Jump to content



Κινητό για τον father.


Jerry007

Recommended Posts

Ψάχνει αυτές τις μέρες ο πατέρας μου για καινούργια συσκευή, ρίχτε καμιά ιδέα ρε παίδες!

Budget 250€

Τι ψάχνει στο κινητό του:

  • Να έχει Wi-Fi
  • Να είναι εύκολη η πλοήγηση στο internet (Καλό λογισμικό / ποιοτική οθόνη / Ίσως πληκτρολόγιο QWERTY)
  • Να είναι touchscreen
  • Να έχει μεγάλη διάρκεια η μπαταρία του με βαρειά χρήση
  • Μια ποιοτική κάμερα με flash (γύρω στα 5mp νομίζω παίζουν σε τέτοιο price range)
  • Μεγάλη ενσωματομένη μνήμη

Από ότι είδα αυτά που ξεχώρισα ήταν τα Xperia X8, X10-mini και X10-mini Pro. Έχετε τίποτα καλύτερο κατα νου; Thanks in advance :)

Link to comment
Share on other sites

Touchscreen, wifi, πλοήγηση και μεγάλη ζωή μπαταρίας δεν πάνε μαζί. Επίσης, 250€ σε smartphone σημαίνει συνήθως θυσία στην κάμερα.

Δες για κάποιο Android, τα SE Xpreria είναι Fail για μένα όμως. Κοίτα σε HTC Wildfire, LG Optimus One, ή το ZTE Blade που φέρνει η Wind. Δοκίμασε τα όλα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε και τα είδαμε όλα σήμερα. Καλύτερες εντυπώσεις μου άφησε το LG Optimus One καθώς και το Wildfire, που δεν καταλαβαίνω γιατί λέτε ότι η κάμερα του είναι για τα σκουπίδια, το δοκίμασα και είναι τρομερή! :T:

Μάλλον καταλήγουμε στο Optimus One διότι ο πατέρας έχει μαι επιδότηση από ΟΤΕ και το Wildfire δεν το έχει το OTEshop/Γερμανός αλλά είμαστε οκ, εφόσον του άρεσε :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε και τα είδαμε όλα σήμερα. Καλύτερες εντυπώσεις μου άφησε το LG Optimus One καθώς και το Wildfire, που δεν καταλαβαίνω γιατί λέτε ότι η κάμερα του είναι για τα σκουπίδια, το δοκίμασα και είναι τρομερή! :T:

H σύγκριση που έκανα ήταν με το προηγούμενο μου κινητό, SE P1i. Τώρα αν εσένα σε καλύπτει, εμένα μου περισσεύει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ μεταξύ του optimus one και HTC wildfire.Πήγα να τα δω και τα δύο από κοντά, το LG μου φάνηκε πιο γρήγορο και με σαφώς καλύτερη οθόνη.Από την άλλη το interface του HTC ήταν πιο εντυπωσιακό, η οθόνη παλεύετε αν όμως πλησιάσεις το κινητό πιο κοντά βλέπεις τα pixel

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει καμια περετερο πληροφορια για αυτά τα δύο

Έχω επιδότηση vodafone ξέρει κανείς πότε και αν θα φέρει το optimus one? και κάτι ακόμα, μπορώ να πάρω την επιδότηση της vodafone σε κατάστημα germanos η plaisio? χαζή ερώτηση αλλά να το αποκλείσω και αυτό στα σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.