πιανουν" στο drive απτη πισω πλευρα ( για παραπανω ασφαλεια )

για 3,5" εχει παλι μονο 2 , ενω για σκληρους εχει 4 (αν θυμαμαι καλα) που κουμπωνουν μια χαρα

ας προσθεσω και οτι θελει λεπτα φουρφουρια για την κορυφη

(αν έχω κάποιο λάθος παρακαλώ τους διαχειριστές να το διορθώσουν ή να με ενημερώσουν και να το διορθώσω εγώ)

Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφίες για κάποιο λόγο ... δηλώνουν μεγάλες , αλλά είναι μια σταλιά.

Κανένας δεν μπορεί να σχηματίσει εντυπώσεις από την περιγραφή σου χωρίς καλές εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα terry308. Αν θες -και κατ'εμέ θα ήταν η ιδανική λύση- δημιούργησε ένα άλμπουμ στο προφίλ σου, και ανέβασε εκεί τις φωτογραφίες σου. Έτσι, θα μπορούν να δουν το ριβιού σου όλα τα μέλη μας, ανεξαρτήτως το που βρίσκονται (σπίτι, δουλειά, σχολείο/σχολή), και κυρίως δε θα κινδυνεύεις να χάσεις τις φωτογραφίες σου ;)

Καλοδούλευτο το κουτάκι :D

Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφίες για κάποιο λόγο ... δηλώνουν μεγάλες , αλλά είναι μια σταλιά.

Κανένας δεν μπορεί να σχηματίσει εντυπώσεις από την περιγραφή σου χωρίς καλές εικόνες.

Σωστα το διορθωσα

καλησπέρα terry308. Αν θες -και κατ'εμέ θα ήταν η ιδανική λύση- δημιούργησε ένα άλμπουμ στο προφίλ σου, και ανέβασε εκεί τις φωτογραφίες σου. Έτσι, θα μπορούν να δουν το ριβιού σου όλα τα μέλη μας, ανεξαρτήτως το που βρίσκονται (σπίτι, δουλειά, σχολείο/σχολή), και κυρίως δε θα κινδυνεύεις να χάσεις τις φωτογραφίες σου ;)

Καλοδούλευτο το κουτάκι :D

Ευχαριστω, και για την προταση , πλεον ειναι μια χαρα πιστευω

Link to comment
Share on other sites

με λιγη προσεχτικη δουλεια ...και λιγο παραπανω μερακι του συνηθισμενου μεχρι και υδροψυξη παιρνει..με διπλο ψυγειο.(απο εξω και μεσα οι ανεμηστηρες)

Οι τρυπες ετοιμες απο πισω βλεπω....κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.