Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Ναι, αλλά κι αυτή κι άλλοι που βγαίνουν τώρα, που ήταν τόσα χρόνια;

"Αξίζει να σημειωθεί ότι η κα Βαγενά, αντικατέστησε την Πέμη Ζούνη, βουλευτή Α' Αθήνας, όταν εκείνη παραιτήθηκε, πριν την ψήφιση του Μνημονίου 2.

Η κα Βαγενά καταψήφισε και ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ Γιώργος Παπανδρέου τη διέγραψε."

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να είσαι εκλεγμένος βουλευτής για να κάνεις κάτι. Μπορείς και σαν απλός υποψήφιος. Δηλαδή μέχρι χθές ήταν στο μΠΑτΣΟΚ ανενεργή και περίμενε να πάρει έδρα για να βγει να τους τα χώσει...; Δε νομίζω Τάκη... Απλά βλέπουν ότι το καράβι βυθίζεται και πριν πάνε σε άλλα κόμματα, κάνουν ότι μπορούν για να φανούν.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να είσαι εκλεγμένος βουλευτής για να κάνεις κάτι. Μπορείς και σαν απλός υποψήφιος. Δηλαδή μέχρι χθές ήταν στο μΠΑτΣΟΚ ανενεργή και περίμενε να πάρει έδρα για να βγει να τους τα χώσει...; Δε νομίζω Τάκη... Απλά βλέπουν ότι το καράβι βυθίζεται και πριν πάνε σε άλλα κόμματα, κάνουν ότι μπορούν για να φανούν.

Με αναγκάζεις τώρα να υπερασπιστώ πρώην βουλευτή του ΠΑΣΟΚ, που κατάντησα.. Οκ, από ένα γρήγορο search, κολλημένη φαίνεται με κάποια πράγματα, αλλά για διάβασε τα.

Κα Βαγενά διαβάστε τι λέγατε πριν από ένα χρόνο και μετά ψηφίστε - ka vagena diavaste ti legate prin apo ena chrono kai meta psifiste

Α. Βαγενά: Αποδέχτηκα την έδρα για να καταψηφίσω το μνημόνιο | tsantiri

Ποιο το αγανακτισμένο άρθρο Βαγένα προς Παπανδρέου | Palo.gr

Καλά, σίγουρα δεν έβγαλε από την ντουλάπα της την κόκκινη σημαία της επανάστασης να βγει στα κανάλια και να λέει τα ίδια με την ψήφιση του πρώτου μνημονίου, αλλά κάτι έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να είσαι εκλεγμένος βουλευτής για να κάνεις κάτι. Μπορείς και σαν απλός υποψήφιος. Δηλαδή μέχρι χθές ήταν στο μΠΑτΣΟΚ ανενεργή και περίμενε να πάρει έδρα για να βγει να τους τα χώσει...; Δε νομίζω Τάκη... Απλά βλέπουν ότι το καράβι βυθίζεται και πριν πάνε σε άλλα κόμματα, κάνουν ότι μπορούν για να φανούν.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Άλλος στην θέση της θα ψήφιζε με τα δύο χέρια. Αυτή "Γεια σας ήρθα, καταψηφίζω, αντίο".

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά κι αυτή κι άλλοι που βγαίνουν τώρα, που ήταν τόσα χρόνια;

Πράγματι. Όταν μπαίνουν χρήματα στην τσέπη δε σε νοιάζει από που είναι. Τόσα χρόνια τα χρήματα ήτανε από δάνεια, αλλά μας/τους βόλευε όλους και δε μιλούσαν. Άλλοι δεν ήξεραν. Τώρα ένας ένας αρχίζουν να αναγνωρίζουν την νιρβάνα στην οποία ζούσαν. Οι καλιτέχνες πάντως δε θα πρέπει να έχουν παράπονο από την εφορία γιατί τόσα χρόνια έκανε τα στραβά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Το θυμήθηκε τώρα;

Ρε τί πάθαμε με τους τσάμπα-μάγκες. :slap:

Και εμένα με απογοήτευσε διότι μας προέκυψε... Πετσάλνικος*, αλλά στο άρθρο έχει δύο λεπτομέριες οι οποίες αν δεν είναι σάλτσα, είναι κάτι το θετικό

"δεν έχει πάρει ούτε ένα ευρώ από τότε που ανέλαβε τα καθήκοντά του, τον περασμένο Νοέμβριο"

και

"την απόφαση του Λ. Παπαδήμου να αποποιηθεί τον πρωθυπουργικό μισθό, δεν τη γνώριζαν ούτε οι συνεργάτες του"

* η πλάκα είναι ότι έγραφα Πετσάλνικος και ταυτόχρονα έλεγε Πετσάλνικος και η εκφωνήτρια του δελτίου ειδήσεων στον RealFM

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αλλά μην νομίζεις ότι το μισθό του πρωθυπουργού Ελλάδος αυτός τον βλέπει όπως εμείς. Ακόμα και 10.000 ευρώ το μήνα να έπαιρνα θα μου φαίνοταν καλός ο μισθός του πρωθυπουργού να τον έχω επιπλέον. Αν όμως έπαιρνα 50 και 80 χιλιάδες θα τον είχα για τυρόπιτες. :hang3:

Δε ξέρω πόσα παίρνει ο Παπαδήμος, αλλά δεν νομίζω και λιγότερα από 10 χιλιάδες! (χωρίς το μισθό πρωθυπουργού)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αλλά μην νομίζεις ότι το μισθό του πρωθυπουργού Ελλάδος αυτός τον βλέπει όπως εμείς. Ακόμα και 10.000 ευρώ το μήνα να έπαιρνα θα μου φαίνοταν καλός ο μισθός του πρωθυπουργού να τον έχω επιπλέον. Αν όμως έπαιρνα 50 και 80 χιλιάδες θα τον είχα για τυρόπιτες. :hang3:

Δε ξέρω πόσα παίρνει ο Παπαδήμος, αλλά δεν νομίζω και λιγότερα από 10 χιλιάδες! (χωρίς το μισθό πρωθυπουργού)

Η κίνηση είναι σωστή. Μην πάμε στο άλλο άκρο και αρχίσουμε να απαξιώνουμε οποιαδήποτε θετική κίνηση. Βρίζουμε τους κυβερνώντες διότι δεν δείχνουν καμιά ευαισθησία ή διότι δεν κάνουν καμιά κίνηση συμπαράστασης στους πολίτες, έστω για τα μάτια του κόσμου και μόλις την κάνει κάποιος ψάχνουμε λόγους να την απαξιώσουμε; Διαφωνώ. Ας κρατάμε μέσα μας τις αμφιβολίες μας για αυτές τις κινήσεις, αλλά δημοσίως θα πρέπει να τις χειροκροτούμε. Και σε αντίθεση με τον Παπούλια που έφαγε κράξιμο πρώτα, ο Παπαδήμος θα μπορούσε να παίρνει μια χαρά τα ευρουλάκια χωρίς να του πει κανείς το οτιδήποτε.

Θεωρώ λάθος αντιμετώπιση και τα περί τυρόπιτας.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Πολύ σωστή και τίμια κίνηση να αποποιηθεί κάποιος τι μισθό του για το συμφέρον της χώρας. Άλλωστε, η προμήθεια από το δάνειο που θα πάρει είναι πολλαπλάσια του μισθού κι έτσι δε θα του λείψει...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.