Jump to content



pdf+greek fonts


tyfeonas

Recommended Posts

pdf+greek fonts

εχω βαλει ενα προγραμματακι το pdfmachine για να κανω αρχεια pdf .

το προγραμμα εγκαθιστα εναν εικονικο εκτυπωτη μεσω του οποιου φτιαχνει τα pdf αρχεια.

το προβλημα που εχω ειναι οτι ενω σε εικονες ειναι μια χαρα αν προσπαθησω να βαλω text ελληνικο μου βγαζει τετραγωνακια.

ξερετε τι πρεπει να κανω για 'εκτυπωσω' απο ελληνικο κειμενο σε pdf κειμενο ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει αυτό το πρόγραμμα.

Αυτό που μπορώ να σου προτείνω είναι να κοιτάξεις στις ρυθμίσεις του προγράμματος , ποιά fonts χρησιμοποιεί.

Εναλλακτικά πάρε το Adobe Acrobat ( όχι το Acrobat Reader ).

Με αυτό δημιουργείς και pdf files.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις XP?

Οι γραμματοσειρές είναι unicode?

Οι ρυθμιση των XP για τα non-unicode προγραμματα σε τι γλωσσα ειναι?

δοκιμασε να το επεξεργαστεις απο το Acrobat Distiller, 'η να το εξαγεις απο αλλο προγραμμα ως pdf. ή στην τελικη βγαλτο ως εικονα και μετα pdf...

Για διαχωρισμους το θελεις?

Link to comment
Share on other sites

win 2000 pro εχω.

το θεμα ειναι οτι δεν θελω να το βγαλω σαν εικονα γιατι το μεγεθος που πιανει ειναι μεγαλυτερο απο οτι σε pdf document.

τελως παντων θα κοιταξω να το κανω με καποιο αλλο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο.

Ειναι free και μαλλον θα σου κανει δουλεια. Αν οχι, δοκιμασε να εγκαταστησεις το Adobe Acrobat ΑΦΟΥ εγκαταστησεις πρωτα ενα τοπικο εκτυπωτη "IBM 4039 LaserPrinter PS" στην π.χ. LPT2. Αυτος ο συνδιασμος σε μενα δουλεψε, που ειχα προβληματα και με το ελληνικο και με το κυριλλικο αλφαβητο, στα PDF του site της υπηρεσιας μας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.