Jump to content



Ερωτήσεις για ASUS GTX 460 TOP (768)


thefou

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Έχω 5 ημέρες την κάρτα του τίτλου και έχω κάποιες ερωτήσεις-απορίες,όποιος γνώρίζει και θέλει,ας δώσει τα φώτα του!

1η:Υπάρχει θέμα undervolting;;;Η κάρτα τρέχει στα 700/920/1400 αλλά όταν δεν παίζω πέφτουν στα 400/800/900 (και πιο κάτω).Λογικά το κάνει γιατι δεν χρησιμοποιείται.Γιατί χθές κατα τύχη έπεσα σε φόρουμ όπου κάποιος χρήστης είχε θέμα undervolting και την επέστρεψε.Ρωτάω για να μου φύγει η ιδέα:)

2η:Ανοίγωντας το GPU-Z μου δείχνει ταχύτητες 700/920/1400,όταν ανοίγω το CPU-Z στην κατηγορία graphics δείχνει ταχύτητες 700/1840/1400 γιατί τόση διαφορα στη memory;;;

3η:Πιστεύετε οτι υπάρχει θέμα bottleneck ανάμεσα σε αυτή την κάρτα και επεξεργαστή intel c2d e6400 (2.13ghz);;;

4η:Πως μπορώ να βγάλω ψηφιακό ήχο για να χρησιμοποιήσω το pc σε tv samsung 37'' full hd.Δεν υπήρχε καλώδιο spidf με την κάρτα και η κάρτα δεν έχει τέτοια υποδοχή.

ΥΓ.sorry για τις πολλές ερωτήσεις.Τις έβαλα όλες εδώ για να μην ανοίγω νέα θέματα συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

1) underclocking kai undervolting σε περιβαλλον 2D κανουν ολες οι vga για λογους εξοικονομησης ενεργειας!

2)1840=2χ920!!! το ιδιο πραγμα σου λενε απλα διαβαζουν με διαφορετικο τροπο τα 2 προγραμματα!

3)ενα Α bottleneck το εχεις αμα το cpu σου το εχεις στα 2.13ghz! ανεβασε τον στα 3+! καλο θα κανεις!

4)υπαρχει στο εμποριο οτι μετατροπεας θελεις! μην ανησυχεις!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε για τις απαντήσεις:T:

Για την 4η ερώτηση.

Τι χρειάζεται για να έχω ήχο και στην tv;;;Το συνδέω το pc με hdmi αλλά έχω μόνο εικόνα,καμιά λύση;;;

Υπάρχει πρόγραμμα που να δείχνεί την στιγμή που παίζω την χρήση της κάρτας,μνήμη κτλ,η και του επεξεργαστή;;;

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεσαι άλλο καλώδιο εκτός από το HDMI για να περάσεις ήχο στην ΤV. Σύνδεσε την tv με HDMI, πήγαινε στο nvidia panel, Set up digital audio, Change Windows Sound Settings ή το κάνεις από το control panel=> sound.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.