Jump to content



Τα φώτα σας..


Aoratos77

Recommended Posts

Είμαι στο ξεκίνημα για την δημιουργία ενός HTPC και θα ήθελα τα φώτα σας για την κάρτα γραφικών...

Η χρήση του μηχανήματος θα είναι για αναπαραγωγή ταινιών αφού υπάρχει άλλο μηχάνημα για παιχνίδια...

Είμαι ανάμεσα σε SAPPHIRE Radeon HD 5770 - 1 GΒ GDDR5 , ΑΤΙ, Κάρτες Γραφικών, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας, και SAPPHIRE Radeon HD 5670 1GΒ GDDR5, ΑΤΙ, Κάρτες Γραφικών, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας,

Η διαφορα των χρημάτων βέβαια δεν είναι τραγική αλλά θα ήθελα την άποψη σας για την επιλογή μου...

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε μήπως είναι υπερβολή η επιλογή των συγκεκριμένων καρτών και αν θα μπορούσα να

πάω σε κάτι ποιό οικονομικό για την χρήση που προορίζεται..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρέπει να κοιτάξει κατά NVidia πλευρά το παλiκάρι για να εκμεταλλευτεί το 3D?

Μήπως κάτι τέτοιο δεν χρειάζεται επειδή το 3D είναι ενεργητικό (η τηλεόραση με την βοήθεια των γυαλιών μετατρέπει οποιαδήποτε ταινία σε 3D) ??

Δεν γνωρίζω απλά μου διαβάζοντας το post μου γεννήθηκε η απορία....

Link to comment
Share on other sites

Το 3D κοβει ενα -40% απο τις επιδοσεις οποτε παει ακλαφτο.

Oλες οι καρτες ειναι μια χαρα γι αυτο που θες.

Τι σημασια εχει το -40% στις επιδοσεις , εφοσον θα προοριζεται μονο για αναπαραγωγη ταινιων;

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου ψαξε να βρεις καμια 43870/4850/4870. ειναι πολυ δυνατες καρτες και δεν ξεπερνανε τα 100Ε σε τιμη....

Θεωρείς, πάντα κατά την γνώμη σου, οτι η σειρά 48χχ είναι καλύτερη από την 56χχ και 57χχ ή μιλάς για τις συγκεκριμένες κάρτες που αναφέρω πιο πάνω την 5670 και 5770?

Link to comment
Share on other sites

η 4870 ειναι καλυτερη και απο την 5770 απο οτι ξερω.. απο αποψη δυναμης παντα. απο την ωρα που θελεις htpc μονο για ταινειες νομιζω πως το direct x 11 σου ειναι παντελως αχρηστο.... απτην ωρα που δεν σε ενδοιαφερουν τα παιχνιδια, παρε μια 4870 1gb να μην εχεις θεματα αποδησης. απλα να ξερεις ειναι πιο ενεργοβορα απο τις αλλες.... 3870-4850 ειναι πανω κατω ιδιες σε αποδωση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.