Jump to content



WESTERN DIGITAL WDH1NC20000E MY BOOK WORLD EDITION NETWORK DRIVE 2TB


ARMAGEDDON

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά μιας και δεν έχω χαλάσει εγώ ο ίδιος λεφτα μέχρι τώρα, είπα ότι θέλω να χαλάσω και βρήκα το παραπάνω δίσκο

WESTERN DIGITAL WDH1NC20000E MY BOOK WORLD EDITION NETWORK DRIVE 2TB

γιατί έπαθα μεγάλη νίλα !!!!!! με τα ubuntu ...

και θέλω τις ταινίες, τις φώτος , τα τραγούδια να τα βάζω όλα κάπου αλλού εκτός των σκληρών μέσα στο pc !!!

για τους φωτογράφους, χάθηκε μεγάλο μέρος αρχείων RAW !!:fie::bye:

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας !!! ...

edit

εκτός το ethernet θα μπορώ να τον συνδέο με usb στο pc ?

Link to comment
Share on other sites

ok ας το παραλήψουμε τον έχει κανένας ? να πει καμία εντύπωση ...

τον βάζω πάνω στο router και τελιώσαμε ... δηλαδή θα έχουν όλα τα pc από αέρος και καλώδιο τα δεδομένα του σκληρού ... thx thx

Link to comment
Share on other sites

γιατί έπαθα μεγάλη νίλα ! με τα ubuntu ...

Προφανώς τη νίλα την έπαθες γιατί κάτι έκανες εσύ στραβά και όχι το Ubuntu

και θέλω τις ταινίες, τις φώτος , τα τραγούδια να τα βάζω όλα κάπου αλλού εκτός των σκληρών μέσα στο pc !!!

για τους φωτογράφους, χάθηκε μεγάλο μέρος αρχείων RAW !!

Για να μην ξαναπάθεις "νίλα" θα πρέπει να υπάρχει πάντα backup των αρχείων σου. π.χ. αν τώρα τα βάλεις όλα στο 2Τ δίσκο που θα πάρεις και χαλάσει ο δίσκος, τι θα γίνει; Τα αρχεία πρέπει να υπάρχουν πάντα σε 2 (ή περισσότερα) αποθηκευτικά μέσα, τα οποία μάλιστα θα πρέπει να λειτουργούν το ένα ανεξάρτητα από το άλλο (π.χ. 2 διαφορετικούς εξωτερικούς δίσκους ή συνδυασμό δίσκου και DVD-rw κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τη νίλα την έπαθες γιατί κάτι έκανες εσύ στραβά και όχι το Ubuntu

Για να μην ξαναπάθεις "νίλα" θα πρέπει να υπάρχει πάντα backup των αρχείων σου. π.χ. αν τώρα τα βάλεις όλα στο 2Τ δίσκο που θα πάρεις και χαλάσει ο δίσκος, τι θα γίνει; Τα αρχεία πρέπει να υπάρχουν πάντα σε 2 (ή περισσότερα) αποθηκευτικά μέσα, τα οποία μάλιστα θα πρέπει να λειτουργούν το ένα ανεξάρτητα από το άλλο (π.χ. 2 διαφορετικούς εξωτερικούς δίσκους ή συνδυασμό δίσκου και DVD-rw κτλ.)

πρώτα από όλα τα ubuntu να φτιάξουν την εγκατάσταση όπως είναι στα windows τότε θα πω τα παραδέχομαι ...

πάτησα το πρώτο κάνει κάνει εγκατάσταση και μετά game over :fie: όλος ο C άδειος .... που παίρνει τον πρώτο δίσκο τον κόβει σε δύο κομάτια και είναι οκ υποτείθεται

τα 10.10 απλά fail

τα μόνο που δούλεψαν οκ ήταν τα 10.04 πρην απο 8 μήνες κάτι τέτιο

μην μου το θυμήζεις σε παρακαλώ

edit

τα αρχεία θα φιλτράρονται σε 1,5tb και μετά θα πηγαίνουν στο εξωτερικο ωστα να τα μοιραζοντα τα άλλα pc !

Link to comment
Share on other sites

πρώτα από όλα τα ubuntu να φτιάξουν την εγκατάσταση όπως είναι στα windows τότε θα πω τα παραδέχομαι ...

α)Το ubuntu έχει πολύ πιο απλή εγκατάσταση από τα windows. 5-6 click και εγκατάσταση σε 15-20 λεπτά ανάλογα με το μηχάνημα + ένα σωρό εφαρμογές. Κάνε το ίδιο και στα win αν μπορείς. β) Για δοκίμασε να βάλεις win σε δίσκο με ήδη υπάρχον λειτουργικό, για να συγκρίνουμε όμοια πράγματα και όχι ανόμοια.

πάτησα το πρώτο κάνει κάνει εγκατάσταση και μετά game over όλος ο C άδειος .... που παίρνει τον πρώτο δίσκο τον κόβει σε δύο κομάτια και είναι οκ υποτείθεται

τα 10.10 απλά fail

τα μόνο που δούλεψαν οκ ήταν τα 10.04 πρην απο 8 μήνες κάτι τέτιο

μην μου το θυμήζεις σε παρακαλώ

Οk. Έτσι είναι αν έτσι πιστεύεις.

Αυτό που μπορώ να σου προσφέρω είναι (αν μένεις Αθήνα) δωρεάν επίδειξη εγκατάστασης Ubuntu σε 15 λεπτά, ώστε α) να σου αποδείξω ότι είναι πιο απλό απ' ό,τι πιστεύεις β) δεν καταστρέφει τα δεδομένα σου παρά μόνο αν του το πεις γ) κανένα OS δεν είναι fail επειδή από δικό σου λάθος έχασες δεδομένα -ειδικά το OS του οποίου δε γράφεις σωστά το όνομα "το Ubuntu", δεν είναι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα δεν ξέρω τι σκ@Τ@ έγινε δεν γράφτηκε σωστά το cd κλπ κλπ ... γιατί είχα πρόβλημα σε δύο απόπειρες για εγκατάσταση ... γινόταν η εγκατάσταση αλλά μετά για κάπιο λογο δεν bootare στα ubuntu οπότε del(όχι τον δίσκο( το κομμάτι)) και πάλι από την αρχή ... και την τρήτη φορά game over ...

δεν τα κακολογό αλλά κακολογο την συγκεκρημένη έκδοση 10,10 ...η εγκατάσταση είναι άθλια ....

τα ubuntu τα σέβομαι σε θέμα λογισμικού και δυνατοτήτων προγρμάτισμου ...

και δεν θεωρώ την εγκατάσταση των windows δύσκολη ...

και όσο για το όνομα λέμε τα windows οπότε το ubuntu θα γίνει τα ubuntu :p

όχι ότι είναι πολλά ...:)

10.04 respect ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.